Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

jak zrezygnować z smoczka

Data utworzenia : 2019-03-06 11:04 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:14

kocurek859

3074 Odsłony
75 Komentarze

witam piszę do was bo już skończyły mi się pomysły jak odzwyczaić córkę od smoczka. Rozmowa z 3 latką to ciężki temat, bajka o wróżce smoczusce że zabrała i da jej prezencik na nic. Bierze go na noc i jak dorwie to i w dzień go używa ( dodam że do spania ma przytulankę jeszcze i pieluszkę bez której nie zaśnie ) Niedługo idzie do przedszkola i by musiała się oduczyć a po za tym z strony stomatologicznej nie wskazane tak długo go używać. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

2019-06-03 23:30

Najlepiej porozmawiać z dzieckiem, wytłumaczyć a nie wmawiać jakieś bajki.. i tak od małego dzieci się oszukuje..a po co ?

2019-06-03 20:59

Ja odzwyczaiłam synka, kiedy ten miał 2 latka. Zawsze zasypiał sam ze smoczkiem w łóżeczku, ale w dzień też używał często i gęsto swojego przyjaciela. Niektóre mamy np. odcinały kawałek smoczka z każdym dniem, aż też z tej gumowej części nic nie zostało. Ja natomiast jednego wieczoru położyłam synka do siebie do łóżka spać, położyłam się obok niego, a kiedy ten zapytał, gdzie jest smoczek, odpowiedziałam, że ptaszki zabrały, bo bolały je brzuszek i były bardzo głodne. I w zamian może zasnąć z mamą. Później jeszcze kilka razy zapytał, gdzie jest jego smoczek, ale za każdym razem odpowiadałam mu to samo i pytałam, cz pamięta o całej sytuacji, wtedy odpowiadał, że tak i nie było problemu :) Może akurat komuś podpasuje taki pomysł :)

2019-06-03 00:00

Ja jeszcze nie mam tego problemu ze swoją córką bo malutka jest ale wszysyko przede mną:-) dobrze poznać różne pomysły bo każde dziecko jest inne i na każde trzeba mieć jakiś pomysł:-) ogólnie jak jest obrzydliwa to może jej obrzydzić wszystkie smoczki - że żyją na nich ważne dla świata robaczki i w tym wieku trzeba dać im odpocząć od cmokania ( choć może to niezbyt dobry pomysł hah)

2019-06-01 00:00

3 latka to duża dziewczynka :)na pewno już rozumna! Myślę,że fajnym sposobem jest wytłumaczenie dziecku, że czas pożegnać się ze smoczkiem. Można wyznaczyć na to konkretną datę jak np czwarte urodziny. Zróbcie wielkie święto i pożegnanie. Zrób pudełeczko , do którego schowacie smoczek a później gdzieś je zakopiecie. Później może jakieś lody?? :) Ważne aby stopniowo dziecko oswajać z myślą, iż smoczka trzeba oddać. Ona też musi mieć czas na przetrawienie :P

2019-05-31 20:49

Sama się odzwyczai.najlepiej stopniowo ograniczać.albo powiedzieć dosadnie że duże dzieci nie używają smoczków.

Konto usunięte

2019-05-17 22:36

Z wymianą na zabawkę wydaje mi się trochę przekupstwo. Jednak jest to jakiś pomysł. Umowa ze sprzedawcą sprawdzi się w małym lokalnym sklepiku, ale w sieciówce np w Warszawie już nie. Zgodzę się z Kasią, że młodszemu dziecku będzie lepiej ten fakt zaakceptować. Polecam danie dziecku przytulanki bądź pieluszki - powinno to dać dziecku spokój i bezpieczeństwo

2019-05-15 14:21

Moja córka miała co prawda jakieś 10 miesięcy jak zrezygnowaliśmy ze skoczka ale było to tak, że miała rotawirusa i jeden dzień zasnęła bez i stwierdziłam ze to jest bardzo dobry moment na rezygnacje. Jedna noc w sensie usypiania musiałam być u niej w pokoju i ja głaskać ale to była jedna jedyna noc. Generalnie uważam, ze im dziecko mniejsze tym zrezygnowanie ze smoczka pójdzie nam łatwiej. Córka siostry miała na pewno ponad trzy latka jak ką odsmoczkowali. Szwagier poszedł do jednego lokalnego sklepu z zabawkami i tam umówił się z panią, ze przyjdzie z córka wymienić smoczka na zabawkę i dogadał się które zabawki ma pani zaproponować. Tak tez zrobili poszli do sklepu pani zaproponowała zabawki mała wybrała jedna z nich i jako zapłatę zostawiła swój skoczek. Może tez masz taki sklep gdzie mogłabyś spróbować? Z odsmoczkowaniem jest jeszcze jedna zasada jak już się zdecydujesz zabrać smoczek to nie możesz się ugiąć i go dziecku oddać dlatego decyzja musi być przemyślana.

Konto usunięte

2019-05-14 23:00

Najważniejsza jest konsekwencja oraz wybranie odpowiedniego momentu czyli czas bez infekcji, rozłąki, szczepień, itd. Ze starszakiem warto rozmawiać, wyprawić smoczek ma wakacje aby odpoczął :)