Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Pozycje karmienia butelką

Data utworzenia : 2013-09-06 10:28 | Ostatni komentarz 2018-02-06 20:15

Redakcja LOVI

12510 Odsłony
51 Komentarze

Nie każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, jak ważny jest sposób ułożenia dziecka do karmienia butelką. Niewłaściwy może przyczyniać się do kolek, ulewania, wadliwego rozwoju aparatu mowy. Podpowiadamy, jak prawidłowo dobrać pozycję karmienia butelką, na co zwrócić uwagę oraz jak zapewnić dziecku morze czułości

2015-08-06 13:18

Ja karmie mojego w łóżeczku.. mały już jest za ciężki żeby trzymać go na rękach.. zwkłaszcza teraz jak on 120 ml potrafi ciągnąć godzine... w nocy to też dla mnie udogodniwnie bo go nie rozbudze, a tak jak się dziecko wyciąga z łóżeczka i przekłada to się może obudzić

2015-08-06 13:05

ta pozycja też jest fajna, ale tylko do czasu gdy dziecko nie będzie za duże. Mój chrześniak nauczył się jeśc na przewijaku i tylko tam zjadał butelkę, każde dziecko tworzy swoje obrębne rytuały i zwyczaje, które z wiekiem także ulegają zmianie.

2015-08-06 13:03

Moja 3 miesięczna córka ostatnimi czasy (gdy zdarzy nam się karmić butelką) upodobała sobie pozycję "przodem do mnie" leżąc na moich nogach. Z tej pozycji może podziwiać wszystko w pokoju, a szczególnie ukochaną lampę na suficie :) Natomiast gdy tylko jest zmęczona muszę ją wziąć na ręce i wtuloną do siebie karmić w pozycji jaką przedstawiła na zdjęciu gonia_03.

2015-01-17 23:52

ja mojego syna zawsze opieram na łokciu..jakos mi tak wygodnie albo ewentualnie na siedząco ...boje sie bardzo ze mi sie zakrztusi mlekiem i ,że stanie sie cos niedobrego.

2015-01-16 21:21

Li masz rację, każda mama karmi swoje dziecko z miłością. Moja córka zje na rękach tylko w nocy i to nie lubi jak jest mocno przytulona,woli swobodę i dużo miejsca.

2015-01-14 11:11

Ja siadam sobie wygodnie w sofie okladam się poduszkami i jemu jedzono z butli.

2015-01-12 00:28

Mój synek też pije ostatnio leżąc na podusi, główkę zawsze ma wyżej uniesioną. Do tego robi się już coraz bardziej samodzielny i sam chce trzymać butle. Też nie uważam aby to był objaw braku uczuć. Niektóre dzieciaczki poprostu wolą same leżeć, może tak im wygodniej. Synek też lubi się to pobawić stopami, to pieluszką. Jak wynika z powyższego każdy malucha jest inny. Ale jedno jest pewne i myślę, że każda mama się że mną zgodzi, że nasze karmienie bez względu na pozycję jest pełne miłości i troski:))

2015-01-09 20:21

A moja Juśka leży na plecach,ale kładę ją na podusi tak,jak by lezała na rekach.. i nie powiedziałabym,zeby to był sposób karmienia "bez uczuć" ;) po prostu mi młoda ostatnio nie chce pić z flaszki leżąc na rękach cwaniara mała! chyba woli ode mnie swoje stopy :) ale nie powiem,bo czasem w nocy,ale też w dzień zdarza jej się,ze chce pić na rękach,przytulona.. bo oczywiście za każdym razem próbuje :)