Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

dziecko +6m-cy a mleko początkowe

Data utworzenia : 2013-08-24 13:31 | Ostatni komentarz 2021-12-04 14:21

Kaajkaa

5821 Odsłony
16 Komentarze

witam serdecznie, czy dziecko mające więcej jak 6 miesiecy (dokładnie 7) może pić mleko początkowe do 6 miesiąca? wiem, ze mu nie zaszkodzi, ale czy naje się nim? pytam bo mam 2 kartoniki które nie zeszły i nie wiem czy sprzedać/oddać czy dawać maluszkowi np 2x więszą porcję takiego mleczka żeby się najadł i żeby nie zmarnować pudełeczek

2013-08-25 13:11

no wlasnie na opakowaniu pisze 180 ml x 3 :) mój wypija koło 220 ml x 3 i wydaje mi sie ze jest ok :) moze faktycznie min 300 ml, może źle zrozumiałam , coś dziś śpiąca jestem i mam plamki przed oczami... chyba ciśnienie :/ wracając do tematu: koleżanka mi fajny "patent" właśnie podała i zaczne go chyba wykorzystywac :)

2013-08-25 12:55

Kajus, na opakowaniu mleka 2 jest rozpiska ile mleka moze zjadać niemowlak... Ja pamietam, ze bylo ok.500/600 do roku, ale pewnosci nie mam... Podejrzewam, ze pani doktor chodzili, ze dziecko powinno zjesc nie mniej niz 300ml a jak zje wiecej to nic mu nie będzie :) mój starszy tez je mm i to duzo, a wszystko inne zjada a ma ponad 2 lata i daje mu ile chce, zdarza sie ze na noc zje 300ml na raz ;) ale nie będę uzupelniac mu jedzenia kanapkami przed spaniem :)

2013-08-25 08:43

maluszek je porcję zupki/warzyw, porcję deserków/owoców i 3 porcję mm (w tym jedna to kleik lub kaszka na mm) z tym, że mm je po 220 ml na porcję. dawałam mu 120 ale się nie najadał. i płakał o jeszcze. czy to znaczy, że dostaje za dużo mm? chyba jeśli prosi o jeszcze to nie mogę go głodzić . wydaje mi się, że dzieci różnie ilości jedzenia potrzebują i chyba to nic złego , ze daje mu zamiast 300 ml około 600-700 dziennie. czy powinnam zastąpić jeden posiłek czymś innym? dodatkowym owocem czy warzywem? czy kaszka/kleik na mm nie wlicza się do posiłku z mm?

2013-08-25 08:28

Z tym przechodzeniem z mleka 1 na 2 też słyszałam. To tak samo jak przechodzenie z piersi na mm. Tak wiec kaajkaa to zależy od tego jak twój maluszek reaguje, ale moim zdaniem lepiej malymi kroczkami, ale skoro Twojemu maluszkowi nic nie jest to chyba jemu to odpowiada :)

2013-08-24 21:05

Witam serdecznie, oczywiście, że można zużyć kartoniki mlek początkowego i potem kupić mleko następne. Specjaliści od żywienia uważają, że jeżeli dziecko dobrze przybiera na wadze jedząc mleko początkowe, nie ma obowiązku zmiany na następne. Zapewne dodatkowo dostaje owoce i jarzyny oraz kaszki. Proszę pamiętać, że powyżej 6 m-ca życia niemowlęta zwalniają przyrastanie masy ciała, zaczynają szybciej rosnąć. Mleka nie potrzebują więcej niż ok.300 ml/dobę. Proszę pamiętać o urozmaicaniu diety. Pozdrawiam

2013-08-24 13:45

a tak w ogóle to to przejście jest konieczne? ja od razu dałam mu z mm1 na mm2 bo nic nie wiedziałam, że trzeba jakoś przechodzić z 1 na 2 i maluszkowi nic nie było. miałam szczęście czy możliwe , że "w przyszłości" to się odbije na jego zdrowiu? chyba raczej nie... ps. przepraszam że nowy post, ale nie chce edytować tamtego, żebyś nie przeoczyła :)

2013-08-24 13:43

tylko mały już od dawna je mm2, nawet już mm2R mu dawałam dlatego teraz mm1 to tak jakby cofnięcie się na mniejsze porcje, mniej sycące i nie wiem czy mogę mu dawać więcej mm1 czy dac sobie spokój bo się nie naje tym.

2013-08-24 13:37

Kaja , jedno opakowanie zejdzie ci na przejście pamietam jak mi mówiłam pani dr. ze należy przechodzić stopniowo aby nie zaszkodziło malutkiej, tym bardziej że mała była płaczliwa. Wiec jeśli masz dwa kartoniki ja bym wydłużyła przejście o dwa kartoniki.