Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Jaki powinien mieć kolor kupki po mleku modyfikowanym?

Data utworzenia : 2015-02-13 21:19 | Ostatni komentarz 2023-07-20 14:22

K.Czapiga

67819 Odsłony
146 Komentarze

Moje dziecko na piersi było tylko miesiąc, później zaczęłam mu podawać mleko Nestle Nan Pro 1 było wszystko w porządku przez 2-3 tygodnie ale później zaczęła się gehenna. Dziecko zaczęło robić kupy o kolorze ciemno szarym później zmieniły się w zielone, podawałam dziecku mleko w odpowiedniej temperaturze kontaktowałam się z kilkoma lekarzami w tej sprawie ale każdy mówił, że to jest spowodowane mlekiem ale, że odradzają zmianę jak dziecko nie ma innych objawów i dobrze przybiera na wadzę. Dodawałam różne probiotyki ale nic się nie zmieniło. Sama już nie wiem czy powinnam zmienić mleko czy mam wierzyć w naszą służbę zdrowia- chodź tyle się o nich słyszy może wy mi coś doradzicie. Czekam na wasze komentarze i porady dla mnie.

2015-06-07 22:23

Jeśli kupki są zielone to dziecko ma za dużo żelaza. Podobno po nan ha dzieci robią takie kupki.

2015-06-07 15:24

Ja również karmię swoją córeczkę mlekiem NAN PRO 1, praktycznie od samego początku. Kupki u malutkiej są na ogół koloru żółto - zielonkawego bądź jak Pani to określiła - musztardowego. Ja również miałam wątpliwości i myślałam, że być może mleko jest nieodpowiednie. Moja położna oraz lekarz stwierdzili, że takie kupki - szczególnie po mleku modyfikowanym - są zjawiskiem normalnym. Poza tym Nadia nie miała żadnych reakcji alergicznych ani kolek, więc lekarz polecił, by nie zmieniać mleka, bo to bez sensu tak przestrajać malucha skoro po obecnym MM nic złego się nie dzieje. A swojemu lekarzowi rodzinnemu ufam jak mało komu (zawsze miał znakomite podejście do pacjentów oraz ich problemów), także bardzo mnie uspokoił. Więc proszę się nie martwić. :)

2015-05-18 18:43

moja i po mm i po moim mleku kolor kupki miala ten sam

2015-05-18 10:22

Za dużo żelaza bym obstawiała.

2015-05-17 21:30

Miałam ten sam problem. Moja malutka obecnie ma 8 tygodni, również była na tym mleku tylko, że u mnie jeszcze było PRO HA. Również później kupki były rzadkie, grudkowate i koloru zielonego, potem już bardziej takie czarne a razem z nimi był też śluz tylko, że objawów było znacznie więcej, w każdym bądź razie najpierw zaczęłam podawać Delicol, który owszem pomógł ale niestety na krótką metę :-/ po wizycie u lekarza miałam przykazanie zmienić mleko na Bebilon Pepti DHA 1, niby miało pomóc bo mała ma podejrzenie skazy białkowej, refluksu i atopowego zapalenia skóry. Pani doktor w przychodni uznała, że po zmianie mleka problemy się rozwiążą, ale się pomyliła bo objawy się nasiliły i doszło ich o wiele więcej, kiedy ponownie przyszłam do Pani doktor ta stwierdziła, że mam czekać kilka miesięcy i obserwować (chyba to jak moje dziecko z dnia na dzień coraz bardziej się męczy). muszę wybrać się do lekarza prywatnie, mam wizytę na wtorek. Także będę mogła później powiedzieć co takie objawy mogą oznaczać przynajmniej co do mojego dziecka. Pozdrawiam

2015-04-19 22:30

Po melku modyfikowanym pamiętam , że kupy bywały kolorów teńczy. Pamiętam jak dziś jak synek robił jakieś granulowate, zielone, żółte i różne inne. Ale to było normalne lekarka mówiła, wiec bez obaw kupa potrafi czasem zaskoczyć.

2015-04-06 21:23

Przy nan mały miał normany kolor kupki, czyli Żółty, natomiast miał straszne zaparcia. Położna mówiła, że na nan i bebilon najbardziej , mamy się skarżą. Na pewno nzielony stale kolor kupki nie jest właściwy. A może to wynikać z nietolerancji nie tylko żelaza.

2015-04-06 10:51

Nan niby jest mlekiem dobrym i tak bardzo polecanym ale jak poszukacie opini w Internecie to już nie jest tak kolorowo ,dużo osób pisze że po nan ich dzieci mają różne problemy z kupkami brzuszkiem. Sama kupowałam to mleko i nie polecam go,próbowałam je osobiście i dla mnie ono ma najbardziej metaliczny posmak niż przy innych mlekach mm.