Karmienie butelką (441 Wątki)

SAB SIMPLEX:)

Data utworzenia : 2017-04-04 11:05 | Ostatni komentarz 2020-01-30 15:29

Daria.Lyduch

68770 Odsłony
103 Komentarze

Dziewczyny co myślicie o kropelkach niemieckich SAB SIMPLEX ? Mojemu synkowi bardzo pomogły ale słyszałam różne opinie. A jak u was ?? :):)

2017-04-10 08:20

Ja także jestem przeciwna podawanie dziecku zapobiegawczo leków. Jak zauważyłam że od jakiegoś czasu dziecko Bardzo płacze i się pręży dopiero wprowadziłam z Niemiec Sab Simplex. Co to samych kropli są bardzo dobre i skuteczne. Osobiście dodawałam 15 kropli do jednego karmienia dziennie. Kiedy nasiliły się dużo bardziej problemy z brzuszkiem lekarka kazała podawać 15 kropli do każdego jedzenia. Moim zdaniem było to zdecydowanie za dużo i po kilku dniach odstawiłam tą dawkę bo miałam wrażenie, że jest tylko gorzej.

2017-04-09 09:43

M. Kos ja jestem przeciwna podawaniu dziecku czegokolwiek zapobiegawczo. Bo po co dawać jakikolwiek lek skoro nawet nie wiemy czy dziecko ma jakiś problem. To tak jakbyśmy my po wstaniu z łóżka od razu wzięli tabletkę na ból głowy bo przecież w ciągu dnia może nas zacząć boleć głowa. A przecież nikt tego nie robi... Ja też jestem zdania że zapobiegawczo to można dać probiotyk ale nie lek. Sab simplex to nic innego jak nasz Bobotic czy Espumisan. Z tym że różni się dawka symetykonu na ml leku i dawkowaniem. Z tym że Bobotic ma niewiele mniejsza dawkę od niego. Lolkon jeśli u Was jest problem z laktozą to ja spróbowałabym podać dziecku delicol. On bardziej pomoże w czasie nietolerancji laktozy niż Sab simplex.

2017-04-06 12:18

Moja koleżanka podawała delicol tak w razie w ale mały miał skaze i mówi że delicol też super . Ja też bym nie podawała sab simplex gdyby mały nie miał kolek,niestety miał i podawałam i dzięki Bogu mały kolek już po tych kropelkach nie miał;) :)jest to moje pierwsze dziecko i gdybym wcześniej wiedziała co to kolki i że jest takie coś jak sab simplex to mały jak miał niecały miesiąc by się tyle nie męczył tylko od razu bym zastosowała. Ale człowiek uczy się na błędach i całe życie się uczy :):):)

2017-04-06 12:03

Lolkon, jeśli problem z laktozą to można było spróbować z delicolem. Symetykon ma działanie głównie przeciw wzdęciom właśnie. Zdecydowanie nie jestem za tym, by podawać kropelki, zwłaszcza sab simplex prewencyjnie nawet gdy maluchowi nic nie dolega. Zapobiegawczo to probiotyk można dawać, dla takich maluchów dicoflor super albo często kłaść na brzuszku. Sab simplex, bobotic czy espumisan to mimo wszystko jednak lek, jak dziecko nie ma kolek, czy problemu z gazami to nie widzę sensu faszerowania go specyfikami.

2017-04-05 10:23

U nas kropelki towarzyszyły nam od 14 dnia życia (zapobiegawczo) dzięki nim maluszki nie miały problemów z kolkami :)

2017-04-05 10:14

Hej. Ja również podawałam je mojej maleńkiej. Pomagały u nas trochę- cudów nie było ale to chyba zależy od dziecka. Bardziej pomogła niestety moja dieta. Czyli wykluczenie laktozy i owoców bo powodowały u niej fermentację w jelitach. Życzę dużo sił w walce z kolkami.

2017-04-04 21:40

Ja podawałam starszej córeczce i pomagał, natomiast młodszej nie. To zależy czym to jest spowodowane. Może to być cukier, produkty, albo mleko.

2017-04-04 16:10

moja sasiadka stosowala u swojej corki przez kilka miesiecy, musiala sie troche nakombinowac zeby je dostac, espumisan nie dawal rady i nie pomagal malej