Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Enfamil czy bebilon?

Data utworzenia : 2013-06-02 23:52 | Ostatni komentarz 2022-02-07 11:51

konto usunięte

99215 Odsłony
168 Komentarze

Witajcie! Ograniczylam wybor mleka miedzy enfamilem i bebilonem bo slyszalam, ze najlepsze są te mleka i skladem najlepiej przypominają mleko matki... Nie znaczy to, ze nie mam zamiaru karmić, chce mieć po prostu wybrane mleko w razie czego :) czekam na wasze opinie, czy wasze dzieci je jadly? Zaparcia a moze biegunki? Mój pierwszy synek mial bebilon, smakowal mu, ale po pól roku dwójki nie chcial i troche trwalo zanim trafilam na kolejne wlasciwe... Bede wdzieczna za wszelkie opinie :)

2013-07-01 22:45

Bialutka, tez sie uparlam i karmie piersią... Trudno, wisi mi na piersi popoludniu ciagle, ale czuje, ze mam pokarm... Wiem, ze to za jakiś czas sie ustabilizuje... Dzis nie musialam go dokarmiać, duzo pije i nawet czasem musze go wybudzac do jedzenia ale wiem, ze warto :) zobaczymy, ja przez te hormony to raz mam dola, ze mi tak wisi i Malo pokarmu a raz patrze optymistycznie, pokrecilo mnie całkowicie :p

2013-07-01 22:17

U nas od poczadku bylo Nan. Najpierw H.A. a pozniej zwykle. Synek zaparcie mial tylko raz, ale dopiero jak calkowicie przeszlismy na mm. Pediatra zapomniala wspomniec o przepajaniu dziecka i musialam sama sie domyslec. Pamietam, ze cora znajomej po hipp dostala ostrej wysypki. Aa co do dokarmiania to mam mieszane uczucia. U mnie synek malo przybieral, ale rowno. Minely juz czasy pulchnych dzieci. Slabo ssal z piersi wiec odciagalam i podawalam swoje mleko z butli. Ale niestety z powodu drugiej ciazy musielismy przejsc na mm. Teraz jak urodze to nie dam sie namowic na dokarmianie.

2013-06-26 09:43

Ja właśnie tak zrobiłam, kupiłam takie mleczko, jakie kazali mi kupić w szpitalu. Córka też nie jadła z piersi.

2013-06-10 22:19

wiem, o tym własnie pisałam. sama się kłóciłam z lekarzem, ze mają dokarmiać synka bo nie je z piersi i za dużo traci na wadze. mimo, że dokarmiali w szpitalu bez problemu to nie chcieli mi uwierzyć, że dziecko nie ssa - w tym był problem

2013-06-10 22:09

kaajkaa jeśli dziecko dużo ubywa na wadze a nie je to je się dokarmia i to normalne że bedzie się dokarmiać!

2013-06-07 11:56

tak ja wiem. ale on do trzeciej doby zrzucil to co mógł zrzucić. i nadal tracił na wadzę bo kazali mi go karmić piersią. a on nie ssał. nie umiał. i spał ciągle. nie dało sie go obudzić. mówiłam pielęgniarkom , że nie chce jeść to uważały, że musze przystawiać i pewnie źle to robię. dopiero jak na ważeniu okazało się , że w ciągu doby stracił 100 g bo nie jadł NIC cały dzień, to pediatra kazał dokarmiać tak jak inne dzieci, a jeśli nadal nie będzie ssał to całkowicie karmić mm. on po prostu chudł bo NIC nie jadł. jak nawet piersi w buzi nie miał bo spał i nie dało się mu wsadzić na śpiocha.

2013-06-07 11:37

Kaja zazwyczaj w pierwszych dobach zycia noworodki potrafią gubić wagę, moja mała również do nich się zaliczała mimo iż była na moim mleku odciągniętym, czyli miała go pod dostatkiem. Po powrocie do domu mała szybko nadgoniła z wagą być może było to spowodowane jakby nie było stresem w szpitalu, ja też miałam trochę nerwów gdyż mała trafiła do inkubaora a jak wiadomo wszystko udziela się dzidzi. Jeśli chodzi o mleko będąc na oddziale pytałam jakie mleko jest najlepsze położna odpowiedziała ze wsyztskie sa dobre, mniej więcej mają zbliżony skład do siebie poczatkowo podawałam Bebilon ale zaledwie kilka razy potem mała była już na Pepti, Enfamil nie jest aż tak popularne jak Bebilon, ale sama też sie nad tym mlekiem jakiś czas temu zastanawiałam, polecałabym raczej to mleko które w razie potrzeby zakupu będzie dostępne, Bebilon jest chyba wszędzie podobnie jak Bebiko czy Nan Enfamil? kiedyś szukałam w marketach i niestety....

2013-06-07 10:16

amnka zakaz dokarmiania dzieci? u nas dokarmiali bardzo dużo maluszków bo nie przybierały, i sam pediatra na obchodzie zalecał dokarmianie. mojego synka to karmili cały czas bo nie ssał (wczesniak) i bez dokarmiania (a raczej karmienia) mm to chudł po 100 g dziennie