Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Zgrzytanie zębami

Data utworzenia : 2013-05-08 12:32 | Ostatni komentarz 2015-01-21 15:56

Urszula888

15345 Odsłony
60 Komentarze

Od pewnego czasu mój synek zaczął zgrzytać zębami ale nie w trakcie snu, po prostu popisuje się ma nowe mleczaki i nieraz słyszę jak z uśmiechem nimi zgrzyta. Boję się żeby nie zrobił sobie tym krzywdy gdyz uważam że robi to zbyt często. Czy miałyście taki przypadek u swoich pociech i może macie jakieś sposoby na to?

2015-01-21 15:56

Właśnie synek jest na tym etapie. Pediatra zapewniła, ze to nic takiego, ze krzywdy sobie tym nie zrobi i że za jakiś czas kiedy zębów będzie więcej to przestanie się tak "bawić" Dla dziecka jest to zabawa i poznawanie nowej sytuacji, bo wychodzące ząbki są nowością i trzeba z nimi zrobić wszystko co się da. Ja kiedy widzę/słyszę, że mały tak robi to staram się mu przerwać i powtarzam, że nie wolno. Najczęściej skutkuje kiedy wsadzam mu palec miedzy zęby. On wówczas przestaje.

2015-01-14 11:15

Moja mała bardzo rzadko ciągnie smoka ma 4 miesiące i jest na tym pierwszym smoku jeszcze nie mamy2 ale po 6 miesiącach myślę ze zmienimy

2015-01-02 18:47

Mieliśmy podobny problem, z resztą nadal go mamy, ale już coraz rzadziej to się zdarza. Widzę, że gdy córka o tym zapomina jest ok, czasem ma to w nocy, ale to już sporadyczne przypadki :)

2014-12-31 23:00

Czasami powodem zgrzytania zębami może być bruksizm. Jeżeli lekarz go zdiagnozuje można zastosować specjalne nakładki (szyny)na zęby.

2014-12-18 22:01

Beti nie ma tutaj klucza odpowiedzi jeśli chodzi o zgrzytanie... wiadomo,że przy niektórych chorobach tak to się też objawia ale niektóre dzieci mają to od tak sobie... :)

2014-12-18 21:55

Beti tak to objaw owsicy, ale też większość dzieci tak po prostu sobie zgrzyta i tyle. Mój synek przechodził też ten etap, ale z czasem samo minęło.

2014-12-17 14:01

Zgrzytanie zębami to objaw owsicy, mój syn to miał. Po leczeniu ustąpiło. A mała się popisuje, dzieci to uwielbiają, zwłaszcza gdy im wtórujemy :) z czasem jej pewnie przejdzie, tym bardziej jeżeli badania nic nie wykazały :) Niemniej jednak za kilka tyg możesz powtórzyć badania na jaja pasożytów, bo one nie zawsze wychodzą i dla pewności trzeba je powtarzać. Tak mi lekarka powiedziała

2014-11-27 23:20

U nas to chyba genetycznie przechodzi zgrzytanie zębami bo ja z całą rodzinką zgrzytamy zębami w nocy xD