Karmienie butelką (441 Wątki)

mleko

Data utworzenia : 2019-02-28 13:37 | Ostatni komentarz 2020-02-05 02:15

Karolina.Bochniarz

1248 Odsłony
46 Komentarze

mleko hipp 1 combiotik polecacie? czy jest jakieś inne lepsze od tego ?

2020-02-05 02:15

Ja osobiście polecam Nan większość mojej rodziny właśnie je używało i jak widać wciąż używa to już chyba tradycja 😁🍼🍼🍼

2020-02-03 15:04

Aga ja podałam jedno mleko nie zaakceptowała, potalam drugie i od razu zaakceptowała. Jednak byłam w szoku. Bo wiadomo że inny smak itp i myślałam że przyzwyczajanie zajmie mi dużo czasu. A tu pozytywne zaskoczenie. Czasem potrzeba czasu żeby zaakceptowalo dziecko inny smak. Jak zauważysz że coś tam dziecko wypiło że od razu nie odrzuciło (nie wypluło bądź od razu głowę odwraca, wypycha językiem samiczkę) to myślę że przy nim warto zostać i próbować podawać, przyzwyczajać. Cierpliwości potrzeba. 

Ja to ostatnio zaczęłam podawać jedną butelkę mleka. W sumie nie musiałabym jej pojawiać w ogóle mleka bo uwielbia jogurty, serki itp więc wapń nimi uzupełni. Choć zauważyłam że nie zawsze już wypija 150 ml czasem mniej.

2020-02-03 12:57

Nic się nie działo, jak jadł posiłki z dodatkiem mleka krowiego, więc myślę, że jeśli chodzi o tolerancję ok, gorzej się martwię, że mu po prostu nie zasmakuje. Niestety jest ostatnio wybredny:-( 

2020-02-03 11:02

Pati zgodzę się żeby zobaczyć czy nie ma uczulenia na mleko krowie to jako dodatek się sprawdza. Ale żeby zobaczyć jakie będzie chciało same pić to jednak trzeba podać czyste..

2020-02-03 10:41

Aga a podawałaś wcześniej mleko krowie jako dodatek do dań ? Np placki , naleśniki budyń itd ? Jak zaakceptował nic się nie działo to myślę że do picia możesz podać np dodać kakao .

Ważne żeby nie kupować mleka uht bo jest już po obróbce termicznej . 

2020-02-03 01:33

To zależy jakie mleczko służy dzieciątku mój siostrzenicy wypróbował wszystkie bo to uczulało niestety A te na końcu dopiero okazało się trafne :)

2020-02-02 21:55

Aga jak wprowadzałam mleko krowie to podawałam już tylko dwie butelki mleka.

Podawałam mm rano jak wstanie i o 13. Więc zamieniłam te o 13 na krowie a rano podawałam mm. Ale robię to tylko po to żeby zejść z mm. A dziś zrobiłam rano kaszkę na mm. Więc mleko tylko sklepowe o 13 piła 

2020-02-01 20:47

Aneczka, tez w takim razie spróbuje, czas najwyższy:-) 

Dam znać co i jak. 

A jak teraz wygląda ilość mleka? W sensie ile butelek wypije mm, a ile krowiego, czy już zupełnie zrezygnowałas z mm? 

2020-02-01 10:28

Każde dziecko jest inne i inne mleko mu pasuje. U nas sprawdziło się nan u siostry enfamil u bratowej bebilon. Natomiast mleko normalne to też kwestia indywidualna u mojej bratowej mają mleko prosto od krowy i mały jej wypije tylko wtedy jeśli delikatnie je podgrzeje. Jak je zagotuje i wystudzi nie weźmie go nawet do buzi.

2020-01-30 22:37

Aga próbowałam mleko w butelce z firmy Mleczna Dolina 3.2% i córeczka nie zaakceptowała. Miałam w domu mleko Wypasione 3.2 w kartonie i od razu załapała.

Tak tak wiem zdrowsze, lepsze jest mleko w butelce bo ma krótszy termin przydatności itp. jednak skoro córeczka zaakceptowała. Zostaliśmy przy nim. Ja te wybrałam Wy nie musicie jak bardzo bardzo czytacie składy itp

2020-01-29 22:09

to_ja_Aga_K ja bym powiedziała, że to średnia cena. Często w Biedronce są promocje na to mleko za 35-36 zł.

