Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Nutriton

Data utworzenia : 2013-04-05 16:33 | Ostatni komentarz 2022-01-02 15:07

Nikodem31

10797 Odsłony
5 Komentarze

Jak podawać nutriton jeśli karmi sie piersią??

2022-01-02 15:07

Nas uczulił i było gorzej 

2021-12-04 14:26

Witam

Opis przygotowania preparatu w przypadku karmienia piersią jest zamieszczony na opakowaniu

Pozdrawiam

2021-05-10 17:52

Tak tak siostra tez podawała strzykawka przed karmieniem;)) Ja akurat zagęszcza używałam ale to przy mm 

2013-04-06 10:13

Nutriton to dobry produkt i większość dzieci mniej po nim ulewa. Przy karmieniu piersią można przygotować preparat bezpośrednio przed karmieniem ale nie w formie papki, tylko gęściejszego płynu. 1 miarka na 100-120 ml wody przegotowanej o temp. podanej na opakowaniu. Następnie należy podawać przy pomocy strzykawki w czasie karmienia piersią. Włożyć końcówkę strzykawki do kącika ust i w czasie jedzenia podawać po 2,5-5 ml. Można na chwilę wyjąć pierś i podać również ze strzykawki bezpośrednio do buzi. Należy pamiętać, że preparat dość szybko gęstnieje. Najczęściej problem z ulewaniem przemija po 4 m-cu życia. Jeżeli nie, warto diagnozować dziecko w kierunku refluksu. Czasami trzeba włączyć dodatkowe leczenie. Pozdrawiam

2013-04-05 20:13

W przypadku niemowląt karmionych piersią można zastosować papkę podaną bezpośrednio przed każdym karmieniem. Ilość podanej papki należy dobierać indywidualnie, obserwując reakcje niemowlęcia. W razie potrzeby można zwiększyć wielkość porcji papki zgodnie z wyżej podaną proporcją. W postaci papki Ta metoda może być stosowana u niemowląt karmionych piersią. Przygotować Bebilon Nutriton według proporcji: 1 miarka na 30 ml wody. Dobrze wymieszać i pozostawić na 3-4 minuty do zgęstnienia. Zamieszać ponownie i podawać łyżeczką bezpośrednio przed lub w trakcie karmienia. wiecej tutaj :http://www.doz.pl/apteka/p52843-Bebilon_Nutriton_Instant_proszek_135_g Moja mała była na Nutritionie ale bardzo krótko, Nutrition szybko gęstniał a mała zanim zjadła butlę to był niezły kit, po rozmowie z pediatrą przeszliśmy na kleik, dodawaliśmy do każdej porcji mleka niewielką ilość kleiku, początkowo od jednej łyżeczki aby małej brzuszek nie bolał.