Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (213 Wątki)

jak zrezygnować z smoczka

Data utworzenia : 2019-03-06 11:04 | Ostatni komentarz 2019-10-01 16:37

kocurek859

651 Odsłony
50 Komentarze

witam piszę do was bo już skończyły mi się pomysły jak odzwyczaić córkę od smoczka. Rozmowa z 3 latką to ciężki temat, bajka o wróżce smoczusce że zabrała i da jej prezencik na nic. Bierze go na noc i jak dorwie to i w dzień go używa ( dodam że do spania ma przytulankę jeszcze i pieluszkę bez której nie zaśnie ) Niedługo idzie do przedszkola i by musiała się oduczyć a po za tym z strony stomatologicznej nie wskazane tak długo go używać. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

2019-05-13 11:01

Moja córka podczas choroby i okropnego kataru nie mogła spać ze smoczkiem i tak od tamtej pory zasypia sama bez pomocy smoka. W dzień z niego nie korzystamy, więc tak można powiedzieć, że "dzięki chorobie" smoczek poszedł w zapomnienie już na stałe.

2019-05-13 10:36

Od smoczka najlepiej odzwyczajać stopniowo. Odcięcie końcówki się sprawdza. U mnie smoczek pewnego razu zaginął i powiedziałam, że smoczek się wybrał na małe wakacje. Na początku było ciężko, ale po paru dniach córka jakby o nim zapomniała i tak powoli udało nam się zakończyć przygodę ze smoczkiem :)

2019-05-13 09:23

Wg mnie każde dziecko jest inne i w swoim czasie musi zaakceptować "odsmoczkowanie". U nas córka miała rok i 8 miesięcy, odcięłam końcówkę, córce już nie podchodził taki dyduś, więc wytłumaczyłam, że chyba musiała jakaś myszka go pogryźć i trzeba wyrzucić i poszła do kosza go wyrzucić, oczywiście miałam zapasowy na czarną godzinę, ale nie było potrzeby go używać. Kilka pierwszych nocy było wołanie smoczka, ale jakoś przetrwaliśmy ;) Z mojego punktu chyba szybciej odzwyczaić mniejsze dziecko, aniżeli starsze, chociaż nie mam doświadczenia z odzwyczajaniem takiego straszaka.

2019-05-12 10:27

My synka chyba przez przypadek odsmoczkowaliśmy, przez kilka dni nie wymagał podawania smoczka więc nie podawaliśmy przez tydzień lub dłużej , później chciałam podać na uspokojenie i już go nie chciał

2019-05-05 22:34

3 latka to dziecko już sporo rozumie. Niech wyrzuci dla pieska czy kotka.

2019-05-05 17:05

U nas obcinanie końcówki też na nic, bo młody od razu wyczuł różnicę...

2019-03-25 08:11

Jest bardzo dużo wątków dot odstawienia smoczka . Tam również możesz zadać pytania , aby nie powielać wątków.

2019-03-19 22:34

Moja siostra miała identyczną sytuację ze swoją córeczką i jej miłością do smoczka:) też był używany tylko do spania, a po musiał być od razu chowany poza zasięgiem wzroku małej, bo nie mogła się z nim rozstać. Pomogło właśnie stopniowe obcinanie smoczka. Siostra tłumaczyła, że już jest duża i że smoczek coraz mniejszy, że trzeba go już wyrzucić, trochę to trwało ale udało się.