Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę?

Data utworzenia : 2015-01-04 23:03 | Ostatni komentarz 2021-03-03 13:01

Konto usunięte

143208 Odsłony
98 Komentarze

Witam, mam pytanie dotyczące karmienia mieszanego niemowlaka, który skończył 2 miesiące. Mleka z piersi mam niewiele (może po nocy będzie 30 ml, ale w ciągu dnia mniej).Dlatego dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Od 3 miesiąca zaczęlismy dawać 5 * 170ml (na dobę). Oczywiście nie wychodzi nam co 5 godzin. Czasem skracamy do 4 godzin miedzy karmieniami, a czasem 0,5 godziny bo niestety jest wrzask i mala jest głodna. Dodatkowo po kupie jest głodna i musimy dać 60ml ( nie mozna oszukac i dać mniej bo mamy płacz). Czasem chcemy ją dociągnąć do 5 godzin między karmieniami i dajemy herbatkę rumiankową, ale to i tak nic nie zmieni. Ile by nie wypiła herbatki wciąż jest głodna i domaga się mleka z butelki.Nawet jak dokarmię ją mlekiem z piersi to i tak wciąż jest za mało;/ Zastanawiamy się czy jej nie przekarmiamy (tak nam ostatnio powiedziała Pani pediatra)? Kiedy podawać mleko z piersi: tuż przed karmieniem z butelki czy w połowie między karmieniami (wtedy będzie chciała także butelkę)? Zastanawiamy się czy np. dzielić jej 170 ml na częsci aby dostawała butelkę częsciej ale mniej czy może zachowywać odstępy czasowe ale zwiększać dawkę? A może trzymać się tego czasu, a kiedy jest głodna to podać jej butelke? Czy budzić ją w nocy na karmienie? Do tej pory nie budziłam jej, pozwoliłam aby spała i sama budziła się gdy była głodna. Mała ma 2 miesiące i 10 dni, waży 5290, waga urodzeniowa: 3000.

2017-01-01 18:54

O rany no zlote dzieci macie :D moj dzis w nocy po nieprzespanych 6 h ciurkiem w ciagu dnia spac max 2,5 h :D jezu zeby przespac chcoiaz jedną noc calą o ile wiecej energii czlowiek by mia :)

2017-01-01 10:18

dziewczyny jak mowie o tym ludzia ze jeszcze nie miałam nieprzespanej nocy to sa w szoku co prawda z poczatku budził sie na butle ok 3-4 w nocy ale to trwało jakis tydzien , jak go urodziłam to w szpitalu polozne przychodziły mnie budzic zebym małego nakarmiła bo tez potrafił sobie pospac. ostatnio miał zapalenie oskrzeli i kazali mi sie przygotowac na niespanie ale widocznie i to mu nie przeszkadzało bo spał :)

2017-01-01 09:02

rewers nasz jak miał ok.miesiąc to zjadał butlę o 19:30 to budził się ok. 4 na jedzenie :)

2016-12-30 20:47

Rewers zazdrosze tylu przespanych nocy :D No a moj ma 4 tyg i 180 wciagnał :d bylismy wczoraj w mega szoku ale mielismy nadzieje, ze troche pospi ale niestety :D

2016-12-30 20:17

mój ma 3 miesiace skonczone i zjada w dzień 120ml góra 150 co 3 godzinki ale jest tylko na mm czasem chce wczesniej wiec mu daje skoro jest głodny - piersia sie karmi na zadanie takze butle jesli chce to tez trzeba podac... ale za to w nocy jak dostanie butle o 22 to spi do 7-8 rana bez pobudki :)

2016-12-30 17:46

to żarłok ;P Naprawdę mój najwięcej zjadł 150 ml i to wtedy, kiedy spał np 6 godzin i był bardzo głodny. Dziwie się, że on jest taką pyzą i bardzo dużo waży, aż lekarka zwróciła uwagę, że nieco za dużo przybrał, a wcale nie je tak dużo. właśnie robię rozpiskę ile zjada i od północy zjadł: 610 ml, więc zapewne zje nieco ponad 700 ml dzisiaj, z tego co czytałam jest to norma..

2016-12-30 16:57

Zamarancza moj we wtorek konczy 4 tyg, a wczoraj jadl po 120-180! i to modyfikowanego bo mojego juz zabraklo! A spał po modyfikowanym tylko 2 h. WIec albo modyfikowane sie nie sprawdza, albo taki to zarlok ze szok :D

2016-12-30 11:59

dodam, że na naszym mleku jest informacja, że maluch 3 miesięczny powinien zjadać 7 posiłków po 180 ml...! On nigdy nie zjadł 180 ml! A jest całkiem sporą pacułką :)