Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Zgrzytanie zębami

Data utworzenia : 2013-05-08 12:32 | Ostatni komentarz 2015-01-21 15:56

Urszula888

15360 Odsłony
60 Komentarze

Od pewnego czasu mój synek zaczął zgrzytać zębami ale nie w trakcie snu, po prostu popisuje się ma nowe mleczaki i nieraz słyszę jak z uśmiechem nimi zgrzyta. Boję się żeby nie zrobił sobie tym krzywdy gdyz uważam że robi to zbyt często. Czy miałyście taki przypadek u swoich pociech i może macie jakieś sposoby na to?

2014-03-12 16:01

Moja zgrzyta tylko w dzień, pokazuje swoje 8 zębiszczów i szoruje nimi, brrr.

2014-03-12 14:57

i znów się powtórze, że u siostry to właśnie syn z przedszkola przyniósł owsiki, a niby prywatne i niby dbali o czystość. No cóż chyba nie ma innej rady jak sprawdzać mimo wszystko dzieci jak tylko coś nas niepokoi i tak jak pisze Anita wyprac wszystko wtedy trzeba u nas w domu było wszysciusio prane, nawet my sami przeszliśmy terapię na owsiki mimo wszystko cały czas ma się kontakt z dzieckiem więc dla dobra sprawy wszyscy łykali tabletki

2014-03-12 14:12

Kusia mnie przerazają myśli owsików w przedszkolu, nie wiem cyz tam tak sterylnie dbają o zabawki ;/

2014-03-12 13:34

U nas co prawda nie ma owsików, ale na każde nocne zgrzytnięcie zębami, każde podrapanie się po tyłku zapala mi się czerwona lampka! Jeszcze zważywszy na to, że córka już drugi rok chodzi do przedszkola a teraz znowu zaczyna się sezon "ogródkowy" i zabawy w piaskownicy :>

2014-03-12 13:28

Kusia jeśli u dziecka są owsiki nalezy wyprać nie tylko pościel ale również zadbać o zabawki którymi dziecko do tej pory sie zaraziło, gdyż owsiki utrzymują sie nie tylko na pościeli piżamce, jakiś czas temu mała powiedziała mi ze swędzi ją pupa, całą chałupę przetrząsneła było wielkie pranie i sprzątanie na cacy, mimo iz u nas staramy sie aby porzadek był zawsze, wystraszyłam się gdyż był to czas kiedy zaczeliśmy cześciej przebywać na piaskownicy jak równeiż z rowieśnikami małej, potem okazało się iż to skutem przymałych spodni pizamkowych ;) Owsiki mozńa zaobserwowac noca kiedy dziecko śpi, wowczas jeszcze zanim wkroczymy do badań laboratoryjnych warto przeprowadzić domowy test, wziąść latarkę i ok godziny 22-24 wówczas najczęściej owsiki wychodza na zewnątrz złożyć jaja poświeciś latarką są to cieniutkie widoczne niteczki. Zgrzytanie zebami może mieć przyczynę również w stresie, dziecko przeżywa stresowe sytuacje które mogą objawiać się nocnym zgrzytaniem. W naszym przypadku był to okres zgrzytania kiedy małej się pojawiły dopiero co ząbki, odebrałam to jako fascynacja czymś nowym, fajnie się zgrzyta i fajny dżwięk wydają, im częściej mama zwraca mi uwagę tym jest lepiej;)

2014-03-11 21:41

kusia też o tym czytałam, a u siostry akurat syna się sprawdziło zgrzytanie jako objaw owsików. Moja córka nie zgrzyta ona stuka zębami i się z tego cieszy i brawo sobie bije, nie wiem chyba dźwiek jej sie podoba

2014-03-11 21:40

Kussia dokladnie tak. Im wiecej zgrzyta tym bardziej sie cieszy i wtedy jeszcze glosniej zgrzyta. Ale to chyba po babci odziedziczyla, bo moja mama zgrzyta przez sen.

2014-03-11 21:35

Na przekór mamie będę zgrzytać, tak? :d a ostatnio czytałam, że owsicą można się zarazić drogą wziewną...