Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

kiedy zmienić butelkę na taką z większym przepływem a kiedy smoczek- gryzaczek na większy?

Data utworzenia : 2013-06-25 14:41 | Ostatni komentarz 2021-08-30 12:50

Basiek

55201 Odsłony
123 Komentarze

Moja córka ma skończone 3 miesiące. 90% karmienia to pierś, czasem dokarmiam butelką (ostatnio spodobała jej się Lovi aktywne ssanie 0+) i dobrze ssie z niej. Kiedy powinnam zmienić na taką z większym przepływem? To samo pytanie dotyczy smoczka uspokajającego. Czy powinna mieć już taki 3+ (np ze względu na zgryz)? Dodam, że odkąd "odkryła" swoje rączki smoczek potrzebny jest na chwilę przy usypianiu, daję go głównie dlatego, że nie chcę żeby ssała kciuka w przyszłości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

2021-08-30 12:50

Już chyba kiedyś wypowiadalam się w tym wątku że dziecko pewnie nie zawsze jest gotowe w tym określonym czasie kiedy na opakowaniu smoczka bądź cumla jest zalecana zmiana na większy aby go zmienić i warto jest trochę dłużej poczekać. Natomiast co mnie zastanawia mój synek ma już prawie 10 miesięcy i on ciągle pije z butelki ze smoczkiem z tych pierwszych tak zwanych zerówek kiedyś spróbowałam mu zmienić i on nie potrafi jeszcze do tej pory korzystać z większych smoczków mi to tak naprawdę w niczym nie przeszkadza Wydaje mi się że jemu też nie powinno i nie jest to żadna przeszkoda natomiast zaczęło mnie to zastanawiać już kilka razy próbowałam te smoczki w butelkach wymienić na większe .Kiedyś nawet przypadkowo w nocy Mąż podał mleko z butelki właśnie z takim większym smokiem bo do jednej mamy właśnie wsadzony taki większy   po prostu się automatycznie dławił nie jest w stanie połknąć jeszcze tego mleka przez taki większy smoczek do tej pory myślałam że jeżeli jest tam przedział od zera do trzech miesięcy to na przykłady dziecko w wieku załóżmy już pół roku jeżeli wcześniej nie jest gotowe przechodzi na tą jedynkę natomiast U mnie mały tak jak pisze wyżej ma już 10 miesięcy i on do tej pory nie jest w stanie przejść na większy smok jeśli chodzi o normalne jedzenie on naprawdę je przeróżne rzeczy i papki i musiki i takie zwykłe rzeczy w mniejszych rozdrobnionych kawałeczka tez nie ma najmniejszego problemu z jakimkolwiek przełykaniem je nam naprawdę fajnie .Natomiast jeśli chodzi o mleko cały czas pije z tego najmniejszego cumla i tak się po prostu dziewczyny zastanawiam mi to w niczym nie przeszkadza tylko czy jemu to w jakiś sposób nie szkodzi bo może ja powinnam że tak powiem próbować trochę bardziej na siłę nauczyć go jesc z tego większego smoczka no ale z drugiej strony Po co no Powiedzcie mi Doradźcie Czy mam rację czy wręcz przeciwnie nie mam racji czy on sobie może jeść tak jak je czy próbować przestawiać go na ten większy cumel

2021-08-27 14:18

oj tak do dobrego  łatwo przyzwyczaić 

2021-08-25 18:23

Dzień dobry.

Smoczek z większym przepływem jest wskazany kiedy karmienie znacznie się przedłuża i maluch się niepokoi. Oczywiście należy zmieniać smoczek pod kontrolą zachowania dziecka. 3-ci miesiąc to trochę za wcześnie i może dziecko się krztusić. Wielkość smoczka gryzaczka należy dostosowywać do wieku ale trzeba pamiętać, że maluch przyzwyczaja się do smoczka i może nie akceptować zmiany. Młody człowiek niestety dyktuje warunki.

Pozdrawiam

2021-08-22 13:47

Monia moja tez tak chodzi spac ,wstaje o 9 ale budzi się w nocy raz,czasami dwa

2021-08-21 19:44

Monia u nas tak jakoś samo wyszło. A Twoja drzemki robi w dzień? 

2021-08-21 12:00

To i tak dobrze. U mnie się to bardzo bardzo bardzo rzadko zdarza żeby dziecko tak zaselo 

2021-08-21 06:49

Monia wczoraj akurat o 21 dopiero młodsza zasnęła. Więc różnie bywa. Ale rzadko po 21 zasynaja. Starsza by nie wytrzymała nawet bo drzemek nie robi 

2021-08-19 17:52

Zazdroszczę Ci ze tak szybko chodzą spać. Moja zasnęła wczoraj o 23