Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

moj dzidziuś nie chche smoczka dostosowanego do wieku, czy powinnam się martwić?

Data utworzenia : 2017-05-02 21:39 | Ostatni komentarz 2020-08-12 13:19

Iwona -1986

10824 Odsłony
61 Komentarze

Witam, mój maluszek używa od pierwszych dni życia smoczka dynamicznego lovi takiego od 0+. Po trzech mc. postanowiłam, że powinna dostać już smoczek 3-6mc., który jednak jest trochę większy. Po pierwszym włożeniu do buzi po 10 sekundach wypluła go i nie chciała się uspokoić. Więc ja szybko do sklepu po ten dla małych dzieci i tak już zaraz będzie miała pół roku a ona ciągle ten najmniejszy rozmiar smoczka ciumka. Próbowałam jeszcze kilka razy zmienić jej na większy, ale zawsze po paru chwilach czami po paru minutach wypluła i wielki dramat koniecznie chciała mniejszy. Czy to powinno mnie martwić, Czy nie będzie jakiś problemów później ze zgryzem przez ten "za mały" smoczek? Proszę o radę

2020-05-16 00:09

Moja cały czas używała takiego 0+. Dopiero jak skończyła używać smoczka, odkryłam że są inne rodzaje :)

2020-05-14 22:46

Czytałam że nie ma co aż tak bardzo sugerować się wiekiem.na smoczku

 Każde dziecko jest inne jedno drobniejsze a inne nie. Więc może taka byc sytuacja że gumka będzie za duża i będzie powodować aż odruch wymitony. Trzeba wtedy wrócić do mniejszego aż dziecko "dorośnie" do większego smoczka 

2020-05-14 21:45

Jaka ja byłam nie douczona przy córce ja nawet nie wiedziałam że są smoczki 18+ i przez pół roku od 1.5 do 2lat nawet nie wiem na jakim rozm córka była bo maz kupił jakieś nie gwarantuje że spojrzał na wyznacznik i ja też sobie tego nie przypominam żebym zwróciła na to uwagę.. Przy drugim już inaczej, pilnuje żeby miał nowe smoczki według rozm bo są różnice w wielkości faktycznie i trochę martwię się że może to wpłynąć na zgryz układ ząbków później czy coś ja bym chyba próbowała zmieniać na Twoim miejscu wiadomo nie ma co się obwiniac ale nie poddawałabym się. 

2020-05-12 16:07

Córka ma 8 miesięcy a też mam smoczki z lovi 3-6 miesięcy.te większe traktuje czasami jak gryzak.najwazniejsze to patrzeć na dziecko.

2020-01-29 00:11

???????????

???????????

???????????

???????????

???????????

2019-02-19 14:17

Nie przejmuj sie, U mnie z synem podobna sytuacja do roku czasu pił że smoczka 0 . Co próbował dać większy to nie chciał i wypluwał albo się nie bawił. Nawet pytała pediatrę czy to normalne, stwierdziła ze nie ma się czym martwić i kazała nam spróbować przez słomki. Po kilku tygodniach podawania przez słomkę załapał wiekszego zmoczka.

2019-01-15 12:37

Iwona ja sądzę, że nie ma co się obwiniać, że to wina smoczka. Ja uważam, że w tym wieku dzieci wola pierś, bo zaczyna się ząbkowanie, potrzebują jej do wyciszenia, uspokojenia, złagodzenia bólu, smoczek niekoniecznie, to daje. Wiele dzieci na tym etapie ponownie robi się cycoholikami:-)

2019-01-13 16:14

Moja historia ze smoczkiem szybko się skończyła, niestety. Teraz po czasie mogę sobie na spokojnie przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Cały czas używałam tego najmniejszego rozmiaru aż koło 8 mc. porostu wypluła i już więcej smoczka nie chciała. Na początku się cieszyłam, że nie będzie problemu ze zgryzem i z oduczaniem. Jednak szybko zrozumiałam, że obiekt "miłości" i natychmiastowego uspokojenia się oraz pomoc przy zasypianiu nagle znikła. Córeczka smoczek po prostu zamieniła na pierś. I tak jak tylko była jakiś dramat to był jedyny skuteczny i szybki sposób na uspokojenie, oraz na zasypianie. I tak dopiero w wieku 2 lat udało mi się w końcu odstawić dziecko od piersi - oczywiście po wielkich przejściach i licznych protestach. To tyle :)