Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Zmiana mleka z Ha na normalne a zmiana zachowania

Data utworzenia : 2019-09-20 19:34 | Ostatni komentarz 2019-09-25 22:15

coralinna

805 Odsłony
5 Komentarze

Witajcie

Jestem mamą 5 miesięcznego synka, który od 5 tygodnia życia był karmiony mlekiem HiPP HA za poleceniem pediatry. Kupy po mleku były zielone i zwykle o różnej konsystencji i dużo ulewał, więc po konsultacji z pediatrą zmieniłam mu około 2 tygodnie temu mleko na HiPP Combiotic i przez ponad tydzień wszystko było w porządku, mały uśmiechnięty, od czasu do czasu marudny jak zwykle, kupy ładne a 4 dni temu jakby mi dziecko podmienili stał się strasznie płaczliwy, tylko na rękach jest w miarę w porządku, ciężko jest go czymkolwiek rozśmieszyć, (kupy były co dwa dni). Może glupieje i to nie jest przyczyną w mleku bo doczytałam że między 22 a 26 tygodniem życia przypada też skok rozwojowy i może to jest przyczyną. Jak było u Was? Czy to możliwe że po mleku się tak zachowuje? (Jeśli chodzi o sen to spi bez zmian prawie całe noce i w dzień około 2h)

2019-09-25 22:15

U nas przy zmianje mleka było tylko większe ulewanie jak nie odpowiadało. Zatwardzenia nie miala

2019-09-25 14:14

Coralinna i jak tam u Was teraz jest ?

 

Przy zmianach mleka to raczej towarzyszą zatwardzenia,  ulewanie...

Może małego bolał brzuszek? Albo faktycznie ząbki lub skok rozwojowy....ząbki zanim wyjdą to trochę czasu trwa, dla dzieci jest to bolesny proces i każde odreagowuje na swój sposób...dobrze że za dnia tylko A w nocy spokój...

 

2019-09-21 14:01

I ja uważam że to nie wina mleka bo wydaje mi się ze jeżeli i to mleko byłoby nie dobre dla synka to objawy byłyby inne np. ulewanie czy nie ładne kupki. Może to rzeczywiście skok i dziecko potrzebuje Cie bardziej niż wcześniej w Twoich ramionach czuje się bezpiecznie. Trzeba poczekać i być cierpliwą :) 

2019-09-21 10:55

Ja jak zmieniałam mleko z Bebilon Pepti DHA na NAN Optipro Plus to nie zaobserwowałam żadnej zmiany w zachowaniu. U nas jedyne co przy zmianach mleka było ulewanie

2019-09-20 22:14

Moim zdaniem problem nie tkwi w mleku.Stawiała bym bardziej właśnie na skok rozwojowy lub początki ząbkowania.Maluszek może być taki marudny właśnie przez ząbki.U mamy w ramionach czuje się bezpiecznie dlatego się uspokaja.

U nas też bywały takie etapy.To minie, musisz być cierpliwa.Za kilka dni znów będzie dobrze ;)