Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Gdy mleczak się rusza u niemowlaka

Data utworzenia : 2014-06-03 11:29 | Ostatni komentarz 2021-10-27 04:31

beatraxx

6326 Odsłony
8 Komentarze

Witam. Miałam przypadek gdy moje dziecko biegło i upadło tak niefortunnie że przednia górna jedynka zaczęła mu się ruszać. Dodam że ma 20 miesięcy i oczywiście zęby mleczaki. Ząb ani trochę nie zmienił miejsca położenia po prostu trochę się rusza. Jeden dentysta chciał wyrwać zęba od razu w sumie nawet nie zapytał o wiek dziecka więc uciekłam z gabinetu, drugi powiedział przez telefon że nie mam po co przyjeżdżać pierw wizyta na ostrym dyżurze. Z tego co czytałam wypowiedzi innych mam niekiedy lepiej zostawić ząbek tak jak jest on wróci na swoje miejsce. Więc jak to jest? wyrywać czy zostawiać? tylko takie rozwiązania zostały mi przedstawione.

2021-10-27 04:31

Ja bym udała się do innego dentysty na konsultacje i próbowała go jakoś przymocować jak dziewczyny piszą 

2021-08-11 08:55

Sałatka to miałaś przeżycie

Sama nie wiem co bym zrobila napewno zabka powinien ocenić i zbadać jakis sensowny lekarz ktory przedstawi rozwiązania a nie tylko wyrwać i spokoj raczej gdyby się dało to też bym zostawiła 

2014-06-13 11:16

Ja też bym nie wyrywała, jeżeli ma wypaść to sam wypadnie, a nóż widelec się będzie trzymał.

2014-06-12 23:32

beatraxx to super że na razie ząbki się trzymają i uważaj żeby maluszek nie gryzł żadnych twardych rzeczy , trzeba na to czasu ale myśle że wszystko skończy się pomyślnie i że mleczki będą mu jeszcze długo służyły:)

2014-06-12 23:28

Gdy miałam 1,5 roku przewróciłam się razem z wózkiem i upadłam tak niefortunnie, że na zęby.. Ruszały się wszystkie z górnej szczęki a do tego miałam rozcięte górne dziąsła. Jakoś zęby przymocowali, straciłam tylko jedną jedynkę a teraz mam tylko bliznę po zszyciu na dziąsłach i piękne zdjęcia w albumie z wszystkimi zębami..; ))

2014-06-09 20:42

unikać twardych rzeczy przy gryzieniu, a najlepiej znależć dentystę, który ten ząb "przymocuje" do sąsiedniego po to,aby się nie złamał. nie wymaga to żadnego ''wiercenia'' wystarczy użyć płynnego kompozytu światłoutwardzalnego :D

2014-06-03 17:56

unikamy twardych rzeczy, słodyczy na szczęście syn nie lubi. Minął ponad tydzień od upadku. Na razie ząbek na swoim miejscu. I oby tak zostało....

2014-06-03 13:15

Tak absolutnie nie pozwalaj go wyrwać i czekaj a może sam się zasklepi i będzie się trzymał , mój Kacper w wieku 4 lat się przewrócił i tez jedynka się ruszała ale pozostawiona sobie się z powrotem ładnie wrosła i dotrwała jeszcze chyba ze 4 lata