Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

jak zrezygnować z smoczka

Data utworzenia : 2019-03-06 11:04 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:14

kocurek859

3077 Odsłony
75 Komentarze

witam piszę do was bo już skończyły mi się pomysły jak odzwyczaić córkę od smoczka. Rozmowa z 3 latką to ciężki temat, bajka o wróżce smoczusce że zabrała i da jej prezencik na nic. Bierze go na noc i jak dorwie to i w dzień go używa ( dodam że do spania ma przytulankę jeszcze i pieluszkę bez której nie zaśnie ) Niedługo idzie do przedszkola i by musiała się oduczyć a po za tym z strony stomatologicznej nie wskazane tak długo go używać. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

2019-09-13 21:19

Obawiam się tego samego że jak urodze i synus zobaczy smoczka u córci to będzie chciał do niego wrócić. Niby już się o niego nie upomina i go nie potrzebuje ale wiecie jak to mówią czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :D

2019-09-13 18:33

Pcheła czyli wszystko idzie w dobrym kierunku :) Trzymam kciuki żeby się udało całkowicie. Tylko jak się Grześ urodzi, to lepiej żeby nie było sytuacji, że mała się będzie dopominać swojego przyjaciela, bo wtedy będzie ciężko :) I w ogóle chciałabyś, żeby mały nie był nauczony do smoka? :)

Konto usunięte

2019-09-13 07:51

Ewcia - właśnie tego trochę się boję. Że jak pojawi się syn to młoda będzie chciała smoka. Ale już powiedziałam mężowi, że będzie się on tym martwił... poza tym może uda się, że syn nie będzie miał smoczka? :) 

2019-09-12 23:04

Pchela u nas też odstawianie rownalo się najpierw z ograniczeniem;)  I zawsze takie etapowe podejście lepsze niż takie drastyczne...

Z drugiej strony 2-3 miesiące przed nowym dzidziusiem to takie ryzyko odstawić całkiem. To jest krótki okres i nie wiadomo czy maluch zdąży zapomnieć I czy jak zobaczy to znowu nie zawola....u mnie przerwa przed kolejnym bobo A odstawieniem smoczka wynosiła ponad rok więc nie było żadnych problemów 

Konto usunięte

2019-09-10 08:56

Dziewczyny powiem Wam, że my zaczęliśmy odsmoczkowywać młodą i odbywa się to (póki co) bez problemu. Młoda ma 1,5 roku. Ja bym z tym jeszcze poczekała, tym bardziej, że za 2-3 miesiące będzie nowe bobo w domu, ale mąż się uparł. Dodatkowo jak córa się zabawiła to faktycznie tego smoczka nie potrzebowała i jej wyjmowaliśmy. w tamten czwartek poszliśmy ją odebrać ze żłobka i Pani Nam powiedziała, że już jej smoczka nie daje, więc mąż też jej zabrał. Nie było płaczu ani awantur. Od tamtej pory dostaje smoczka jedynie na sen nocny. 

Konto usunięte

2019-08-31 23:54

My chyba spróbujemy z oddaniem smoczka zabawce bo córka usilnie daje smoczek misiom i lalkom :)

2019-08-31 22:34

Można spróbować pożegnać się ze smoczkiem poprzez książkę na przykład Kicia Kocia - pa pa smoczku! ;)

2019-08-31 15:18

JustynaSz123;) dziękuję mam nadzieję że okaże się taki dzielny od poniedziałku bo zaczynamy przygodę z przedszkolem :) a teraz to już nie wiem kto bardziej się boi ja czy on ;)