Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Co zrobić jeśli dziecko bierze smoczek do buzi i po chwili go wypluwa ??

Data utworzenia : 2015-07-15 09:57 | Ostatni komentarz 2023-04-09 20:39

Kinga-1995

31073 Odsłony
433 Komentarze

Moja 4 miesięczna córeczka od jakiegoś czasu bierze smoczek do buzi chwile go possa albo wcale i go od razu wypluwa czy to może być przyczyna złego smoczka czy po prostu nie chce go ??

2015-09-20 21:05

Caramel syn mojego brata też nie chciał wziąć smoczka. Niektóre dzieci po prostu tego nie potrzebują, albo nie lubią i koniec. My mieliśmy jeden lateksowy, bo akurat nie mogliśmy dostać w aptece silikonowego. Mały nie widział różnicy w smoczkach, ale ja jakoś wolę te silikonowe.

2015-09-20 13:05

Od mojej kuzynki mała od samego początku nie chciała smoczka i tak obyło się bezproblemowe odstawianie smoczka

2015-09-18 07:41

Nie dawno widziałam czteroletnie dziecko ze smoczkiem. Nie wiem jak rodzice mogą na to pozwolić. Jak zwróciłam im uwagę, że takie dziecko nie powinno latać ze smoczkiem w buzi to stwierdzili, że on używa tylko smoczka czasami i nie widzą w tym żadnego problemu.

2015-09-14 22:34

Tez znam kilka takich przypadków, że dzieci nie chciały smoczka. Według mnie nie należy się tym przejmować, że dziecko nie chce ssać smoczka. Takie coś nie jest tragedią, a smoczek nie jest dziecku koniecznie potrzebny do życia, np. tak jak mleko w początkowym okresie po porodzie.

2015-09-14 19:58

Nie przejmować się że dziecko wypluwa smoczek, tylko się cieszyć. Jak czytam jakie to trudne oduczyć dziecko od smoczka to sie ciesze że moja od początku nimi pluła, najdłużej to może 5minut ssała smoczek. A dwulatki ze smoczkiem wyglądają bardzo nie fajnie. No i na zdrowie im to nie wyjdzie.

2015-09-07 21:10

Na Twoim miejscu cieszyłabym się że dziecko wypluwa smoczek. Nie będziesz musiała oduczyć jak będzie starsze

2015-09-07 17:28

Nie ma co na siłę stosować smoczek, potem znowu są trudności w odzwyczajeniu maluch od smoczka.

2015-09-04 11:44

U mnie było podobnie , córka wypluwała smoczek i płakała a przy tym cały czas chciała być przy piersi. Było to strasznie męczące dla mnie. Myślałam, że u nas uda się bez smoczka ale potrzeba ssania była większa. Próbowaliśmy trzech różnych smaczków, dziecko zaakceptowało Lovi bo był najbardziej zbliżony do kształtu sudka. Było to dla mnie wybawienie.