Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Krótkie wedzidelko języka

Data utworzenia : 2018-02-08 12:50 | Ostatni komentarz 2022-04-17 17:10

Jost1402

8062 Odsłony
68 Komentarze

Drogie Mamusie! Kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg podcięcia wedzidelka u malucha? Syn ma 4,5 miesiąca. Nie problemu z jedzeniem mleka z piersi i z butelki. A do tego świetnie trzyma smoczek. Czy Zabieg jest konieczny? Boję się że moze to zmienić jego umiejętności chwytania smoczka i odruchu ssania A aktualnie jeszcze nie wprowadziłam pokarmów stałych.

2022-04-17 17:10

Najlepiej udawać się do neurologopedy i to on powinien rozwiać wszelkie wątpliwości my byliśmy z synem gdy miał 3 miesiące powiedziała że jest do podcięcia bo też miał problemy z ssaniem sprawdzałam terminy u chirurgów i po 2 tygodniach było już po wszystkim 

2019-11-02 16:11

Magicznypazur rozumiem. Ale moja córeczka potrafiła ładnie złapać brodawkę co prawda jedna bo druga była wklęsła ale.mimo to sprawdzili 

2019-11-02 14:08

aneczkaa006 nie, nie sprawdzali. Sprawdzają w przypadku, kiedy dziecko nie umie chwytać prawidłowo piersi, czy po chwyceniu ją po chwili wypuszcza, kiedy jest płaczliwe itd. U mnie nie było takiego problemu, więc nie było podejrzeń zbyt krótkiego wędzidełka.

2019-10-31 17:17

Magicznypazur a nie sprawdzali u Cb  szpitalu? Bo i mnie sprawdzili

2019-10-31 16:14

aneczkaa006 no logiczne, że specjalista musi ocenić takie sprawy ;-) 

 

Natalia1234 zapytam o to dopiero na szczepieniu, czyli za jakieś 2 tygodnie, nie ma potrzeby się śpieszyć, szczególnie, że mała serio nie ma jakiś szczególnych problemów. Przy krótkim wędzidełku już pojawiłyby się problemy, chociażby z problemem chwytania piersi, czy połykania pokarmu.

 

2019-10-30 20:11

Magicznypazur najlepiej skonsultuj z lekarzem nawet na normalnej wizycie kontrolnej. Mi logopeda zaleciła by przy córeczce odrazu sprawdzić wedzidelko przez to że synek ma wadę wymowy i żeby tu wcześniej zapobiec niż później leczyć 

2019-10-29 22:32

Magicznypazur lepiej żeby specjalista to ocenil

2019-10-28 23:00

Ja mam wrażenie, że ostatnio jest "moda" na podcinanie wędzidełek u dzieci. Jestem w grupie na Facebooku dla mam z mojej miejscowości i okolic i praktycznie co chwila pojawiają się posty o podcinanie wędzidełka. Ba! Nawet ponoć moja córka musi mieć podcięte, bo jet zbyt krótkie. Położna stwierdziła, że mała ulewa przez to, że ma zbyt krótkie wędzidełko, które powoduje zbyt łapczywe jedzenie, a co za tym idzie, nabiera zbyt dużo powietrze i ulewa. Trochę nijak się to ma do nas tak naprawdę, bo mała bardzo ładnie chwyta pierś i równie dobrze przybiera na wadze. Język też normalnie podnosi....