Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

jak zrezygnować z smoczka

Data utworzenia : 2019-03-06 11:04 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:14

kocurek859

3053 Odsłony
75 Komentarze

witam piszę do was bo już skończyły mi się pomysły jak odzwyczaić córkę od smoczka. Rozmowa z 3 latką to ciężki temat, bajka o wróżce smoczusce że zabrała i da jej prezencik na nic. Bierze go na noc i jak dorwie to i w dzień go używa ( dodam że do spania ma przytulankę jeszcze i pieluszkę bez której nie zaśnie ) Niedługo idzie do przedszkola i by musiała się oduczyć a po za tym z strony stomatologicznej nie wskazane tak długo go używać. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

2019-11-27 15:57

ja miałam ro szczescie ze moj synek szybko sie odzwyczail od smoczka. Najpierw chwalismy w ciagu dnia i dostawał tylko do spania. Któregoś pieknego wieczoru był bardzo ale to bardzo zmeczony mój mąż nie mógł znaleźć smoczka i położył go bez mały chwilę grymasil ale padł. Miał wtedy 18 mc od tamtej pory juz smoczki zostały schowane i jest dobrze .

2019-10-01 16:37

  • * Posmarowanie smoczka czymś gorzkim/ słonym/ ostrym.
  • * Obcięcie kawałka gumowej części smoczka.
  • * Zorganizowanie wspólnego pożegnania smoczka.
  • * Zamienienie smoczka na zabawkę.
  • * Radykalne i twarde odstawienie – od dziś nie używamy smoczka!
  • * Zaczarowanie smoczka – wrzucenie do „magicznego pudełka”.
  • * Wróżka smoczuszka – zostawiamy smoczek na noc na parapecie a rano odkrywamy, że wróżka zabrała go!

2019-09-27 06:52

Mój syn nawet jak pogryzł smoczka i była ogromna dziura to mu nie przeszkadzało, bardziej chyba mnie. Słyszałam wiele rad od odcinaniu ale to moimi zdaniem nie taki dobry pomysł ani przy małym ani przy większym dziecku, bo moje starsze już dziecko wiedziało gdzie trzeba jechać i kupić więc stał przy samochodzie i płakał że chce po nowego bo ostatnio było tam jeszcze "duzio" :D

Konto usunięte

2019-09-26 13:52

Dokładnie tak. 

2019-09-26 12:40

Pchela tak samo że "niby się zgubił" też starsze dziecko szybciej zrozumie tak jak mówisz że się popsuł 

Konto usunięte

2019-09-26 08:21

Ewcia z tym przecięciem to dobry pomysł, ale już u starszego dziecka, które jest w stanie zrozumieć. Ja nie wyobrażam sobie, aby moja 1,5 roczna córka zrozumiała, że smoczek jest popsuty :) 

2019-09-25 21:50

Ja jak zasyna nie muszę wyciągać bo sama wypluwa 

2019-09-25 14:26

U mnie za dnia smoczek schowany bo też by go wolała,  a tak nie widzi i nie woła...wyciągam go do spania tylko ale podaję gdy wola o niego z płaczem,  jeśli nie to nie i tym sposobem próbuje odzwyczaic ;) A gdy zasypia ze smoczkiem to po paru minutach zaraz go jej wyciągam i chowam...

Na odzwyczajenie czasem dobrze robi przecięcie go, że niby dziura i dziecko już takiego nie włoży...Ale to też kwestia dziecka, trzeba zaobserwować co komu podpasuje...