Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

jak zrezygnować z smoczka

Data utworzenia : 2019-03-06 11:04 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:14

kocurek859

3045 Odsłony
75 Komentarze

witam piszę do was bo już skończyły mi się pomysły jak odzwyczaić córkę od smoczka. Rozmowa z 3 latką to ciężki temat, bajka o wróżce smoczusce że zabrała i da jej prezencik na nic. Bierze go na noc i jak dorwie to i w dzień go używa ( dodam że do spania ma przytulankę jeszcze i pieluszkę bez której nie zaśnie ) Niedługo idzie do przedszkola i by musiała się oduczyć a po za tym z strony stomatologicznej nie wskazane tak długo go używać. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

2020-01-28 01:14

Mojej siostry maluszek zgubił sam smoczek popłynął chyba z tydzień bo chciał tylko ten jeden i gdy już się odzwyczaił przypadkiem znalazł się w wazonie �

2020-01-27 21:34

Ostatnio teściowa opowiadała jak jej syn (moj mąż) przestał ssać smoczek. Zęby ma proste jakby nosił aparat :) A ssał smoka do 5 rok życia... Ciocia mojego męża udała, że wyrzuciła smoczek, oddała go jego mamie, gdyby w nocy naprawdę był kryzys. Kiedy był marudny, ciągle mówiła mu, że albo zapomniała kupić, a on nie przypomniał, a to sklep zamknięty, bo już ciemno.... jak już mu się przypomniało na spacerze, podeszła do kiosku i z dwuznaczną miną pokazała sprzedawcy dziecko i zapytała "Czy ma smoczek dla takich dzieci". Kiedy już usłyszał, że nie ma dla niego smoczka - zrezygnował. Ostatnio też czytałam, że warto korzystać z prostych sytuacji, kiedy dziecko o coś prosi, np. o kupienie zabawki, można spróbować wynegocjować za nią smoka.

2020-01-27 16:17

Beti jak.najmniej najlepiej korzystać 

2020-01-26 23:14

Mój to tak jeszcze nie płacze. Jakiś spokojny dzieciak. Ale to na pewno nie po mnie A tym bardziej nie po mężu hehe. Na razie nie odczuwam tak bardzo że nie używamy tego smoczka �

2020-01-09 20:18

Beti nawet jak płacze a nie jest głodne, czysta pielucha to zawsze smoczek pomaga.

2020-01-09 00:44

Aneczka pewnie że się oduczycie. Mój Mały żadnego nie dotknie. Bierze i wypluwa. Na początku nie chciałam A teraz czasem by się przydał bo śliny leci hektolitry hehe A on teraz to już nie chce I tak to jest �

2020-01-08 21:29

Beti też nie chciałam przyzwyczajać do smoczka a wyszło jak wyszło. Ale trudno jakiś oduczymy się 

2020-01-08 19:38

U nas poszło gładko.corci wypadł smoczek przez balkon a w tym czasie biegał pies.powiedzialam że piesek zjadł jej smoczek.schowalam smoczek u babci(mieszkamy z babcia)gdyby było zle.kilka dni była smutna ale nie wolala.pomoglo bo po trzech tygodniach córcia zapomniała że miała smoczka.teraz ma 6 lat i przypadkiem u babci znalazła swój smoczek zjedzony przez psa.