Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę?

Data utworzenia : 2015-01-04 23:03 | Ostatni komentarz 2021-03-03 13:01

Konto usunięte

143015 Odsłony
98 Komentarze

Witam, mam pytanie dotyczące karmienia mieszanego niemowlaka, który skończył 2 miesiące. Mleka z piersi mam niewiele (może po nocy będzie 30 ml, ale w ciągu dnia mniej).Dlatego dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Od 3 miesiąca zaczęlismy dawać 5 * 170ml (na dobę). Oczywiście nie wychodzi nam co 5 godzin. Czasem skracamy do 4 godzin miedzy karmieniami, a czasem 0,5 godziny bo niestety jest wrzask i mala jest głodna. Dodatkowo po kupie jest głodna i musimy dać 60ml ( nie mozna oszukac i dać mniej bo mamy płacz). Czasem chcemy ją dociągnąć do 5 godzin między karmieniami i dajemy herbatkę rumiankową, ale to i tak nic nie zmieni. Ile by nie wypiła herbatki wciąż jest głodna i domaga się mleka z butelki.Nawet jak dokarmię ją mlekiem z piersi to i tak wciąż jest za mało;/ Zastanawiamy się czy jej nie przekarmiamy (tak nam ostatnio powiedziała Pani pediatra)? Kiedy podawać mleko z piersi: tuż przed karmieniem z butelki czy w połowie między karmieniami (wtedy będzie chciała także butelkę)? Zastanawiamy się czy np. dzielić jej 170 ml na częsci aby dostawała butelkę częsciej ale mniej czy może zachowywać odstępy czasowe ale zwiększać dawkę? A może trzymać się tego czasu, a kiedy jest głodna to podać jej butelke? Czy budzić ją w nocy na karmienie? Do tej pory nie budziłam jej, pozwoliłam aby spała i sama budziła się gdy była głodna. Mała ma 2 miesiące i 10 dni, waży 5290, waga urodzeniowa: 3000.

2021-03-03 13:01

to je sporo

2021-03-02 21:21

Jutro synek kończy 4 miesiące, od 3 miesiąca zjada mi 180 ml mleczka i albo nie raz zostawia z 20 ml albo je do końca i mu starczy:) 

2021-01-09 17:06

3 miesięczne to jeśli dobrze przybiera to może w nocy spać ale mniejsze trzeba wybudzać. Powinno się karmić na żądanie. Jeśli mm nie zjada tego 170 a mniej i jest głodna to trzeba znów dać. 

2021-01-04 20:09

Dzień dobry.

2-miesięczne dziecko ma prawo jeszcze nie robić przerw 5-godzinnych, może chce częściej a w mniejszej ilości. Najlepiej przystawiać do piersi a następnie, bezpośrednio po piersi, podać mm lu, jeżeli przyśnie to po godzinie. W nocy ma prawo przespać 5-6 godzin i nie trzeba jej budzić ale w czasie dnia dawać co 4 godz. 

Na żądanie karmimy tylko piersią, jeżeli w sposób mieszany to lepiej utrzymać stałe odstępy czasu.

Pozdrawiam

 

2019-11-07 22:30

Magicznypazur ja się trzymałam mniej więcej godzin. I mojej córeczce to odpowiadało. Tak wypracowaliśmy stałe pory ksrmienia

2019-11-06 23:53

aneczkaa006 zalecenia się zmieniają. Ja akurat słyszałam, że butlą też karmić tak, jak tego dziecko potrzebuje. A że mleko modyfikowane nie jest faktycznie tak lekkostrawne, to dzieci nie mają potrzeb jedzenia co pół godziny przecież. A i też jedzą krócej, bo z butli szybciej leci. A w dodatku przecież  nie będziesz stać z zegarkiem w ręku, kiedy dziecko będzie pół godziny, czy 40 minut "szybciej głodne".

2019-11-05 23:12

Daria mleko modyfikowane nie jest lekkostrawne jak mleko matki więc nie karmi się na zadanie. Muszą być zachowane odstępy czasowe

2019-11-05 22:08

Zastanawiam się, jak inaczej karmić dziecko, jak nie na żądanie. Przecież kiedy jest głodne, to jest glodnie. Ostatecznie i tak dziecko ma swoje godziny karmienia. Nasze je co 2-3 godziny, karmione jest butelką. Samo przypomina o jedzeniu. Z zegariem na ręku płacze, kiedy jest pora na jedzonko. Często próbuję je przetrzymać, aby zjadło więcej, a rzadziej. Kończy 3 msc, a je max 90ml, rzadko 120. Nasz pediatra uznał, że może tak być, choc sama wolałaby, aby jadło wieksze posiłki rzadziej.