Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

problem z karmieniem butelką

Data utworzenia : 2013-08-10 13:19 | Ostatni komentarz 2021-01-08 08:44

jaisab

7736 Odsłony
21 Komentarze

Witam. Od kilku dni mam problem z moją 4,5 miesięczną córeczką ponieważ do tej pory podawałam jej mleko modyfikowane przez butelkę, jednak od kilku dni jak wspomniałam nie chce jeść mleka, a nawet kaszki (specjalnej dla dzieci po 4 miesiącu) nawet łyżeczką. Na dodatek podejrzewam że zaczyna ząbkowanie, bo jak zawsze była wesoła, uśmiechnięta i mało kiedy płakała, tak teraz jest na odwrót częściej płacze niż się śmieje i non stop wszystko wkłada do buzi. Co powinnam zrobić z nie chęcią do jedzenia dodając ze zawsze lubiła sobie zjeść?

2013-08-12 11:39

zawsze warto skonsultowac sie z lekarzem jeśli to nie gardziołko, mogą to byc objawy ząbkowania i z tego co piszesz na to mi wygląda. Lekarz pomoże dobrać odpowiedni żel na dziąsła lub lek przeciwbólowy na noc. Nam zalecono Virbulkol leki homeopatyczne, jednak ja nie zauważyłam żadnej poprawy, dlatego na noc zalecono ibufen. Z doświadczenia mogę ci polecić łyżeczkę silikonowa canpola, sprawdza się rewelacyjnie w okresie pierwszych ząbków kiedy niemowlę nie może jeść, jeśli chodzi o butelki spróbuj butelek ze smoczkami Lovi są o wiele delikatniejsze niż innych firm dzieki czemu maluszek nie podrażnia tak dziąsełek. Spróbuj zimnych gryzaczków, super sprawdza sie szczoteczka na palec canpola, mała uwielbiała te masażyki, kolejnym cudem z którego sie poczatkowo śmiałam są gryzaczki siateczkowe;) możesz włożyć do środka jabłuszko czy inny owoc lub marchewkę, dzięki siateczce masz pewnosć że mała nie odgryzie większego kawałka i się nie zadławi, dzieki temu bedzie mogła swobodnie gryźć i łagodzić swędzenie dziąsełek. Jedna uwaga to na podawanie zimnych owoców lepiej podać chłodne niż zimnę, aby nie przeziebić gardziołka.

2013-08-12 04:55

A na pewno to tylko ząbkowanie? Nie podejrzewasz zaczerwienionego gardła? Moja córa też miała problem podobny, ja upierałam się, że to ząbkowanie (też było w sumie,ale córa odrywała się od jedzenia, już po zassaniu), ale poszłam do pediatry, bo wydawało mi się, że za mało je i pediatra stwierdził zapalenie gardła:( ona po prostu odrywała się od jedzenia, gdy miała przełykać. Temperaturę miała nieco podwyższoną, ale bez szaleństw-37,6 w pupie...

2013-08-11 22:49

Nie zaszkodzisz, cierpliwie i spokojnie dasz rade... :) 3mam kciuki, pozniej wszystko wróci do normy :)

2013-08-11 22:42

Carol86 dzięki za rade tak właśnie robię po trochu a częściej.podaje jej po troszku jabłuszka z marchewka lub bananem, próbuje po troszku zupek i mam nadzieje że nie zaszkodzę mojej kruszynce.

2013-08-10 16:58

Jaisab, mój synek mial to samo przy zabkowaniu... Przede wszystkim nie martwic sie, dziecko jak będzie glodne to na pewno donośnie da znać, ze potrzebuje zjesc. Skoro ma 4,5 mca to moze sprobuj dać jej marchewkę na obiadek (bo nie wiem czy zaczelas juz wprowadzanie nowych posilkow). Mój jak nie chcial jesc mleka to zjadl mniej a probowalam za chwilke dać mu marchewkę czy jarzynowa ;) a jak nie to szykowalam mniej mleka, robilam je chlodniejsze i podawalam częściej. A jak nie chce smoczka to sprobuj dać jej z kubeczka mleka - Np.jak z tego, ktore jest przy butelkach lovi jako przykrycie... Powolutku powinna zjesc troszke, zmiana sposobu podania tez moze spowodowac, ze mleko zyska na atrakcyjności :) co do kaszki, mój jadl kaszki ryzowe a pozniej nagle przestal... Moze smak mu sie znudzil? Jezeli podawalas bananowa to podaj malinowa, u mnie ze cztery byly na zmianę :) i teraz kaszek nie lubi, za to kleik kukurydziany uwielbia :) kleik nie jest slodki a skoro mleko jest slodkie to moze nie jest to aż takie zle :) to tylko kilka rad, mam nadzieje, ze pomoglam :) w razie pytań pisz :)