Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Butelkowe BHP czyli jak zadbać o higienę butelek i smoczków

Data utworzenia : 2013-02-14 13:07 | Ostatni komentarz 2017-12-06 10:27

Redakcja LOVI

26417 Odsłony
258 Komentarze

Mycie, wyparzanie, sterylizacja butelek i smoczków mogą wydawać się uciążliwe, ale są niezwykle ważne dla zdrowie maleństwa. Pozostawione resztki pokarmu to doskonała pożywka dla bakterii, a układ pokarmowy dziecka jest jeszcze niedojrzały i bardzo wrażliwy. Niedokładne mycie akcesoriów dla karmienia może spowodować zatrucia pokarmowe, biegunki, czy zakażenia grzybicze jak pleśniawki. Dlatego podpowiadamy, jak dbać o ich czystość.

2017-12-06 10:27

Mamy sterylizator, bo dostaliśmy w prezencie. Gdybym miała kupić to bym nie kupiła bo uważam go za zbędny zakup. Spokojnie wystarczy samo wyparzanie butelek, czy smoczków. Jeśli ktoś tylko karmi butelką i uciążliwe jest to wyparzanie, to jak najbardziej sterylizator kupić można. my mamy twardą wodę i często na smoczkach zostawał osad, w sterylizatorze nie ma tego problemu. A im dziecko starsze tym rzadziej się sterylizuje przecież, więc jak ktoś nie ma pieniążków to spokojnie można sobie podarować ten zakup.

2017-12-05 20:27

Zabusia nic takiego nie posiadam. :) Uważam, że jeśli ktoś karmi butelką to ok można jeśli się chce kupić sobie sterylizator ale jeśli ktoś butelki używa raz na jakiś czas to nie ma potrzeby. Spokojnie można sobie radzić bez. Po każdym karmieniu myjemy butelkę, dokładnie płuczemy, a przed zrobieniem mieszanki po prostu można przelać ją wrzątkiem jednocześnie raz na jakiś czas wygotować butelki i smoczki i to w zupełności wystarcza. Zresztą im starsze dziecko tym rzadziej będziemy sterylizować butelki.

2017-12-05 15:16

Ja nie mam żadnego sterylizatora. Butelki myje w płynie, a potem wszystko ładuje do garnka z wrzątkiem. Nic specjalnego do butelek i smoczków nie posiadam.

2017-12-04 15:20

Nie posiadam wyparzacza. Ani sterylizatora do butelek. Wydaje mi się, że dokładne umycie butelki, wypłukanie a potem zalanie jej wrzątkiem w zupełności wystarcza. A im dziecko starsze tym bardziej możemy sobie pozwolić na samo umycie butelek w płynie. Bo przecież z innych naczyń m.in. miseczek, kubeczków dziecko korzysta i nie wszystko za każdym razem wyparzamy.

2017-12-01 21:09

Odświeżam wątek bo warto poczytać a Wy Kochane macie specjalne wyparzacze do butelek?

2017-03-08 13:52

RudaMama ja tez sprawdzalam to mam sam napis mini. Hm...moze jaki ekspert by sie wtej kwestii wypowiedzial

2017-03-08 13:14

NatkaF pani w sklepie sama się ostatnio zdziwiła. Myślała, że mini to mini i już. Nie wiem... U mnie jest różnica w każdym razie. I w sklepie w jednym opakowaniu z mini były 2i4. Nie wiem czy dziurki się różniły, bo opakowanie owszem przezroczyste, ale tego już nie dało rady zobaczyć. Nigdzie też na opakowaniu nie widziałam żadnych info. Może one są takie same, a te oznaczenia to jakieś ich wewnętrzne? I tylko mi się trafiło tak, że akurat mini1 są mniejsze niż mini2, przypadkowo. Nie wiem.

2017-03-08 12:47

RudaMama kurcze dobrze wiedziec. Szkoa ze przy zakupie butelek nikt o tym nie informuje