2020-01-29 21:07

Aneczka, a jakie dokladnie kupujesz to mleko sklepowe? Ilu procentowe? Z jakiej firmy? Wiem, że po roku można próbować dawać od krówki, ale jeszcze nie miałam odwagi.

2020-01-22 12:35

Mamameg nie nie kupowałam i że znajomych i w rodzinie też nikt nie kupował. U większości króluje NAN

2020-01-22 07:29

Dziewczyny a czy kupowaliście mleko capri care? Ma bardzo dobry skład i jest teraz bardzo chwalone. Ja powoli rozpoznaję rynek.

2020-01-21 22:51

Aga skorzystania z tej promocji ale ostatni raz. Bo córeczka zaakceptowała mleko sklepowe. Więc przechodzę już na takie. Daje narazie 1 butelkę mm i jedna z mlekiem ze sklepu 

2020-01-21 21:22 | Post edytowany:2020-01-21 21:22

Obecnie, do końca msc jest promocja na Nan Optipro Plus w Rossmanie. 800 gram kosztuje 40.99zl, więc to dobra cena. Zdziwiłam się, bo jakiś miesiąc temu też była na nie promocja i myślałam, że będzie dłuższą przerwa. 

2020-01-10 21:50

Aga w Biedronce w promocji bywają po 39.99 bodajże. Ale raz nie wiem czy się pomylili czy taka była promocja ale raz tylko tak się zdarzyło że za 40 to ja dwie puszki kupiłam. W szoku byłam. I zawsze czekałam na taką promocje ale już takiej nie było 

2020-01-10 17:00

Hipp jak dla mnie najlepsza firma jeśli chodzi o mleko. Na drugim miejscu Bebilon. Niestety najgorsze według mnie i znajomych to Bebiko. Jednak dużo zależy od tego czego nasze dziecko aktualnie potrzebuje. Jeśli dziecko ma nadmiar substancji odżywczych dla niego będzie odpowiednie to Bebiko. A jeśli dziecku ich brak to wtedy wybierze np Hipp. Dużo zależy od potrzeb naszych dziecka. Lekarza może pomóc w określeniu rodzaju mleka. Najważniejsze jest żeby próbować i obserwować nasze dziecko. Często samemu zauważymy co dla naszego dziecka jest najlepsze i może się to okazać nawet to "najgorsze mleko na rynku". 

2020-01-10 13:38

Ostatnio kupilam puszkę 800gr za 41zl, więc to chyba cena ok, bo w Biedronce bez promki są za 49,90zl. Ogolnie ostatnio.byla na nie promocja i żałuję, że nie kupiłam więcej:-(

2020-01-10 11:23

My od samego poczatku mieliśmy kikla różnych w domu i dopiero nestle nan na kolki nam pomogło. Niestety cena nie jest zachęcająca ale co sie nie robi dla uśmiechu dziecka. po 6 mc przeszliśmyna zwykle nestle nan i jest ok ado dzis. Jezeli chodzi o ceny to najpieraw sprawdzam promocję w sklepach stacjonarnych jesli nic nie ma to sprawdzam na ceneo i zamawiam przez internet.

2020-01-10 08:48

To ja Aga najczęściej w Biedronce. Ale też wchodzę na tą stronę i patrzę gdzie promocje na mleko czy pieluszki czy chusteczki http://mlekoipieluszki.pl/

2020-01-09 21:13

No widziecie, każde dziecko inne. Jednemu pasuje dane mleko, drugiemu zdecydowanie nie. 

Aneczka, gdzie kupujesz mleko? Chodzi mi o to, czy masz sprawdzone, gdzie wychodzi najtaniej? 

2020-01-09 16:41

A ja mogę polecić z ręką na sercu. Dziś już mamy combiotik 2, ale jedynka u nas była prawie od skończenia 1 mc życia. Nie było żadnych problemów z kupią a małemu smakowało 

2020-01-09 12:32

U nas bebilon. Nie ma problemów z kupka, brzuszek nie boli 🙂