Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Wodnisty katar

Data utworzenia : 2019-02-08 09:14 | Ostatni komentarz 2023-11-11 15:03

Oluuskaaa90

9305 Odsłony
128 Komentarze

Witam dziewczyny od dwuch dni zmagam sie z okropnym wodnistym katarem u mojego 8 miesiecznego synka, podpowiedzcie mi co moge zastosować

2020-02-04 16:30

Również o tym słyszałam. Jako, że mój synek ma dwa razy w miesiącu katar to niedługo przetestuję. Napiszę czy zadziałało.

2020-02-04 00:55 | Post edytowany:2020-02-04 00:56

MamaMaleJMajki zerknę w wolnej chwili. Taka wiedza się przyda, bo synek często ma katar, mimo tego że kp i praktycznie codziennie wychodzimy na podwórko to często jest przeziębiony. Z reszta starszy też coś ostatnio częściej choruje.

2020-02-04 00:17

https://pantabletka.pl/galganek-aliny-czosnkowy-przepis-na-katar-i-zatoki/  po prostu czosnek. Nie wierzyłam, dopóki nie użyłam. A użyłam bo pół rocznemu dziecku nie można podać zbyt wiele. I nie chodzi mi nawet o apteczne leki (antybiotyķów chcę unikać dopóki będzie to możliwe), ale o domowe sposoby np. syropy z cebuli czy owoców itp. I tak dzieciątko musi się męczyć. Poprzednie przeziębienia ciagnęły się przez tydzień lub dwa. Teraz 2 dni i obeszło się bez kaszlu. Tylko trzeba uważać i ciągle kontrolować powietrze w pokoju w którym jest nasz gałganek. Lepiej dalej niż bliżej dziecka. Warto przeczytać do końca post w wyżej wstawionym linku  :)

2020-02-03 23:14

Mamamalejmajki a co to jest ten gałganek Aliny? 

2020-02-03 16:45

Na przyszłość. Przy przeziębieniu u nas sprawdził się gałganek aliny. Dwa dni i po katarze i przeziębieniu. Odciąganie smarków, żeby nie spływały do gardła, choć u nas jest płacz i muszę robić to szybko. Jak pisaly dziewczyny wczesniej. Otoczenie jest tak ważne. Mieszkam 10km od Huty i 20km od kopalni. Prawie każda znajoma ma problem z tarczycą. Na studiach mieszkałam w Toruniu, znalam tylko jedną kolezankę z nadczynniscią. U nas to jakaś tragedia, a specjalistów w mieście mamy zaledwie 5. Kolejki tragedia.

2020-01-24 22:48

Przerabiamy katar równie często. Już zaczęłam sie zastanawiać czy u nas to również nie alergia, tym bardziej że w domu mamy kota. Zaczyna się od wodnistego spływającego kataru a kończy na zatkanym do granic możliwości nosku. Również stosujemy inhalacje z soli fizjologicznej ale 3% - nebutac, odciąganiu wydzieliny aspiratorem (katarek) i niezawodnej maści majerankowej.

od kataru mieliśmy niespełna dwa tygodnie przerwy, od dziś chyba znowu się zaczyna, ułożyłam już synka wyżej, ale i tak się wybudza, wiec przed nami ciężka noc...

2020-01-23 14:19

Ehhh mam syna alergika i wodnisty katar średnio co 2 tygodnie. Najlepszy sposób to udrażnianie noska przez wydmuchiwanie lub odsysanie wydzieliny aspiratorem.  Niestety, gdy katar się pojawi trzeba działać i go zwalczać. Zwykle pierwsza noc jest nieprzespana, bo duże ilości kataru spływają do krtani dziecka. Polecam wyższe ułożenie do snu, inhalacje z soli fizjologicznej i krople. Walkę przyśpiesza też syrop z cebuli, lipomal. 

2019-11-21 15:25

Ja ostatnio byłam u alergologa ze starsza córka i w kolejce czekała kobietka po 80...I się właśnie zalila, że tyle lat przeżyła i zamiast teraz odpoczywać to musi alergie leczyć,  ni stąd ni zowąd weszło jej coś....dużo winy jest w tej przetworzonej żywności- czasem któreś składniki nas uczulaja,  albo w środkach chemicznych bo stale jakieś pachnące nowosci...powietrze też jest już nie to, pogoda się zmieniła mocno...nasze srogie zimy poszły za ocean A do nas przyszły ich orkany,  huragany....

Ja ostatnio z córka byłam u lekarza bo z kaszlem nie dawalam rady, ledwo weszłam do gabinetu A on do mnie że to alergia nie choroba...dał syrop i przeszlo