Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Przecieranie dziąseł

Data utworzenia : 2019-01-05 09:03 | Ostatni komentarz 2020-07-03 11:58

Aga mama

3437 Odsłony
38 Komentarze

Dowiedziałam się od koleżanki że trzeba przecierać dziąsła niemowlęciu codziennego gazą na palcu zamoczoną w przegotowanej wodzie .... Mój synek ma prawie 3 miesiące robię to i on to nawet lubi ale czasem zapominam . Czy ta praktyka jest niezbędna ? W czym pomaga ?

2020-05-10 12:28

Dzień dobry,

 

Przecieranie dziąseł, a także całej jamy ustnej gazą zamoczoną w przegotowanej wodzie to prosty zabieg niosący za sobą kilka korzyści. Jak wiele Mam słusznie zauważyło, jest to przede wszystkim zabieg higieniczny - usuwane są resztki mleka, jama ustna dziecka jest odświeżona, trudniej o afty i pleśniawki. Takie przemywanie buzi jest szczególnie ważne przy karmieniu mieszanką mleczną, gdyż mleko kobiece ma silne działanie bakterio- i grzybobójcze. Oprócz tego możemy wskazać korzyści sensoryczne - dzięki temu uwrażliwiamy śluzówkę jamy ustnej, a poprzez systematyczne wykonywanie zabiegu przyzwyczajamy maluszka do mycia zębów w przyszłości. Bardzo często taki masaż stosowany jest w trakcie ząbkowania. Przynosi on dziecku ulgę i ukojenie w bólu. 

Czy jest to konieczne? Nie u każdego dziecka zabieg ten jest tak samo potrzebny, jednak mając wiedzę o korzyściach z niego płynących gorąco zachęcam, by włączyć go w repertuar codziennych rytuałów.

 

Karolina Dyba

2020-04-09 23:06

Też to slyszlaam, że przy mm dziecko łapie tak butle że mleko może zostać na dzaselkach a przy KP dziecko tak zasysa cyca że nie trzeba myć dziaselek ale tylko słyszałam ją osobiście nie mylam dziaselek, jak 1 żabek wyszedł wtedy zaczęliśmy się bawić 

2020-04-08 09:04

Czytałam, że to niezbędny zabieg przy karmieniu MM. Że z kolei przy karmieniu piersią nie jest to niezbędne. 

2020-04-06 15:14

Ja nie przebywałam synkowi dziąseł i nic złego się nie stało nawet o tym na początku nie słyszałam dopiero później. Jednak mój synek miał już wtedy pierwsze ząbki i myłam mu już szczoteczką.

2020-04-05 21:46

Ja dopiero jak pojawił się pierwszy ząbek zaczęłam myć go szczoteczka z pastą

2020-04-05 15:20

Ja zawsze dbalam o jame ustna dzieci. Ale dopiero jak pojawily sie zabki to zaczelam je myc szczoteczka i pasta. Jak dziecko nie ma zabkow to higena jamy ustnej tez jest bardzo wazna. 

2020-04-05 08:52

Ja od początku dbałam o higienę jamy ustnej u niemowlaka. 

Konto usunięte

2020-03-31 21:49

Dziąseł nie przecierałam, myliśmy dopiero jak się pierwszy ząbek pojawił, cały czas kp i nigdy nie miałam problemu z pleśniawkami, zajadami czy wysypką wokół ust nawet jak wkładał często ręce do buzi