Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Gdy maluch ulewa

Data utworzenia : 2014-12-02 19:03 | Ostatni komentarz 2016-12-18 12:21

Redakcja LOVI

22270 Odsłony
204 Komentarze

Ulewanie to częsta przypadłość u noworodków i niemowląt. Szacuje się, że cierpi na nią nawet więcej niż 50% dzieci. Jakie są przyczyny ulewania, jak możesz pomóc maleństwu, oraz co powinno Cię zaniepokoić – dowiesz się z naszego artykułu. [Zapraszamy do zapoznania się z treścią starszego wątku z forum "Ulewanie" http://lovi.pl/pl/forum/3/2365/1 Redakcja LOVI]

2016-12-12 21:19

Ewelina bardzo mozliwe, mi wlasnie polozna powiedziala ze maluch po prostu chce ssac, a ze przy leci pokarm to je.No niestety ale przystawiac trzeba bo maluch tego potrzebuje. Daje mu smoka ale nawet przy nim nie zasypia. dopiero 5-6 jedzenie i spanie

2016-12-12 12:46

Moze za duzo je i ulewa z przejedzenia? Mi polozna tlumaczyla ze taki maluszek ma zoladek wielkości swojej piastki, i czasami jest lakomy, bo wcale nie potrzebuje tyle ile je. Kazala mi oszukiwac smoczkiem;)

2016-12-12 12:34

Mój dzis jest na piersi co 5 min :D ale ulewa na 10cm prawie. Nie moge sie doprosic kogos kto by przyszedl i powiedzial czy to tak moze byc czy nie powinno tak byc.

2016-12-10 22:51

U nas synek tez ulewał ale nie często . Dużo jadł za to :)

2016-12-10 20:54

Moj maluszek (4dni) tez zdarza mu sie ulewac. Ale tu polozne mówią, że akurat jeszcze przewód pokarmowy jest nie do konca rozwiniety, ewentualnie maly sie przejada :) nawet czasem po odbiciu mu sie zdarzy

2016-12-09 22:14

Moja corcia takze ulewa. Pytalam sie pediatry czy mam zageszczac mleczko. Nie kazala bo mala dobrze przybiera na wadze. Mowi ze minie. Moja nawet przy odbiciu ulewa spora iloscia mleczka. Moje sposoby to odbijanie kilka razy podczas jednego karmienia i z 10 min w pozycji pionowej trzymam mala zeby "mleczko sie ulozylo" a i gak mala czesto ulewa. Ba nawet czasami chlusta tym mlekiem. Mala spi na poduszeczce pod materacem.mamy klin. W wozku mamy podniesione podparcie pod kontem tak jak poduszka klin. I czy to w wozku czy lozeczku mala klade na boczku. Przewaznie sama sie zaraz na plecy przewraca. Moja np uleje i zaraz ma czkawke ;)

2016-12-09 21:10

Monika ja tez panikowalam dlatego córka spala z nami, bo balam sie ze w lozeczku, ktore stalo przy lozku jej nie uslysze:/ Raz zakrztusila mi sie w wozku jak spala i sie jej ulalo i od tamtej pory drzemki na boczku byly a i tak ktos przy nuej na okraglo siedział. Rozumiem Cie i jue dziwie sie ze panikujesz. Bylam dokladnie taka sama. Z czasem będzie lepiej, dzidziuś będzie starszy, bedzie mniej ulewal.

2016-12-09 20:35

Monika nie możesz się tak stresować. Zawsze wytłumacz co ktoś ma zrobić w sytuacji kiedy Synkowi się uleje. Połóż tak jak dziewczyny piszą synka na poduszce klin lub podłużne książki pod nogi łóżeczka i będzie dobrze. A nawet jak się uleje nic Synkowi się nie stanie.