Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Bezpieczne karmienie butelką

Data utworzenia : 2013-08-27 13:40 | Ostatni komentarz 2015-10-15 22:33

Redakcja LOVI

9343 Odsłony
24 Komentarze

Podczas karmienia butelką niezwykle ważne jest zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo malca: zapobieganie zadławieniom jak również problemom z brzuszkiem. Dlatego warto zwrócić uwagę na sposób karmienia, pozycję podczas podawania mleka z butelki, jak również na właściwy dobór akcesoriów do karmienia. Pomogą Ci w tym nasi eksperci.

2014-12-14 00:07

My od początku używaliśmy wody z kranu , oczywiście przegotowanej.Mleko też zawsze robię świeże i też nie potrafie zrozumieć jak można sobie robić mleko na zapas i wkładąc do lodówki. Na odwrocie mojego mleka (używam Benilonu) jest napisane , żeby mleko zużyć w ciągu dwóch godzin od zrobienia.. Wiec nie wyobrażam sobie jakmożna podać dziecku mleko na noc , które było przygotowane z rana ... :( Przecież w dzisiejszych czasach przygotowanie mleka zajmuje raptem chyba 30 sekund, mając podgrzewacz do butelek można wodę sobie wcześniej przygotować i w momencie jak dziecko zapłacze dosypać tylko mleka, kiedyś tp było gotowanie kaszy mannej.... pamietam bo jadłam osobiście do 12 roku życia :0

2014-12-12 19:01

Właśnie się zastanawiam czy nie zmienić smoczków w butelkach na 3mce+ trochę się waham, gdyż mały przy smoczkach 0+ potrafi się czasem zachłysnąć jak zacznie zbyt łapczywie jeść.. Mleczko robię na niegazowanej wodzie mineralnej, a butelek i smoczków nie wyparzam, tylko myję gorącą wodą z kranu i jak dotąd mały nie ma problemów z brzuszkiem typu zatrucia.

2014-10-15 19:37

U nas od dawna przeszliśmy na wodę z kranu,po Żywcu mała dużo ulewała. Przygotowane mleko podajemy od razy i nigdy resztek nie zostawiamy,zawsze musi być świeże.

2014-10-09 11:01

My już od dawna jesteśmy na butelce, ale dobrze jeszcze raz zapoznać się ze wszystkimi szczegółami karmienia tą metodą. Ja kupuję wodę niegazowaną w sklepie i na niej robię mleko. czytałam, ze najlepsza jest woda 'Żywiec". Czasami fajne promocje są na nią. Wtedy z mężem robimy większe zapasy. Nie wyobrażam sobie zrobienia mleka na cały dzień i postawienia go w lodówce. Słyszałam, że niektóre mamy tak robią żeby mieć więcej wolnego czasu. Ja zawsze robię taka porcie jaką maluszek zjada na raz. A mleko, które zostawi (sporadycznie się to zdarza), zawsze wylewam.

2014-10-08 18:21

Przydatny artykuł - dobre rady....

2013-08-28 12:42

lipka, ja byłam tak przekonana do tego że butelka jest zła, że jak zabrałam się za podawanie mojego mleka z butli, gdy synek miał 6 miesięcy do nie chciał smoczka wziąć do buzi. Musieliśmy dawać kaszkę łyżeczką. Potem jak już nauczył się pić napoje z bidonu, to gdy odstawiałam pierś jak był starszy to już załapał o co chodzi z butelką, ale szybko przerzuciliśmy się już w podawaniem mleka na kubek 360, wiec butelkę użyliśmy raptem kilka razy. Jak będę miała następne dziecko, to na pewno będę mu podawać częściej moje mleko z butelki, żeby się trochę przyzwyczajał, bo potem są problemy gdy dziecko za długo ssie tylko i wyłącznie pierś.

2013-08-27 19:57

Mimo iż karmię piersią, to również miałyśmy i nadal mamy przygody z karmieniem butelka. Tak jak pisze w artykule bardzo ważny jest wybór smoczka, który będzie dobrze dopasowany, a także będzie zachęcał dziecko do aktywnego ssania. Jeżeli zdecydujemy się na karmienie mieszane zwróćmy uwagę czy smoczek jest do tego przystosowany, aby dziecko nie odczuwało dużej różnicy miedzy jedzeniem z piersi a jedzeniem z butelki. Bardzo ważne również jest nasze nastawienie do karmienia butelka. Ja na początku gdy kazano mi podawać mm czułam wstręt do butelki i Amelka to odczuwała i denerwowała się razem ze mną. Powiedziałam sobie ze tak nie może być i przestałam myśleć o butelce jak o wrogu tylko powtarzałam sobie ze to wszystko dla dobra Amelki i ze bardzo mocno ja kocham i wtedy córka była spokojna i ładnie jadła. Najważniejsze jest aby okazać dziecku dużo czułości o ciepła. Bo i karmienie butelka i karmienie piersią zbliża nas bardzo do siebie i trzeba się cieszyć z tych chwil spędzanych razem, a dodatkowym plusem karmienia butelka jest fakt ze tak samo mama jak i tata mogą tworzyć wieź emocjonalna z dzieckiem.

2013-08-27 13:44

Ciekawy artykuł, szkoda, że nie trafiłam na niego, gdy dziecko moje odrzuciło pierś i ja cała w panice opanowywałam sztukę karmienia butelką. Jak się już człowiek wprawi, to nie jest to takie trudne. Miałam też kompleks, że nie dam dziecku tyle czułości co przy piersi. No mówiąc szczerze nie tylko kompleks ale potężnego doła. Teraz wiem, że zupełnie niepotrzebnie. Pozdrawiam wszystkie butelkowe mamy :)