Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Mleko modyfikowane o obniżonej zawartości laktozy

Data utworzenia : 2013-09-26 11:40 | Ostatni komentarz 2021-03-26 21:51

anna1976

15170 Odsłony
17 Komentarze

Jakie znacie dostępne na rynku mleka modyfikowane o obniżonej zawartości laktozy? Ponieważ mój syn nie tolerował tego cukru musiałam go karmić specjalnym mlekiem. Teraz, gdy spodziewam się kolejnego dziecka wolę być przygotowana na różne ewentualności, a minęło już trochę czasu odkąd robiłam mlekowe zakupy.

2013-09-30 16:21

A może to było wcześniej proud mummy? Bo od niedawna pediatra jedynie jeśli ma zaświadczenie może przepisać nutramigen. Zeby sie waliło i paliło nie ma innej możliwości bo po prostu łamie przepisy. Wiem bo byliśmy u 4 lekarzy. Myślałam, ze tylko moja lekarka ma jakieś chore pomysły ale nie to powiedział mi każdy. By nie mieć problemów może wypisać jedynie nie refundowane mleko "na próbę" jak zareaguje dziecko. Aha ! Takie zaświadczenie ważne jest tylko rok!

2013-09-30 16:06

Katarzyno, ja również piszę o refundowanym nutramigenie, wypisywanym właśnie przez pediatrę. Można mieszać nutramigen ze sowim mlekiem, ale ja ręcznie ściągałam tylko 20ml, akurat taką ilośc, jaka zawiera największe stężenie laktozy, więc nawet nie mogłam tego wykorzystać :(

2013-09-28 22:34

Sposób z glukozy jak najbardziej NIETRAFIONY. Koszmarny pomysł. Bez urazy... Aniu zrób tak. Codziennie do mleka dziecka dodawaj o jedna wiecej łyżek mleka nutramigen. I tak pierwszego dnia na 210 ml wody 6 łyżeczek zwykłego mleka i jedna nutramigen Drugiego 5 łyżeczek i 2 nutramigen i tak do końca. Możecie wierzyć mi lub nie ale mój syn chętnie pije to mleko. Już sie przyzwyczaił. Dzięki opisanej przeze mnie metodzie nie było problemu z wprowadzeniem go do jego codziennej diety.

2013-09-28 22:30

Proud mummy mój syn miał silna alergie na laktozę i białko mleka krowiego w pierwszych miesiącach życia. Obowiązujące dziś przepisy nie pozwalają na podstawie testu Kerrego wypisać pediatrze receptę. Mimo iż wykonaliśmy taki test pediatra odesłał nas do alergologa mówiąc iż ma związane ręce. Tylko na podstawie zaświadczenia od alergoloaga możliwa esy recepta na to mleko. Bo chyba ze jesteś gotowa płacić prlna kwotę! Ja pisze tu o mleku nutramigen, które jest w pełni refundowane.

2013-09-28 17:23

Oby tak nie było, bo jak dziecko raz posmakuje w czymś dobrym to będzie Wam ciężko znowu wrócić do tego mleka.

2013-09-28 15:50

Tak, Nutramigen jest koszmarny w smaku, tak jedynka, jak i dwójka. Nie znam żadnego dziecka, które od początku piłoby chętnie tę mieszankę. Natomiast sposoby na oszukanie dziecka są. Nasz pediatra proponował dać nieco glukozy. Nasza córka nie w ciemię bita i oszukać się nie dała. By w ogóle jadła, musiałam ją przegłodzić. Dopiero mocno głodna wypijała małe ilości tego mleka. Stopniowo piła coraz więcej, aż po tygodniu (może ciut dłużej) piła je chętnie. Trzy tygodnie temu skończyła rok i od tamtego momentu jesteśmy na zwykłej mieszance, przynajmniej do momentu wizyty u alergologa, który ma zadecydować, czy jest potrzeba kontynuować karmienie Nutramigenem. Jak dla mnie to chore, bo ledwo dziecko nauczyłam pić zwykłą mieszankę, a za 3 miesiące, jak mi krzyknie alergolog, że wracamy do Nutramigenu, będę walczyć z małą na nowo.

2013-09-28 15:12

Czy Nutramigen to te mleko o gorzkim smaku? Słyszałam, że jest okropne. Czy Wasze dzieci chętnie je jadły?

2013-09-28 09:30

Nie zgadzam się z Katarzyną. Nutramigen do 1. r.ż. wypisze pediatra już na podstawie zwykłego testu Kerrego, więc jeśli wyjdzie nietolerancja, to po żadnych alergologach biegać nie trzeba. Tak było w naszym przypAdku. Można też podawać Enfamil 0-lac, które jest przyjemniejsze w smaku niż Nutramigen.