Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

2,5 i nie mówi :(

Data utworzenia : 2018-07-04 15:18 | Ostatni komentarz 2023-01-24 13:53

rozynska.marlena

16201 Odsłony
84 Komentarze

Cześć dziewczyny. Chciałabym się zapytać kiedy wasze maluszki zaczeły mówić .. Mój młodszy syn ma 2,5 roku a dalej mówi bardzo mało tylko jakieś podstawy typu mama , tata i tyle. Wiem że rozumie co ja do niego mówie bo np powiem przynieś butelke idzie i przyniesie. Dużo osób mówi że ma jeszcze czas do 3 roku życia i że chłopcy rozwijają sie później co sądzicie ?

2019-02-21 20:11

Mój syn skończył 16 miesięcy , przeczytałam gdzieś. Ze w tym wieku to 50 słów powinien umieć trochę mnie tak zdziwiło . Zapytałam pediatry a ona mi powiedziała ze pierwsze wyrazy to 2.5 roku i nie czytać głupot ;)

2019-02-21 16:09

U mojej bratowej syn skończy w maju 3 lata do grudnia mówił tylko mama tata i jakies inne podstawy. Nagle z dnia na dzień zaczął powtarzać wyrazy i teraz naprawdę mówi znacznie lepiej.

2019-02-21 13:58

Aneta, tez tak myślę. Ja bym jednak poszukała innego logopedy, który nawet jeśli nie znajdzie nic niepokojącego, t o zastosuje jakieś ćwiczenia wspierające rozwój mowy.

2019-02-21 09:33

To dziwna pani że nic z tym nie zrobiłam.

2019-02-20 09:16

Aneta. Byłam z synem to stwierdziła, że do trzeciego roku dziecko ma prawo nic nie mówić(tylko po swojemu o nie zrozumiałe) a tym bardziej chłopcy. Również pytała czy takie przypadku były w rodzinie. Mój mąż i jego najmłodszy brat zaczęli mówić po 3 roku życia. To pani stwierdziła, jeżeli nie zacznie mówić po 3 roku to mamy ponownie się zgłosić.

2019-02-19 22:20

Mamant wcześniej nie mysleliscie o neurologopedzie. Jest w stanie dużo pomóc małemu dziecku. U mnie córka 19 miesięcy i chodzi do neurologopedy bo bez tego się nie obędzie.

2019-02-19 14:32

Nie martw się na zapas. Mój starszy syn też nic nie mówił, tylko gadał po swojemu. Już panika obawa dziecko prawie trzy lata a nic nie mówi. Teraz mamy miesiąc do trzecich urodzin i od kilku dni syn zaczął mówić, strasznie przekręca słowa albo je ucina ale słychać u niego ciężko mowę. W naszym przypadku bez logopedy się nie obejdzie.

2018-10-03 18:23

Każde dziecko ma swój czas na rozwój. Każde dziecko jest indywidualne. Skoro cie to martwi udaj się do logopedy lub neurologopedy. Skoro dziecko mało mówi to nie będzie chciało powtarzać. Więc lepiej udać się z dzieckiem do neurologopedy, który zrobi masaż jamy ustnej, będzie ćwiczyć z dzieckiem metodę krakowską i wiele innych ciekawych i potrzebnych rzeczy do rozwju mowy u dziecka. Dodatkowo dziecko nauczy się komunikować co chcę bez pomocy słów co jest pomocą żeby dziecko zaczęło mówić.