Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Co kryje w sobie mleko modyfikowane

Data utworzenia : 2013-11-13 13:37 | Ostatni komentarz 2015-12-03 10:20

Redakcja LOVI

13101 Odsłony
54 Komentarze

Mleko modyfikowane nie jest substytutem mleka kobiecego, jest mieszanką specjalnie stworzoną na podobieństwo mleka mamy, w celu zaspokojenia potrzeb żywieniowych noworodków i starszych dzieci. Na czym polega modyfikacja, co zawiera mieszanka i jak ma się do tego mleko z piersi mamy – przeczytaj w naszym artykule.

2014-09-26 23:24

Ale w mleku matki też jest cukier, tak samo w owocach i wielu innych produktach. Słusznie piszesz Samanta, że jest potrzebny. Kwestia też jaki, bo jest ich co najmniej kilka glukoza, laktoza, fruktoza, sacharoza i inne. Myślę, że cukier w mm jest dobrany dla potrzeb dziecka...

2014-09-26 23:12

Daria ale cukry są dziecku potrzebne, bo z czego inaczej dziecko miałoby czerpać tyle energii? Ten cukier jest dziecku potrzebny i nie jest on w składzie dla zachcianki producenta. Kiedyś dzieci były pojone woda z glukoza, jeszcze dawniej kawa zbożowa z cukrem - jego obecność jest od zawsze w naszej diecie i cukier jest nam niestety do życia potrzebny, choć niewątpliwie jest on szkodliwy. Świetnie zdaje sobie sprawę jako mama, że cukry są mimo wszystko ważne w diecie dziecka i nie można ich zupełnie wyeliminować. Tak samo jest zresztą z Nami, dorosłymi, bo przecież jak najszybciej zdobyć energię? zjeść jakiegoś batonika proteinowego a najlepiej po prostu tabliczkę czekolady; )

2014-09-26 21:15

Co kryje w sobie mleko modyfikowane??A kryje w sobie także cukier,którego niektóre mamy tak się zarzekają i potępiają jak to można dawać dziecku jedzonko z zawartością cukru...

2014-09-24 20:25

Ja będąc jeszcze w ciąży najpierw bałam się, że nie będę wcale miała mleka, później zarzekałam się, że 6 miesięcy i koniec i przejdę na mm. Teraz syn ma 5 mcy a ja ani myślę o zmianie. Natomiast kiedy przyjdzie ten czas i będę musiała zacząć stosować mm zdecydowanie wrócę do artykułu i cennych w nim wskazówek. Dobrze nareszcie w pełni pojąć na czym polega modyfikacja mleka mod.i jaki jest jego skład. Mam nadzieję, że do czasu, kiedy będę musiała wprowadzić mm synkowi przejdzie alergia na białko mleka krowiego i nie będziemy musieli zaopatrywać się w aptece...

2014-09-24 20:12

Didisia to co piszesz jest prawdą. Niestety czasami tak jest, że trzeba karmić mm. Miałam tak przy córce, która nigdy nie piła z piersi. A teraz syna karmię już 18 miesięcy.

2014-09-24 10:46

Nam w szkole rodzenia mówiono, że mm zawiera o wile mniej dobroczynnych składników dla dziecka niż mleko matki i przede wszystkim, że jest ono cały czas takie samo pod względem ilości danych elementów, smaku i pozostałych wlasciwości. Natomiast mleko matki różni sie w zalezności od pory dnia, roku, częstości karmień. Zienia sie jego smak, co stanowi dla dziecka urozmaicenie. Ponoc są badania na podstawie których stwierdzono, ze po mm dzieci maja większe skłonności do otyłości w wieku późniejszym. No ale nieraz nie ma wyjścia by nie korzystać z tej opcji...

2014-05-14 22:32

Dzieciaki jak się uprą na jeden smak to trudno je przekonać do czegoś innego.

2014-03-05 12:21

Zgadza się.