Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Smoczek a problemy logopedyczne w przyszłości

Data utworzenia : 2013-02-16 16:50 | Ostatni komentarz 2020-09-27 09:47

A.Bednarska

16710 Odsłony
191 Komentarze

Chciałabym poruszyć pewien istotny temat. Chodzi o to jak używanie lub nieużywanie smoczka wpływa na przyszłą wymowę dziecka. Jestem mamą trójki dzieci. Pierwszy używał smoczka do prawie 2 lat. Drugi nie używał wcale - nie miał też butelki był wyłącznie karmiony piersią i łyżeczką i aktualnie ma problem z wymową a ma już 4 lata. Aktualnie jest pod opieką logopedy jednak jego wymowa jest dyżo gorsza niż starszego dziecka. Moje ostatnie dziecko aktualnie użwa smoczka i jest dokarmiane butelką w ciągu dnia - powoli odstawia się od piersi - ma 8 miesiący. Moje pytanie kieruję zarówno do eksperta jak i do Was drogie mamy czy macie jakieś doświadczenie z tym tematem? Ja gdzies wyczytałam, że dzieci które używają smoczka i butelek rzadziej mają w przyszłości problemy z prawidłową mową gdyż smoczek jak i butelka jest świetnym narzędziem do ćwiczenia języka i jamy ustnej. Jakie są Wasze opinie i doświadczenia na ten temat? Może któraś z Was coś słyszała od znajomej albo kogoś z rodziny?

2020-09-27 09:47

U mnie synek zrezygnował ze smoczka jak poprostu był na to gotowy miał zaledwie 1,5 roku. Najpierw przestał korzystać w ciągu dnia gorzej było z zasypianiem ale w końcu i bez smoczka udało mu się zasnąć.

2020-09-18 20:29

Pati i jak żeby wyszły już cosik? 

2020-09-15 22:29

Pati życzę żeby gładko poszło 

2020-09-15 13:12

Aneczka zostały nam jeszcze same piątki a tak to już resztę ma . No ja własnie czekam aż wyjdą wszystkie wtedy zrezygnujemy . 

 

Każda z nas zna swoje dziecko i wie co dla niego dobre . Mój akurat nie za dobrze znosi jak wychodzą zeby nie wszystkie ale byly problemy i wolę mu zostawić zwłaszcza że się przy nim uspokaja . 

2020-09-14 22:06

Ja nie czekałam aż wyjdą zeby w trakcie porzuciliśmy smoczek

2020-09-13 21:31

Ja przeczekałam właśnie do 5 aż wyszły 

2020-09-12 21:19

Pati to jakie u Was zabki jeszcze zostały do wyjścia?

2020-09-12 09:14

Patrycja i dobrze , że się nie ugięłaś ja jestem na etapie rezygnacji ze smoczka raz mieliśmy podejście ale nie poszło . Czekam aż wyjdą wszystkie zęby bo jednak jak go boli , swędzi to ten smoczek go uspokaja .