Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (223 Wątki)

8 miesięczne dziecko przestało gaworzyc

Data utworzenia : 2020-03-30 10:16 | Ostatni komentarz 2020-05-12 13:48

Anetka89

472 Odsłony
19 Komentarze

Sym dokładnie  8.5 miesięca ( 6 miesięcy korygowanych). Wcześniej nie było problemu gaworzył,było słychać różne sylaby. Teraz od jakiegoś czasu przestał gaworzyc za to dużo piszczy. Normalnie się dużo śmieje reaguje na dźwięki,osoby jednak martwi mnie ten brak jakichkolwiek sylab. Czasami przy płaczu coś mu sie uda lub jak włoży palec lub zabawke do buzi.  Nie wiem czy jest to normalne czy się martwić. Przy ostatniej wizycie u logopedy nie było nic niepokojącego jednak minęło kilka tygodni i tak jakby syn chciał coś "powiedzieć"  a nie potrafi. Czasem takie dziwne dźwięki wydaje jakby coś gdzieś mu w gardle siedziało. 

2020-05-12 13:48

Dzieci często zapominają umiejętności bo ucza się czegoś nowego, u nas tak było z zabawami typu tu sroczka kaszke ważyła wtedy pokazywal na rączkę później paluszki tak jak szło w zabawie z dnia na dzień zapomniał jak się to robi już długo nie może sobie przypomnieć albo nie chce ale wiele innych rzeczy po drodze nauczył się np. Chodzić. 

2020-05-10 12:04

Dzień dobry,


Okres pierwszego roku życia jest najbardziej dynamiczny w rozwoju małego człowieka, dużo się dzieje w zakresie rozwoju motorycznego, sensorycznego, poznawczego oraz mowy. Powodów opisywanej przez Panią sytuacji może być kilka. Aby nabyć jakaś nową umiejętność maluchy poświęcają niemalże 100% swojego czasu i zaangażowania na jej właściwe opanowanie i wyćwiczenie. Proszę pomyśleć, czy w czasie kiedy zaniknęło gaworzenie syn nie zdobywał kolejnego kamienia milowego w rozwoju? Być może zaczął ząbkować lub przechodził drobną infekcję? A może ćwiczy obecnie zmianę siły dźwięku i wysokości tonu poprzez opisywane przez Panią piszczenie? Na dziecko musimy patrzeć jako całość i pamiętać, że każde rozwija się w swoim własnym indywidualnym tempie. Jestem pewna, że wnikliwie obserwuje Pani swojego malucha stojąc na straży jego prawidłowego rozwoju. Takie „zaniemówienie” w gaworzeniu dzieci zdarza się dosyć często i najczęściej wymaga obserwacji dziecka, choć oczywiście należy trzymać rękę na pulsie i w razie utrzymywania się opisanego stanu rzeczy udać się na konsultację do specjalisty.


Karolina Dyba

2020-04-06 15:13

Widać że jesteś w dobrych rękach i od razu pomogli Ci z Twoim maleństwem. Moja koleżanka ma córeczkę nie jest wcześniakiem a już od 3 mc na wizyty u neurologa i rehabilitacje bo raczej do góry nie podnosiła. Teraz ma pół roku i już duże postępy.

2020-04-06 11:54

Anetka,bądź spokojna ale czuwaj nad sytuacją.Dobrze,że pilnujesz każdego szczegółu.Wcześniaki i ogólnie dzieci potrafią bardzo zaskoczyć swoim rozwojem i "cudownym uzdrowieniem" . Ja podczas pobytu w szpitalu z córką w Krakowie na Prokocimiu często słyszałam takie słowa od strony lekarzy :)

2020-04-05 15:23

Moja corka pierw miala neurologopede, a teraz ma logopede. Wszystko zajecia zaczely sie jak miala pol roku. Czasem tak bywa, ze dzieci musza miec takie zajecia bo bez tego nie rusza do przodu. 

2020-03-31 12:31

Syn urodził się jako wcześniak w 29 tyg. Mamy rehabilitację bo ma asymetrie ułożeniową i tam też na miejscu mamy logopedę. Co jakiś czas będziemy mieć kontrolę. Dziś rozmawiałam z nasza pediatra i też mówiła, ze wszystko może się u syna zmieniać z dnia na dzień. Podobno u wcześniakow do roku czasu jest bardzo dużo zmian w zachowaniu itd

2020-03-31 12:22

Anetka,a dlaczego już w tym wieku z synkiem macie wizyty u logopedy?Jeśli masz kontakt telefoniczny z tym specjalistą to zadzwoń ;) 

2020-03-30 16:15

Dziękuję za odpowiedzi uspokoiłam się trochę.  To siedzenie teraz w domu przez koronawirusa też sprawia, ze człowiek jest taki niespokojny, a ja może też jestem trochę przewrażliwiona bo już dużo z synem przeszliśmy.