Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Z piersi na butelkę

Data utworzenia : 2015-06-01 13:51 | Ostatni komentarz 2018-01-18 21:18

Redakcja LOVI

6673 Odsłony
47 Komentarze

Karmisz piersią, a planujesz dłuższe wyjście z domu i pozostawienie malca pod opieką innej osoby? Niebawem wracasz do pracy? Chciałabyś zacząć podawać swoje mleko butelką? Sprawdź, kiedy i w jaki sposób wprowadzić karmienie alternatywne.

2018-01-18 21:18

Ja córkę karmię piersią, a czasami podaję córce swoje mleko z butelki. Wczoraj chciałam podać córce mleko z butelki i nie chciała pić. Musiałam podać córce pierś, a później uświadomiłam sobie że ostatnio podawałam córce mleko z bulelki lovi a teraz z innej. Dlatego wypić nie chciała bo inny smoczek bardziej twardy nie to co z lovi miękki. Inne butelki muszę odstawić w dal i podawać córce tylko z butelki lovi. Na przyszłość muszę pamiętać.

2018-01-13 17:58

D.Pawicka prawda jest taka, że niektórych dzieci nie da się przekonać do butelki. Córka znajomych nie chciała butelki z mlekiem i już. Dopiero, gdy była starsza przekonała się do picia mleka z kubka niekapka.

2018-01-03 20:56

D.Pawicka Twój wpis przypomniał mi czas kiedy odstawiał córeczkę od piersi.strasznie sentymentalnie się zrobiło chociaż nie byl to wówczas dla mnie dobry czas.duzo stresu i obaw co to będzie zwłaszcza że córka nie miałam wówczas wprowadzonych pokarmów.wydawalo mi się że Ona nigdy nie przestanie ssać piersi.dzisiaj ma skończone dwa latka i patrząc z perspektywy czasu choć wiem że teraz jest Ci bardzo ciężko i czujesz się zdołowana to z czasem każde dziecko przestaje ssać pierś.u nas pomogło to że zaczęłam córce podawać w butelce najpierw wodę.zeby nie denerwowała się że dostaje ulubione mleko w innej formie niż zazwyczaj.jak nauczyła się pić wodę to.lrzekonalam się nie raz że moje mleko podawane w butelce po prostu jej nie pasuje.jak dostała modyfikowane nie było problemu z piciem z butelki.i szybko przezwyciezylysmy kryzys.a naprawdę myślałam że nie damy rady.jezeli natomiast Twój synek jest bardzo przywiązany do piersi może spróbuj podawać mu mleko np w kubeczki niekapku?jak córka zaczęła pić mleko z butelki to w takim kubku dostawała wodę i nawet bawiło ja picie z niego. To że miał rączki do trzymania i nakrętkę która łatwo mogła sama nakładać i zdejmować.jak nadal będzie problem chyba niestety zostaje podanie butelki przez tatę lub kogoś innego podczas Twojej nieobecności.dzieci wyczuwają zdenerwowanie mamy i jak jest w domu mama choćby nie wiem co będą wolały przytulić się do niej i wypić mleczko z piersi niż z butelki.no przez całe swoje życie tak właśnie robiły więc nie wiedzą dlaczego nagle ma to się zmienić.powodzena.duzo wiary że bedzie dobrze nawet jak teraz wcale tak się niemzapowiada.

2018-01-03 14:34

Witam. Karmię syna już 8 miesięcy i nawet nie ma mowy żeby zaczął pić mleko z butelki. Już tyle sposobów i butelek przetestowalam że nic nie dziala. Jak tylko widzi butelkę z mlekiem to już piszczy i wkłada ręce do buzi. Dodam że karmię przez kapturka . Jakieś rady jak nauczyć dziecko pić z butelki?

2016-05-18 08:39

Dzieki Dziewczyny za wsparcie

2016-05-17 20:40

Madsalenka nie poddawaj się i próbuj podawać maluchowi swoje mleczko. A czy butelka Maluchowi odpowiada możesz sprawdzić sama. Przecież zaraz po odciągnięciu pokarmu skoro tak planujesz sama możesz podać maluchowi butelkę i się przekonać czy owa butelka a bardziej chodzi o smoczek odpowiada córce. A radę dacie i nigdy w to nie wątp. :)

2016-05-17 20:03

Maddlenka dużo tutaj też do powiedzenia ma nasza psychika i tzw efekt placebo. Musisz wierzyć, że coś się uda, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że będzie, tak jak chcesz. Wierz, że dasz radę! :)

2016-05-17 19:24

Czytałam ostatnio o lipazie - enzymie, który trawi tłuszcze i który obecny jest w mleku matki. To on odpowiada za dziwny zapach mleka i zmienia tez jego smak. Dzieje się tak po odciągnięciu i odstaniu mleka. Niektóre dzieci nie cierpią tego smaku/zapachu i nie jedzą odciągniętego mleka w ogóle. Planuję odciągać mleko i jak najbardziej świeże podać (przez tatę) w butelce. Przynajmniej będę wiedziała, czy córce odpowiada butelka, którą mamy. Jak zje, będę wiedziała, że mogę jej wprowadzać mieszankę i przyzwyczajać do nowego smaku, który będzie musiała znosić podczas gdy będę w pracy. Mam nadzieję, ze damy sobie z tym radę :(