Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Dziecko nie chce pić Bebilon Pepti

Data utworzenia : 2019-08-09 06:21 | Ostatni komentarz 2019-10-01 21:13

Embia

6094 Odsłony
75 Komentarze

Dziewczyny czy, któraś z Was karmiła dziecko Bebilon Pepti? Mój trzymiesięczny synek miał okropne bóle brzuszka, lekarz przepisał właśnie to mleko i dodatkowo ja odstawiłam laktozę i problem minął. Na początku dziecko piło normalnie to mleko, jednak ostatnio wcale go nie chce. Piję tylko moje odciągnięte (odciągam ponieważ nie chce pić również z piersi od jakiegoś miesiąca). Nie mam tyle pokarmu, żeby zrezygnować całkowicie z karmienia mm. Gdy nie chcial go pić dawałam mu je przez sen. Jednak teraz od razu się budzi gdy je wyczuje. Jak zachęcić dziecko do picia tego mleka? 

2019-08-29 13:35

Moniczka7896 wcześniej nie miał, ale teraz ta doradczyni sprawdzała i stwierdziła, że jest ok. Kazała zwrócić uwagę jak śpi. No i zobaczyłam, że często ma otwarta buzię, a język bardziej do dołu niż do góry. W poniedziałek wizyta u logopedy. I jeszcze jak pije z butelki to strasznie głośno tak jakby mlaskał. 

2019-08-29 12:26

Embia, dobrze,że w ogóle znów zasmakował w mleku.

Myślę,że rada doradcy naprawdę może okazać się strzałem w dziesiątkę.A czy Twój synek miał sprawdzane przez kogoś wędzidełko? Taki laktator pewnie lepiej się sprawdzi.

2019-08-28 20:48

Hej dziewczyny ;) Syn przekonał się do Bebiko, więc jest już lżej;) Wczoraj byłam u doradcy laktacyjnego, kazała zmienić laktator na podwójny. Stwierdziła, że Mały ma problem z ssaniem, że nie mógł wcześniej dobrze ssać piersi, bo po prostu nie umie tego dobrze robić i szybko się męczy, dlatego może tak wymyślać z tym jedzeniem i nie przybiera na wadze. Nie ma odruchu ssania. 

Zmieniłam za jej radą butelkę na Lansinoh, bo ma szerszy smoczek. Mamy udać się do neurologopedy. Czy któraś z Was spotkała się z taką diagnozą?

2019-08-23 18:02

Embia no nie pozostało Ci nic innego, jak próbować tych wszystkich metod, a może akurat się uda! :) Koniecznie informuj nas na bieżąco :) 

2019-08-22 21:44

Mi niestety też już pomysłów brak :) Dziś byliśmy u lekarza na kontroli i jeszcze trochę za mało przybiera, choć jest lepiej niż było. Lekarz zasugerował by rozkręcić jeszcze laktację żeby więcej jadł. Tylko to nie takie proste. 

2019-08-22 21:15

Embia może to głupio zabrzmi, ale spróbowałabym najpierw od 10-15 ml mm na 50 ml Twojego. Może było ciut za dużo 50:30. Już mi pomysłów brakuje, jakby można jeszcze przekonać Twojego synka do mm.
 

2019-08-22 13:18

Już dokładnie nie pamiętam ale zaczęłam od kleiku ryżowego po troszku a później wprowadzałam obiadki w słoiczkach, kupowałam te po 4mscu . Gotowałam kaszkę mannę.Kombinowalam bardzo,ale jakoś zleciało i później już było lżej ;)

2019-08-22 13:18

MamaGratki cały czas próbuje z tą laktacją piję femaltiker. Ściągam co 2-3 godz, ale niestety. A podaje teraz NAN i bóle brzuszka ustąpiły, jednak synek nawet tego mleka nie chce pić, tylko moje.