Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Smoczek a ssanie piersi

Data utworzenia : 2017-11-13 17:36 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:02

Olga.Czerwinska

2381 Odsłony
25 Komentarze

Witam, W tym tygodniu zauważyłam, że mój syn (7 tyg.) zaczął inaczej łapać pierś...jakby słabiej, płycej, nie zasysa jej tak mocno jak wcześniej. Pierś często wypada Mu z buzi i muszę Mu pomagać, a wcześniej nie mieliśmy takiego problemu... Zastanawiam się co może być przyczyną... czy to, że podajemy Mu smoczka? Czy może to, że od kilku dni męczy Go katarek, który przed każdym karmieniem odciągam, aby mógł spokonie zjeść... A może to kwestia tego, że moje piersi są ostatnimi czasy bardziej wiotkie niż wcześniej (co podobno wynika z ustabilizowania się laktacji)... Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, Pozdrawiam, Olga :)

2020-01-29 00:02

???????????

???????????

???????????

???????????

???????????

2017-12-23 23:46

Aneta właśnie moja ma katarek i psikam jej do noska swoim mlekiem.Podobno to pomaga,zobaczymy:)

2017-12-22 22:05

Trochę mnie nie było. Ale można jeszcze trochę swojego mleka wstrzyknąć do noska dziecka. Katar szybko mija. Ten sposób też się świetnie sprawdza.

2017-12-19 00:04

Olga tez jeztem tego zdania ze to przez katarek.Synek sie meczy przt ssaniu bo ciężko mu sie oddycha l.Przy katarku dzieci oddychają buzia a jak ssie pierś to wtedy zle mu sie oddycha.Spróbuj posmarować kolo noska mascia majerankowa tak jak pisze mariee to powinno byc troszkę lepiej.Masc ma taki mietowy delikatny zapach to pozwala ulżyć troszkę.Synek u mnie jak miak kataru to zawsze smaruje mu nosek tą mascia.Moze akurat bedzie lepiej mu sie jadło.Tak pisze ze masc majerankowa jest od roku ale pediatra mówiła ze jak dziecko jest mniejsze to nic nie zaszkodzi troszke posmarować a synek mial pol roczku.

Konto usunięte

2017-12-18 14:42

Dużo się mówi o tym, że smoczki np. Lovi nie zaburzają odruchu ssania u niemowląt, więc raczej smoczek nie jest tu niczemu winien :) może to faktycznie ten katar, sama to podałaś jako możliwość, a intuicja mamy jest zawsze najlepsza. Pozdrawiam

2017-12-17 11:03

Inhalacje na pewno też pomogą, tylko ze zwykłej soli fizjologicznej, nie tej w większym stężeniu, jak np nebu dose.

2017-12-07 19:25

Stan chorobowy jest najczęśczęstszą przyczyną tego typu problemów. Jeśli katar przejdzie, a dziecko nadal będzie miało problem, to lepiej skonsultować się z lekarzem.

2017-12-07 00:49

Kalina aromactiv jest od pierwszego dnia życia. To na pewno więc warto mieć plasterki w swojej apteczce. Maść majerankowa jest od roku ale syn mojej kuzynki miał smarowany nią nosek jak był dużo młodszy. Do kuzynki przychodziła jeszcze położna więc było to w okresie noworodkowym. Ale użycie maści majerankowej najlepiej skonsultować z lekarzem. Zawsze można też zakropić nosek swoim mlekiem.