Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

mleko z kartonika

Data utworzenia : 2014-11-20 17:33 | Ostatni komentarz 2021-09-01 11:37

magda3293716

6719 Odsłony
44 Komentarze

co uważacie na temat mleka z kartonika albo z butelki takie kupne... daje córce mleko 2% corka chętnie je pije ,nic po nim jej nie jest,jednak teściówka mowi ze mam jej to mleko słodzić bo tak to nie ma smaku...co o tym myślicie?

2014-11-23 13:05

no mleko dostała na poczatku 11mc do tego momentu była na piersi i czasem na modyfikowanym. Dość sporo osob mojego otoczenia juz od ok 10-11mc podaje mleko z kartonika. Myślę ze nie wpłynie to na rozwój i zdrowie dziecka

2014-11-23 11:50

Fakt, ze jeśli by zwracał uwagę na wszystko co wolno a czego nie to by zwariował, ale jeśli możemy ograniczyć podawanie cukru to w tym przypadku warto na to zwrócić uwagę. Czekoladę podajesz raz na jakiś czas, a mleko podajesz codziennie.

2014-11-22 20:20

Magda, ja generalnie nie jestem zwolennikiem mleka modyfikowanego - wiadomo, że najlepsze jest mleko mamy :). Ale jeśli kobieta nie karmi piersią to jednak do skończenia roku dziecko powinno dostawać mm, mówię tu o porcji mleka do picia, co innego jakiś mały dodatek do potraw. Nie wiem, od kiedy podajesz dziecku zwykłe mleko, ale argument, że jak nic córce po nim nie jest, to możesz podawać jest nie do końca trafiony, bo nigdy nie wiesz, jakie to może mieć skutki w przyszłości, zwykłe mleko jednak bardziej obciąża organizm dziecka, co może jakoś odbić się na zdrowiu dziecka w przyszłości i nawet wtedy nie powiążemy tych faktów. No i zawiera niestety za mało składników odżywczych jak dla dzieci w tym wieku, szczególnie żelaza. Kaszki niemowlęce niestety też nie są zbyt zdrowe, bo zawierają bardzo dużo cukru (dla mnie są one zdecydowanie za słodkie, a co dopiero dla dziecka nieprzyzwyczajonego do słodkiego smaku), ja podaje je synkowi tylko ze względu na dodatek żelaza, tym bardziej, że ostatnie badanie krwi wykazały, że ma niedobór tego pierwiastka, ale i tak zawsze staram się wybierać te z jak najmniejszą ilością cukru.

2014-11-22 16:12

Magda ale czekolada to nie tylko kakao ale też mleko, cukier i inne nie wskazane dla dziecka składniki. Pytasz się dlaczego nie? Cukier w takiej formie jest zbędny a jego zbyt duża ilość w diecie dziecka może odbić się na zdrowiu - mam na myśli m.in. otyłość, próchnice, cukrzyce. Dosładzając uczymy też dziecko preferencji smakowych i za chwile może skończyć się na "wszystkim" słodkim.

2014-11-22 15:55

wolno czy nie wolno jakby słuchać co lekarze i inni uczeni zalecaja...córka ma 11mc . Jedni twierdzą ze czekolady dziecko nie może jeść a kaszki kakaowe są produkowane juz dla dzieci od 12mc a poł kostki cekolady dziecko moze dostawac po 1,5r... absurd jak dla mnie.. Skoro dziecku nic nie jet po tym mleku co dlaczego go nie podawać

2014-11-20 21:16

Jeśli dziecko lubi mleko bez słodzenia to nie ma sensu je dosładzać, bo tylko dziecku się szkodzi. To, ze nam dorosłym cos nie smakuje nie znaczy, ze dziecku też.

2014-11-20 21:04

Jesli dziecko lubi zwykłe mleko to po co je słodzić??? Każdy ma swój gust i wielu ludziom smakuje zwykłe mleko. A ile twoje dziecko ma miesięcy, że podajesz mu już zwykłe mleko?

2014-11-20 20:19

Pierwszy raz słyszę coś takiego - słodzić mleko?? A po co? A jeśli chodzi ogólnie o mleko to dziewczyny już Ci podały wątki. Generalnie po pierwszym roku można już dawać "normalne" mleko.