Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (223 Wątki)

Co zrobić jeśli dziecko bierze smoczek do buzi i po chwili go wypluwa ??

Data utworzenia : 2015-07-15 09:57 | Ostatni komentarz 2020-07-14 15:07

Kinga-1995

14368 Odsłony
156 Komentarze

Moja 4 miesięczna córeczka od jakiegoś czasu bierze smoczek do buzi chwile go possa albo wcale i go od razu wypluwa czy to może być przyczyna złego smoczka czy po prostu nie chce go ??

2015-07-15 15:54

U nas od początku był problem ze smoczkiem..może tak an poważnie ssała go dwukrotnie, teraz smoczek służy jej jedynie do zabawy tzn. wkładanie i wyjmowanie go z buzi, także bardziej skłaniałabym się przy tym co pisze Roxi, że prawdopodobnie córka nie ma potrzeby ssania smoczka. Jak dla mnie im szybciej odmawia go to tym lepiej :) także nic na siłę

2015-07-15 12:02

U nas tak było, ale na samym początku, córeczka miała ogromną potrzebę ssania, Dostawała smoczka, ssała chwilę i zaraz wypluwała ale i płakała. Po czym wkładam smoczek znowu i tak w koło. Ale to było w okresie noworodkowym. Teraz sama szuka smoka i ssie ;-). A nie zmieniłaś firmy albo rozmiaru? Bo jak ma cały czas ten sam smoczek to może po prostu go już nie potrzebuje. Sprawdź jeszcze buziaczka czy nie ma tam żadnych zmian np. ranki, pleśniawki, które mogą dziecku przeszkadzać. I czy nie idą dziecku ząbki?

2015-07-15 10:25

mój tak robił ze smokami z Aventu-nie pasowały mu. Lovi polubił bez problemu :) Czasem teraz też sie wygłupia jak jest strasznie zmęczony i wypluwa smoka dla zabawy to wkładam mu smoczka,głaszczę po policzku i wtedy przysysa się ładnie i odpływa :) A może być tak,ze córka nie chce smoczka :)

2015-07-15 10:18

Mój tak samo robi wypluwa a za chwile go chce znowu i płacze.. najczęściej tak robi jak go usypiam. Pewnie się z nami droczą :) bo mój ma nowy smoczek i ssie go fajnie.. więc dobrany jest dobrze.