Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Dziecko nie chce pić Bebilon Pepti

Data utworzenia : 2019-08-09 06:21 | Ostatni komentarz 2019-10-01 21:13

Embia

6090 Odsłony
75 Komentarze

Dziewczyny czy, któraś z Was karmiła dziecko Bebilon Pepti? Mój trzymiesięczny synek miał okropne bóle brzuszka, lekarz przepisał właśnie to mleko i dodatkowo ja odstawiłam laktozę i problem minął. Na początku dziecko piło normalnie to mleko, jednak ostatnio wcale go nie chce. Piję tylko moje odciągnięte (odciągam ponieważ nie chce pić również z piersi od jakiegoś miesiąca). Nie mam tyle pokarmu, żeby zrezygnować całkowicie z karmienia mm. Gdy nie chcial go pić dawałam mu je przez sen. Jednak teraz od razu się budzi gdy je wyczuje. Jak zachęcić dziecko do picia tego mleka? 

2019-08-30 19:45

Magicznypazur ja mam podejrzenie alergii na roztocza. W sumie nigdy do końca nie stwierdzone, ale też wiecznie nos zapchany. No i mój brat ma atmę. 

2019-08-30 18:30

Embia a jak wygląda sytuacja u Ciebie w rodzinie, albo od strony męża z alergiami albo astmą? Choruje ktoś? Co prawda Twój synek jest jeszcze mały, by stwierdzić czy to np. alergia na roztocza. Ale w moim przypadku, mojemu synkowi zatykał się nos już przed pierwszymi urodzinami i to cały czas, w dzień i w nocy i okazało się, że faktycznie to alergia na roztocza kurzu domowego i do tej pory z nią walczymy.

2019-08-30 18:17

Embia,u nas nawilżacz powietrza nie wiele pomaga.Na katar najlepiej działają inhalacje więc polecam.

2019-08-30 13:24

Moniczka7896 nie robiłam inhalacji. Używam nawilżacza powietrza, ale nie widzę poprawy. On ten nosek zapchany ma od urodzenia. Czyszczę mu codziennie, dużo wydzieliny wychodzi, ale dalej to samo 

2019-08-30 11:50

Jeśli ma katarek to na pewno ciężko mu ssać i oddychać jednocześnie. Mój synek jak ma kartar też przy piersi się denerwuje i kiepsko sypią :(

A próbowałaś robić małemu inhalacje? To mojemu bardzo pomaga i szybciej przechodzi.Najlepiej z soli fizjologicznej lub zielonego nebu -dose albo ectodose.

2019-08-29 20:48

Zakrapiam mu nosek solą fizjologiczną codziennie i czyszczę Fridą. Słyszę tak jakby miał przytkany gdzieś nosek. Dużo wydzieliny zawsze mu wyciągam. Też myślałam, że to tu może być przyczyna, że tak źle mu się ssie. 

2019-08-29 20:24

Embia nie spotkałam się jeszcze z zaleceniami, jeśli chodzi o neurologopedę, ale jeśli tak Ci zalecili, to faktycznie skonsultuj się ze specjalistą. Skoro wędzidełko jest okej, a synek ma mały odruch ssania, to coś powinno być na rzeczy, ale to się przekonasz dopiero, jak będziesz na wizycie.

Konto usunięte

2019-08-29 17:02

Embja, widocznie coś będzie na rzeczy, może wędzidełko będzie do lekkieGo skorygowania. A jak z noskiem? Nie jest zapchany, jak dziecko oddycha otwartą buzią to może tu szukajmy przyczyn. Zakrop dziecku nosek np solą morską albo solą fizjologiczną. Super, ze odwiedzicie neurologopedę. Lekarz sprawdzi odruchy dziecka, będzie wkładał mu palec do buzi i sprawdzał różne Odruchy czy są prawidłowe na jego wiek. Zabierz ze sobą butelkę z mlekiem bo być może lekarz będzie chciał zobaczyć dziecko w czasie jedzenia. dobrym pomysłem będzie też nagranie filmiku jak mały je i się przy tym denerwuje. dzieki temu możecie zaoszczędzić sporo czasu i szybciej otrzymacie diagnozę i wsparcie