Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Co zrobić jeśli dziecko bierze smoczek do buzi i po chwili go wypluwa ??

Data utworzenia : 2015-07-15 09:57 | Ostatni komentarz 2023-04-09 20:39

Kinga-1995

31365 Odsłony
433 Komentarze

Moja 4 miesięczna córeczka od jakiegoś czasu bierze smoczek do buzi chwile go possa albo wcale i go od razu wypluwa czy to może być przyczyna złego smoczka czy po prostu nie chce go ??

2022-06-07 20:33

u mnie była taka chwila przy dolnych jedynkach, że w ciągu dnia potrafiła mi zasnąć na klatce piersiowej, jednak ja jestem przyzwyczajona, że spi w wózku lub w łóżeczku i taka forma mi się najbardziej podoba. 

2022-06-03 14:13

u nas wrzesień 

2022-06-03 12:57

Na kiedy masz termin porodu? :) 

 

Ja już przywykłam do naszego harmonogramu dnia ale to i tak się jeszcze pewnie pozmienia wszystko :P

2022-05-30 14:22

Oliwejra to współczuje  ale dobrze ze chociaż w nocy udaje Ci sie troche odpocząć a dziecko spi samo w dostawce ;)

ja to mam nadzieję, że jak teraz urodzę to dziecko ładnie bedzie zasypiało samo bo o ile na początku to spoko usypiać na rękach tak z czasem kg rosną i bedzie coraz gorzej nosić. No ale cóż zrobić czasami dla dobra dziecka to i nawet człowiek nie spać potrafi po kilka dni :)

2022-05-29 19:02

Nie mam pojęcia jak to działa bo tylko w nocy udaje mi się ją normalnie odłożyć i śpi sama w dostawce. W ciągu dnia też zawsze czekam na taki moment jak mocno zaśnie i próbuje odłożyć i czasem się udaje ale przeważnie i tak się budzi a jak tylko wezmę na ręce to znowu zasypia. Ostatnio w ciągu dnia też próbowałam ja karmić w takich warunkach jak wieczorem i po karmieniu odłożyć ale się nie da :P w wózku też nie pamiętam kiedy ostatnio mi usnęła, chyba że 2 tygodnie temu 

2022-05-29 01:19

U nas szumiś daje radę, jest po prostu moc :) tyle, że jak piszecie dziewczyny - jak się wybudza to już po spaniu, bo budzi się z głodu, lub dlatego że się wyspał.

Ale jak chce spać a nie jest głody, więc opcją przy cycu odpada, to kładę do wózka/łóżeczka, włączam szumisia, jakaś pieluszka przy twarzy, smoczka którego nie ciąga  bo właściwie chwilunia a już śpi. 

 

A jak wiem że ma iść na drzemkę a głodny to karmię na leżąco i potem delikatnie odchodzę. Czasami się budzi, ale nie na tyle często jakbym miała go odkładać do łóżeczka. 

2022-05-28 23:53

Oliwejra i w nocy też tak macie że mała śpi na Tobie? Czy noce śpi w łóżeczku? 

Ja się zawsze balam że jak dziecko długo będzie mi spadło na rękach to ja też w końcu zasnę i go upuszcze, a poza tym dzieci z czasem robią się coraz cięższe a to bardzo niekorzystnie dla naszego kręgosłupa niestety :( 

2022-05-28 22:32

ja synka często kładłam na klatce piersiowej i tak zasypiał