Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

2,5 i nie mówi :(

Data utworzenia : 2018-07-04 15:18 | Ostatni komentarz 2023-01-24 13:53

rozynska.marlena

16272 Odsłony
84 Komentarze

Cześć dziewczyny. Chciałabym się zapytać kiedy wasze maluszki zaczeły mówić .. Mój młodszy syn ma 2,5 roku a dalej mówi bardzo mało tylko jakieś podstawy typu mama , tata i tyle. Wiem że rozumie co ja do niego mówie bo np powiem przynieś butelke idzie i przyniesie. Dużo osób mówi że ma jeszcze czas do 3 roku życia i że chłopcy rozwijają sie później co sądzicie ?

2019-09-12 09:38

Każde dziecko zaczyna mówić indywidualnie. W swoim czasie. Mojej koleżanki syn np w wieku 3 lat ledwie co mówił jak poszedł do przedszkola to chłopczyk nie do poznania. Mówi teraz tyle że matka go aż słuchać nie może. Wszystko ma swoje etapy 

2019-03-26 22:33

Mama każdy wyjątek potwierdza regułę. :) Ale zgadzam się ze wszystkim co napisałaś dlatego warto właśnie czytać bajeczki i mówić do dziecka oraz zachęcać go do tego samego.

2019-03-25 14:30

Na rozwój mowy też ma wpływ to czy dziecko raczkuje. Podobno te dzieci, które raczkowaly szybciej mówią. Mówią, że raczkowanie to ważny proces w prawidłowym rozwoju dziecka.

Konto usunięte

2019-03-25 11:13

To prawda z uciskani główki, ale z drugiej stromy znam dzieci urodzone naturalnie, które zaczęły mówić późno. Na rozwój mowy ma wpływ nie tylko sposób porodu, ale tez to czy z dzieckiem, a raczej do dziecka się dużo mówi, śpiewa, czy dziecko nie nadużywa smoczka (ponieważ ciamkając smoczek nie ma okazji do ćwiczenia aparatu mowy oraz gaworzenia), to czy dziecko nie nadużywa telewizji (jest udowodnione naukowo, ze zbyt długie oglądanie telewizji przez dziecko może wpłynąć na spowolnienie lub nawet zahamowanie mowy). Dlatego nie ważne w jaki sposób się maluch urodził powinnyśmy dawać mu możliwości do jak najczęstszego gaworzenia, naśladowania dźwięków. Mówiąc do dziecka, czytając bajki i śpiewając modulujmy głos aby dziecko słyszało również szepty i różne tonacje.

2019-03-19 12:48

Alicja ma racje w czasie porodu naturalnego główka dziecka jest uciskana i stymulowana w na prawdę różnych obszarach w tym właśnie odpowiedzialnym za mowę. Dlatego właśnie mówi ze poród naturalny ze względu na to, ze główka dziecka przechodząc przez kanał rodny i jest uciskany w różnych obszarach jest lepszy dla dziecka.

2019-03-17 21:43

U mnie cała trójka po cc i Zuza w wieku roku pięknie zdanie skladalam. Niestety Hania i Julek nie

2019-03-17 18:35

Paty, podczas porodu naturalnego gdy dziecko przechodzi przez kanał rodny, to poprzez ucisk na jego główkę stymulują się pewne obszary w mózgu, m.in. właśnie te odpowiedzialne za mowę. Myślę więc ze jakieś znaczenie to jak najbardziej może mieć. Ja znam dwójkę dzieci urodzonych po cc, które faktycznie zaczęły dosc późno mowic, ale znam też przypadek dziecka z cc, które zaczęło mówić szybko. Wiec wiadomo reguły nie ma.

2019-03-17 16:51

Moja prawie 2 latka równiez mało mówi, byłam u neurologopedy, jednak nie zauważylam zeby ta pani oceniłą rozwój aparatu artykulacyjnego czy sprawdziła sposób jedzenia, gryzienia, połykania. Dostałam zalecenie pracy językiem (czego moja nie chce ćwiczyć), motoryki ręki i podobno jest tak że dzieci urodzone przez cc mogą mowic pozniej, jak jest ciaza powikłana to też, co o tym sadzicie czy znacie takie przypadki?