Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Dziecko nie chce pić Bebilon Pepti

Data utworzenia : 2019-08-09 06:21 | Ostatni komentarz 2019-10-01 21:13

Embia

6092 Odsłony
75 Komentarze

Dziewczyny czy, któraś z Was karmiła dziecko Bebilon Pepti? Mój trzymiesięczny synek miał okropne bóle brzuszka, lekarz przepisał właśnie to mleko i dodatkowo ja odstawiłam laktozę i problem minął. Na początku dziecko piło normalnie to mleko, jednak ostatnio wcale go nie chce. Piję tylko moje odciągnięte (odciągam ponieważ nie chce pić również z piersi od jakiegoś miesiąca). Nie mam tyle pokarmu, żeby zrezygnować całkowicie z karmienia mm. Gdy nie chcial go pić dawałam mu je przez sen. Jednak teraz od razu się budzi gdy je wyczuje. Jak zachęcić dziecko do picia tego mleka? 

2019-10-01 21:13

Ja karmiłam Bebilon Pepti DHA ale nie było problemu z brzuszkiem. Jedynie nam szkodziło Bebilon Pepti MTC

2019-09-01 06:28

Mam nadzieję, że będzie ok ;) Dzięki za wszystkie rady :)

2019-08-31 22:24

W takim razie ok,podaj po trochu kleiku ryżowego może sytuacja poprawi się.Jak skończy 4miesiace to możesz spróbować dawać małemu do spróbowania troszkę obiadków.Oby nie odrzucił mleka.Trzymam kciuki, że będzie dobrze ;)

2019-08-31 19:03

Embia generalnie jeśli alergia na roztocza występuje w rodzinie, jest większe prawdopodobieństwo, że przejdzie też na dziecko. My ze względu na to, że mąż ma, jego brat, tata i wujek, to na mojego syna przeszło w 90 %. Ale tak jak mówię, zaczęło się to objawiać około pierwszego roku, trochę przed.

Co do kaszek i obiadków, jeśli nie przybiera na wadze prawidłowo, to coś musisz robić, by poprawić jego wagę. W końcu jedno karmienie na rzecz innego posiłku mlecznego/ obiadku, nie spowoduje tego, że mały nie będzie chciał pić mleka w ogóle.

2019-08-31 13:38

Też miałam problem z tym mlekiem bo synek nie chciał go pić i tak trochę kombinowałam właśnie z kleikiem ryżowym a na początku kiedy właśnie zaczynaliśmy zmieniać mleko na pepti to mieszałam z normalnym bebilonem później stopniowo pepti co raz więcej i jakoś poszło 

2019-08-31 12:53

Dałam mu trochę kleiku ryżowego i potem wypił jeszcze 130ml mleka. Moniczka7896 też się tego trochę obawiam, ale muszę jakoś kombinować. I tak zaraz w czwartym miesiącu zamierzam mu podawać jakieś obiadki itp, powoli rozszerzać dietę, bo na samym mleku nie bardzo przybiera. Nie chce podawać kaszek dosładzanych tylko bez cukru, żeby nie przyzwyczajał się do słodkiego. 

2019-08-31 12:20

Embia,ja bym się chyba bała już podać kaszkę,ale ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie.Ryzykujesz dużo bo synek może całkowicie odrzucić mm.Moja szwagierka niestety to przeżyła bo za wcześnie rozszerzyła dietę.Pozniej było jeszcze gorzej :( bo takim maluchom naprawdę trzeba się nakombinować żeby coś zjadły omijając mm bo nie akceptują.

2019-08-31 10:20

Kurczę wiecie co, ja już nie mam pomysłu jak go zachęcić do picia mleka. Powinien wypijać ok 850ml na dobę, a pije 650-700ml... Waga też jest za niska 5600g na 15 tygodni. 

Myślicie, że mogę mu spróbować podać trochę kaszki? Nie wiem jak zwiększyć kaloryczność jedzenia, żeby on w końcu zaczął więcej przybierać na wadze. Ma 15,5 tygodnia, wiem, że te kaszki itp. są od 4-go miesiąca. Ale naprawdę brakuje mi już pomysłu i siły do tego jego niejedzenia.