Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Butelki i smoczki - jak często wymieniać

Data utworzenia : 2013-02-02 22:12 | Ostatni komentarz 2022-10-24 14:53

asiula.k

74214 Odsłony
696 Komentarze

Zastanawiam się jak często należy wymieniać dziecku butelki i smoczki na nowe. Aktualnie używam butelki plastikowe Lovi i Canpol.

2014-03-07 10:08

Wypadaloby. Chociaz zalezy od czego to zolte jest, soki zabarwiaja juz po pierwszym razie.

2014-03-07 09:20

A gdy widać że butelka jest już "żółta" to czy powinno się ją wymienić?

2014-02-18 20:33

Ja tez myję zaraz po jedzeniu i wiadomo nie używam ich wszystkich, ale miałam po małej i dokupiłam nowe a później stwierdziłam, kurde przecież młoda nie zniszczyła butelek to czemu mam ich też nie używać. Mam dzięki temu możliwość zrobienia soczku, herbatki, wody, mleka a młody wybiera co chce pić ważne żeby coś w ogóle poza mlekiem sie napił. Ale z młodą miałam 3 małe butelki i 3 duże. Co do dużych dokupionych mam tyle bo były w zestawie taniej ;) co do smoczków zastanawia mnie czy LOVI też się odbarwiają od marchewki? pewnie jak wszystkie. No ale na to chyba nie ma sposobu, ostatnio nawet gotowałam i też już nie puściło. Tak się cieszyłam, że w tesco sa 30% taniej wszytskie butelki i smoczki Lovi zajechałam a tam tylko niekapki i małe buteleczki a my mamy apetyt i trzeba nam dużej :) z resztą bardziej na przyszłośc chcę kupić bo jeszcze co prawda musimy odczekac po cc ale zawsze marzyłam o 3 dzieciaczków więc by było dla najmłodszego pokolenia

2014-02-18 19:26

Ja mam dwie duże butelki, mała używa ich od 4 miesięcy. Mam też dwie małe, które używa mniej więcej tyle samo. Wcześniej miałam butelki Aventu i używałam ich tylko do podawania wody. Butelki wyglądają jak nowe, ale smoczki Avent zużywają się szybciej niż Lovi, po 3 miesiącach wyglądają jakby się ich z rok używało. A od kiedy używam Lovi, to jeszcze nie musiałam wymieniać smoczków z prostej przyczyny: z dużej butelki młoda je dwa razy na dzień i ma smoczek o najmniejszym przepływie, w drugiej jest smoczek do kaszki, którego używamy raz dziennie. Więc te smoczki nie mają się kiedy zużyć. Bo do tej pory nie widać po nich, że w ogóle są używane. Myję smoczki i butelki od razu po skończeniu karmienia i to chyba dlatego. A mam plan nauczyć moją królewnę pić ze smoczka o większym przepływie, dlatego tych małych nie będę już wymieniała.

2014-02-18 11:38

ja mam łącznie 5 małych i 10 dużych butelek i nie wymieniam ich co 3 miesiące po prostu mam ich więcej więc sie tak szybko mi nie zużyją, do tego nie muszę się martwić jak się któraś popsuje (pęknie) no i przede wszystkim mniejsze butelki wykorzystuje także jako pojemniki do mrożenia jedzonka, dlatego polecam miec więcej niz 3 butelki chociażby dlatego, że w jednej mleko, w drugiej soczek a trzecia na herbatkę jakby soczek nie był smaczny dla malca. Moje dzieciaki używają butelek po sobie i wystarczy że je wygotowałam, smoczki mam nowe zawsze odpowiednie do wieku. Mała też nieraz jest zazdrosna dlatego w razie W mam butelke i do niej specjalny uchwyt żeby sobie piła juz bez smoczka tylko ustnik montujemy. Jedyne co to od marchewki butelki stają sie pomarańczowe i takie warto wymienić, ale jak mówię ja używam jeszcze butelek po córce i nie zrobiły sie ani jakieś osady ani matowe chyba wszystko zależy od tworzywa. teraz bym chciała dokupic małemu buteleczki z Lovi bo widziałam mają właśnie uwielbiany smoczek przez mojego synka, ale jak narazie niestety szczęścia nie mamy, w marketach wykupione, albo wcale nie przywożą bo tylko te małe są, a nam trzeba już tych dużych butli, może internetowo sobie zamówimy bo ciekawa jestem skoro tak zachwalane są. My smoczków uspokajających używamy z Lovi i sobie chwalimy więc może i buteleczka małemu przypadnie do gustu, bo mówię szczerze kiedyś mąż przywiózł jako prezent dostaliśmy zestaw butelek z NUK i mały za nic ich nie chciał i leżą do tej pory w pudełku. Za to niekapki z Lovi moja córa uwielbia, zawsze paluszkiem pokazuje na nie w sklepie, że ona chce kolejny :) Mój chrześniak dzięki Lovi niekapek bardzo szybko samodzielnie zaczął pić i też niekapek używa teraz jego siostra po nim, nic sie z tworzywem nie stało, więc pewnie i buteleczki do mleka nie będą się niszczyć.

2014-02-18 09:48

My butelke nasza ulubiona mamy Lovi medical 150 ml , i żadna inna nie pasuje Jasiowi a smoczki pozostały nam Lovi Retro, za które Redakcji dziękujemy tęż okazuje się że są najlepsze.

2013-05-08 11:42

ja prawie od poczatq uzywam butelek lovi, maly ma 22 mce, co 3 miesiace wymienialam butelki bo mam plastikowe, na nich czesto powstaje osad lub plastik sie zuzywa, smoczki zmienialam dobrze do wieku, jak synek zaczal jesc kaszki to mialam taki do kaszki i taki do mleka ;) teraz do picia ma kubek niekapek, na poczatq byl "smoczek" po 12 mcu a teraz po 18 mcu bo tamten przegryzl :P a do mleka nadal ma butelke i smoczek, najwiekszy jaki moglam dostac i niestety musialam mu powiekszyc ciut dziurke, bo sie denerwowal ;)

2013-05-07 21:24

mi nigdy nie przyszło na myśl żeby powiększać dziurkę w smoczku, przecież nie jest to jakiś wielki koszt aby zakupić nowy poza tym kiedy już natniemy taki smoczek może się jeszcze powiększyć ta dziurka a c za tym idzie nie będzie się on nadawał do niczego