Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Późne zabkowanie

Data utworzenia : 2017-12-07 21:43 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:02

Monika.Piton

4166 Odsłony
31 Komentarze

Kochane czy sa tu mamy dzieciaczkow, które w wieku 14 miesięcy miały tylko jeden ząbek? Moja córcia tak.ma a dookoła nie spotkałam się jeszcze zeby dziecko tak późno zabkowalo.

2017-12-08 09:38

Monika spokojnie, zdarza się że dziecko późno ząbkuje. Dużo osób nawet mówi, że takie ząbki są wtedy mocniejsze niż te, które pojawią się z pierwszych miesiącach życia. U nas pierwszy ząbek pojawił się na 10,5 miesiąca i chwilowo cisza. Ale mąż ponoć wcześniej zaczął chodzić, a potem miał ząbki dlatego cierpliwie czekamy. Ząbki wychodzą w podobnym czasie, jak u rodziców dziecka. A po tym pierwszym ząbku nie zauważyłaś, aby kolejne próbowały się przedostać na zewnątrz? U nas górne jedynki już są widoczne przez dziąsełko, myślę, że szykują się do wyjścia.

2017-12-08 09:10

Ciekawe co wtedy jak do 18 miesiąca nie będzie tych ząbków, jak się wtedy postępuje. Życzę żeby takiej sytuacji jednak nie było

2017-12-08 07:59

Pytałam dziadków mojej córki i wszyscy zgodnie twierdzą ze nie pamiętają by któreś z nas tak późno miało żeby. Jest kłopot z jedzeniem bo wszystko by już jadła A nie ma jak. Pierwszy ząb wyszedł jak skończyła 13 miesięcy, teraz już prawie miesiąc minął i nic dalej. Byłam u lekarza i mówiła że musimy czekać do 18 miesiąca jeśli nie wyjdzie większa ilość to się będziemy martwic.

2017-12-08 06:39

Spokojnie, bez obaw 14 miesięcy to wcale nie późno na pierwsze ząbki. Mówią że dzieci zabkuja tak jak rodzice, czy może któreś zw was też tak późno zabkowalo

2017-12-08 00:25

To kwestia indywidualna i nie masz się czym martwić ;) Pozdrawiam

Konto usunięte

2017-12-07 23:50

To prawda, na to nie ma reguły. Syn mojej kuzynki pierwszy ząbek wypuścił 3 tygodnie przed 1 urodzinami. Kuzynka tez się martwila i poszla do lekarza. Lekarz kazal jej jeszcze poczekać troszke i obserwowac. Problem podobno bylby wtedy gdyby Wiktor do 12 miesiaca nie mial ani jednego ząbka, bo to mogłoby wskazywac na jakies choroby. Ale Twoja pociecha ma juz ząbek więc wszystko chyba jest w normie :-) jesli Cię to nurtuje to podpytaj pediatrę, a może udaj się do stomatologa, teraz czesto w gabinetach jest pierwsza konsultacja bezpłatna :-) specjalista na pewno rozwieje Twoje watpliwosci. Warto moze tez wrocic do historii ze swojego dziecinstwa, bo ostatnio wyczytalam w ksiazce dla mam, ze czas w ktorym ząbkuje dziecko jest często odzwierciedleniem jego rodziców i ich okresu ząbkowania :-) także podpytaj rodziców swoich i męza jak to z Wami bylo, a moze znajdziesz odpowiedz na swoj problem z córcią :-)

2017-12-07 22:42

Syn mojej koleżanki pierwszy ząbek miał kiedy skończył 11miesięcy a na drugi dość długo czekali :-) Niektóre dzieci ząbkują bardzo szybko bo już w 3miesiącu a inne bardzo późno, kiedy mają około roku :-Ma to nie ma reguły :-)