Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

ząbkowanie czy trzydniówka??

Data utworzenia : 2015-05-17 22:32 | Ostatni komentarz 2021-10-27 04:58

iwusia87

12251 Odsłony
50 Komentarze

Witam mój synek ma 16 miesięcy, od 2 dni ma wysoką temp ok 39 stopni, poza tym nie kaszlę, nie ma katarku ani innych dolegliwości. Natomiast właśnie wyżynają mu się górne 4 z obu stron, ma bardzo rozpulchnione dziąsła ( a przy tym słabszy apetyt co było jedynym objawem jak do tej pory ząbkowania) I tu moję pytanie czy przy ząbkowaniu może utrzymywać się taka wysoka temp?? 3 razy dziennie dostaję ibuprofen na zbicie temp, na czopki nie bardzo idzie.

2015-05-23 13:09

wysoka temperatura okazała się trzydniówka, wysypało go dość porządnie ale po dwóch dniach znikła. Nie było nic oprócz wysokiej temp.

2015-05-21 15:10

Wychodzi, że jednak ząbki. Jeżeli nie ma innych objawów to pediatra też nie przepisze leków na samą gorączkę. Pozostaje tylko lek przeciwgorączkowy i obserwowanie dziecka. Chłodniejsza kąpiel i okłady też pomogą.

2015-05-21 10:09

Przy ząbkowaniu też może być wysoka temperatura. Mój syn mial. Musisz opserwować maluszka po 3 dniowce pojawi się na pewno wysypka wiec jeżeli jej nie będzie to znaczy że zeby. A ma tylko gorączkę? Nie ma luźnej kupy?

2015-05-19 08:14

Nie raz taka kumulacja j np, w tym przypadku trzydniówka plus ząbkowani może dać mieszankę wybuchową. ja od razu na wszelki wypadek pędzę do pediatry. Lepiej stracić czas, nawet niepotrzebnie, na konultacji, a przy namniej mamy pewność

2015-05-19 07:39

Biedaczek, niestety ząbkowanie jak wszystko inne rządzi się swoimi prawami i u każdego dziecka przebiega inaczej, ale często maluchy gorączkują

2015-05-18 22:24

Byliśmy w sobotę na pogotowiu, lekarz nie stwierdził nic poważnego. Dziś już lepiej cały dzień oprócz poranka bez temp. natomiast apetyt popsuł się okropnie, ledwie coś skubnął ale dobrze że dużo piję. Może to i 3dniówka ale i ząbkowanie też swoje dołożyło :( moje biedactwo małe ;(

2015-05-18 16:13

Nie musi akurat na 3 dzień wysypać,może dopiero po 4 dniach :) U mnie wysypało małego na 3 dzień ale dopiero na noc.

2015-05-18 15:00

Ostnio i my przeszliśmy 3- dniówkę. Oprócz gorączki, synek nie miał innych objawów. Gdyby nie fakt, że wyszła na 4 dzień drobna wysypka to myślałabym, że to ząbkowanie. Synkowi akurat w tym czasie przebijał się ząbek. Wysypka pojawiła się po 3 dniach gorączki i utrzymała się do 5 dnia. U nas gorączka trwała 3 dni i była w granicach 37,5 -38,5. Akurat choroba trafiła na okres szczepienia i teraz musimy odczekać ok. 3-4 tygodnie po ustąpieniu choroby. Najlepiej zaglądnąć do lekarza jak pisze Pipliś aby ocenił i przebadał maleństwo.