Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

dziasełka

Data utworzenia : 2016-12-06 12:17 | Ostatni komentarz 2022-10-26 19:24

rewers342

7117 Odsłony
169 Komentarze

Czy to prawda , ze jak sie sprawdza dziasełka dziecku palcem to zęby krzywo rosną ? jesli tak to jak sprawdzic ?

2017-12-03 20:13

Pierwsze słyszę. To jakaś fikcja. Moja córka ma prawie 4 lata, kiedy wyszły jej pierwsze ząbki - zobaczyłam je przy wieczornej pielęgnacji jamy ustnej.

2017-11-27 12:39

U mnie nie wiem kiedy ale pojawiła się 4 na górze. Syn ostatnio był marudny ale wcześniej nie widziałam szczerze mówiąc aż popatrzyłam a tak kawałek już jest. A wczoraj wyszła dolna dwójka. :) no i dzisiaj młody już przespał cała noc ale w ciągu dnia wczoraj jeszcze domagał się masowania. Aneta każde dziecko jest inne i widać Twojej Córce nakładka nie pasuje albo po prostu ma tak wrażliwe dziąsła że ja to boli dlatego płacze.

2017-11-27 02:50

Mi brat kupił taką sztczoteczke zakładaną na palec. Szczerze mówiąc nie zdaję egzaminu. Kilka razy zakładałam i do buzi, a zaraz córka w krzyk. Mimo że delikatnie ale córce nie odpowiada. Teraz córce powoli wychodzą ząbki jedynka i dwójka na górze.

2017-11-25 19:19

Maluchy wkładają do buzi praktycznie wszystko co mają pod ręką a i swoje palce baaardzo często więc czemu tylko mamy palce by powodowały że zęby urosna krzywo? Nie ma takiej możliwości :-)

2017-11-25 12:18

Kasia. Jak fajnie... Moj to nawet nie da sobie zajrzeć do buzi, kupilam taka jakby sczoteczke do masowania, zakładana na palec ale tez nie sprawdza sie bo zacisnie ząbki i ani rusz.

2017-11-25 09:08

Ja też od zawsze sprawdzam palcem dziąsła. I teraz jak mówię młodemu żeby pokazał buzię i mama sprawdzi czy nie ma ząbka przychodzi i daje sobie podpotykać dziąsła. Masaż też robiłam i czasami jak bardzo go boli przychodzi bierze mojego palca wkłada do buzi i chce żebym go masowała.

2017-11-24 23:36

Też pierwsze słyszę :) już długo sprawdzam dziąsełka synka, żeby wyczuć te Jego pierwsze ząbki :) jak na razie ukazała się tylko dolna jedynka :) a taki masaż dziąseł przy ząbkowaniu przynosi ulgę dziecku :)

2017-11-21 01:34

Pierwsze słyszę. Chyba ktoś plotkę puścił. Nie ma nic takiego. Ja swojej córce palcem sprawdzam zęby i nie widzę w tym nic złego. Przy okazji sprawdzania zębów robię jej masaż dziąseł i przez to może sobie dziąsełka podrapać i ukoić ból.