Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Rozmiary smoczków do butelek

Data utworzenia : 2013-06-13 23:43 | Ostatni komentarz 2021-02-24 18:11

konto usunięte

10640 Odsłony
16 Komentarze

Karmię dziecko piersią, ale od czasu do czasu, np. kiedy muszę wyjść z domu, odciągam mleko do butelki. Moja mała ma w tej chwili 4 miesiące, do karmienia używam butelki Lovi i smoczka Slow (Lovi). Problem w tym, że kiedy zacznie jeść, to po chwili ssania smoczek zasysa się, tak jakby odkształca, i trzeba go "naprostować" żeby mleko mogło znów swobodnie lecieć. Czy to znaczy, że ten smoczek jest dla niej za mały, czy też normalne jest, że tak się dzieje? Może to głupie pytanie, ale nie mam doświadczenia w karmieniu butelką... :)

2013-10-22 15:54

jeśli chodzi o odpowietrzanie ja w smoczkach canpola powiększałam dziurkę od odpowietrzacza i było ok;) może spróbuj na starym smoczku ;) Co do podziałki cenna uwaga, tez miałam początkowo z tym problem

2013-10-22 14:54

u nas problem z odpowietrzeniem wystąpił przy dwóch smoczkach/butelkach "aktywne ssanie". Dziurka nie jest sklejona, a butelka nie jest skręcana zbyt mocno. Smoczki innych firm zupełnie mu nie pasują, wobec tego zostaje nam wyciąganie butelki w każdej "przerwie na oddech" żeby powietrze zassało się do środka... a z drugiej strony - drobna sugestia dla producenta, poza wadą wymienioną wyżej, czy nie dałoby się podziałki zrobić do 0? gdy maluch zjada max 60 ml, to trudno ocenić czy zjadł 40 czy 50 ml z przygotowanej 60ml porcji.

2013-08-22 13:14

na smoczkach pisze srednio co 3 msc jest wiekszy smoczek znaczy sie z wieksza dziurka i ja tak zmienialam swojej corci:)

2013-07-10 13:09

Mam nieraz ten sam problem i musze sprobowac dokrecic mniej:) bo niestety corcia nie dorosla do wiekszej dziurki

2013-06-21 10:32

Rzeczywiście, słabsze dokręcanie pomogło. Dziękuję! :)

2013-06-14 11:50

U nas był kiedyś podobny prolem ze smoczkami innej firmy wówczas pomogło powiększenie dziurki odpowietrzającej

2013-06-14 11:03

M. Lachowicz sprawdź przed następnym karmieniem: 1. czy soczewka odpowietrzająca w smoczku jest niesklejona 2. czy nakrętka nie jest zbyt mocno zakręcona, warto lżej zakręcić nakrętkę w sytuacji tego problemu Jeśli to nie pomoże wymień poprzedni smoczek na smoczek z większym przepływem. Być może Twoje maleństwo już dorosło do większej dziurki:-)

2013-06-14 10:44

U nas też tak było. Po prostu trzeba zmienić smoczek na większy, przy tym nie będzie się odkształcał, aco najważniejsze nie będzie się córcia męczyć i złościć:)