Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

nauka picia z butelki

Data utworzenia : 2017-11-13 20:43 | Ostatni komentarz 2020-09-04 20:51

gosiek200

6740 Odsłony
225 Komentarze

Witam. Drogie mamusie, potrzebuję pomocy, mam 5-miesięczną córkę, karmiona jest tylko piersią i muszę ją szybko nauczyć pić z butelki, ponieważ muszę wyjechać pilnie na 1 dzień. Od 4 dni podaję małej butelkę i nie chce pić, zmieniłam smoczki,, jeden jest zbliżony kształtem do smoczka uspokajającego, który ssie. Nie wiem kiedy jej podawać butelkę czy jak jest bardzo głodna czy podać jej jak już trochę zje żeby się nią pobawiła, potrzymała, przyswoiła sobie. Proszę o radę, jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby.

2019-11-10 09:44

ja kupowalam rozne butelki jak przechodzilam na mleko modyfikowane w koncu skonczylo sie na tym ze wszystkie butelki sa ze smoczkami lovi znam juz wszystkie smoczki jakie macie . i szczerze polecam sa trwale i pasuja dziecku a to chyba najwazniejsze . pasuje do taniej butelki canpol . wymieniam tym smoczki i spoko . wszystkie mam lovi . do kaszki tez uzywam lovi smoczka . ale powiem ze moja tez nie chciala sie przemoc do butelki ale na szczescie sie udalo i juz jest od 2 miesiecy na mm a za 4 dni konczy 11 miesiecy . mialam juz za malo mleka i musialam wprowadzic sztuczne 

.pozdrawiam to moj pierwszy post wiec nie wiem czy w odpowiednim miejscu ale poczatki wszedzie sa trudne 

2019-11-08 22:47 | Post edytowany:2019-11-08 22:48

Magicznypazur no to nie dobrze skoro tylko piers uspakaja ja i przestaje płakać

2019-11-08 18:54

Mój synek też nie chciał pic z butelki z której jemu podawałam ale ładnie pił z butelki swojego brata ciotecznego. Postanowiłam zmienić jemu na taką samą i okazała się odpowiednia. Może po prostu postaraj się znaleźć odpowiednią butelkę która będzie jemu odpowiadać w zasadzie smoczek 

2019-11-08 18:24

aneczkaa006 nie udało się. Mała nie chce wziąć smoka. Jedynie czasem na spacerze, kiedy zaczyna marudzić, to włożę jej smoczka i go trzyma, ale tylko trzyma nic więcej. Choć ostatnio to ie zdało egzaminu i płakała tak bardzo, że musiałam dać jej pierś, by się uspokoiła.

2019-11-07 22:31

Magicznypazur może i tak jest że im wcześniej tym uda się. A czy ze smoczkami tak samo? Udało się żeby córeczka brała smoczek? 

2019-11-06 23:41

Patrycja. Niedopytalska ja mam podobne odczucie, szczególnie widziałam po szwagierce i po jej córce, która nie umiała pić z butelki, a później nie chciała się nauczyć. Szwagierka miała później problem, bo jak przyszło lato i upały, to mała wody nie za bardzo, ba! nawet soczków, nie tylko pierś... A to niestety uciążliwe, jak dziecko co 15 minut chce wisieć przy piersi. I kobitka nie umiała się ruszyć bez niej na dłużej niż godzinę...

 

aneczkaa006 cóż poradzić? a no da się poradzić na to, by dziecko nauczyć pić z butelki, tylko trzeba to robić odpowiednio wcześnie... bo im później, tym dziecko bardziej nauczone, że je tylko z piersi.

2019-11-06 23:06

Nakładka tylko w przypadku kiedy dziecko nie potrafi złapać. Ale można też inaczej spróbować np wyciągnąć trochę brodawkę laktatorem

2019-11-06 11:25

To prawda, są dzieci co nie zaakceptują butelki i koniec. Sama znam kilka, że matki płaczą, że na godzinę nawet nie wyjdziesz bo nie jedzą z butelki. Trzeba przeczekać ten czas i tyle. 

Natomiast ja bym nie ryzykowała używania nakładek na piersi, aby przyzwyczajać dziecko do silikonu. Może się okazać, że to nic nie da, a potem dziecko dodatkowo pierś będzie chciało w nich ssać a butelki jak wcześniej nie tak i później.