Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Czas trwania karmienia piersią

Data utworzenia : 2019-10-29 15:10 | Ostatni komentarz 2020-07-13 15:17

Milena

3678 Odsłony
167 Komentarze

,

Witam,

Jestem szczęśliwa mamą córeczki, która ma 3 miesiące i 1 tydzień. Karmie piersią na żądanie , aktualnie to jest przeważnie co 3h (od momentu rozpoczęcia poprzedniego karmienia). Córeczką je zawsze z obu piersi i karmienie trwa od 40 min Do 60 min. Średnio to jest 50 min. Cierpią też nad tym moje brodawki , które są zaczerwienione. Karmimy na leżąco, ale próbowałam też zmieniać pozycję na siedzącą klasyczna ze względu na brodawki, ale nic to nie pomogło. Corka bierze całą brodawke z otoczką, pilnuje tego. W pozycji siedzącej mała jadła jeszcze dłużej bo w moim ramionach przysypiała... podczas karmienia przymyka oczka ale cały czas ssie i co jakiś czas słychać połykanie więc nie zabieram jej piersi i pozwalam jej jeść tyle czasu... Czy tyle czasu dziecko może spędzać przy piersi czy czym będzie starsza powinna jeść krócej?

Potrzebę informacje:

1. aktualny wiek dziecka; 3 miesiące 1 tydzień
2. najbardziej aktualna oraz poprzednia masa ciała (kiedy były sprawdzane), aktualnie ok 5 kg, 4400 kg 18 września
3. czy dziecko urodzone było o czasie, czy jest wcześniakiem (w którym tygodniu ciąży nastąpił poród), 38+3
4. urodzeniowa masa ciała, 2960 kg
5. poród siłami natury czy cięcie cesarskie, CC
6. czy były jakieś problemy okołoporodowe (np. konieczność pobytu w oddziale noworodkowym), nie
7. kiedy po raz pierwszy dziecko zostało przystawione do piersi, ok. 1h po porodzie
8. czy dziecko karmione jest wyłącznie piersią czy wymagało dokarmiania (i z jakiego powodu). Zostało dokarmione w szpitalu przez położne, gdy przez dobe bylam na sali pooperacyjnej. 2 tyg po porodzie brałam antybiotyk na zakażenie rany i córeczka przez tydzien jadla mm, a ja co 3h odciągalam pokarm żeby nie stracić pokarmu. Po wybraniu antybiotyku bez problemu wrociłam do karmienia piersią .


Proszę o wskazówki dot. Ewentualnego skrócenia czasu karmienia , a jeśli to normalne to sposób na bolące brodawki (czytałam post odnośnie urazów brodawek i stosuje się do nich).

Dziękuję i pozdrawiam.

ia czasu karmienia , a jeśli to normalne to sposób na bolące brodawki (czytałam post odnośnie urazów brodawek i stosuje się do nich).

Dziękuję i pozdrawiam.

 

2020-07-13 15:17

Synek nauczył się pic z butelki kiedy podawalam mu wodę na czkawkę- co chwile czkal i do tego stopnia ze aż cały podskakiwał - miał wtedy ok. Miesiaca.

pocxzatkowo smok był mu za duży chyba i sobie nie radził.

teraz moj  6 kg Wielkolud radzi sobie bez problemu z butelka- korzystam ponownie od kilku dni - podaje mu Dicoflor rozpuszczony w moim mleku (chciałam uniknąć oleistego suplementu) a potem od razu pierś , żeby się do smoka nie przyzwyczaił za bardzo.

 

je raz dłużej raz krócej - zależy od jego humorku i brzucha... ma problemy z trawieniem i bywa bardzo niespokojny w trakcie karmienia. Często tez niestety przysypia zbyt Mocno...

 

mysle, ze z dziećmi jak z nami - nie zawsze zjemy tyle samo...

Konto usunięte

2020-06-01 21:16

Natalia oby tak dalej :) 

2020-05-31 23:13

O to super 

2020-05-31 13:53

Moja też kiedyś wypiła tylko 5 ml później już 15 a wczoraj wypiła 90 :) 

2020-05-24 09:18

Trzeba próbować. Innego wyjścia nie mam 

Konto usunięte

2020-05-23 10:20

Weronisia a u nas nauka trwała w nieskończoność aż w końcu się poddałam. A teraz córeczka pije z butelki bez problemu. Sama się nauczyła no ale ma już prawie 10 miesięcy. 

2020-05-22 16:17

Ja swojej córce również podawałam swoje mleko z butelki jak miała kilka tygodni.jak musiałam wyjść to nie było innego wyjścia.jednakze nie zaburzyło to mojej laktacji. Karmię do tej pory.U niektórych dzieci nauka picia że smoczka trwa dluze,najważniejsze to próbować podawac butelke.można jeszcze zmienić rodzaj smoczka który swoją anatomia przypomina pierś.

2020-05-22 11:05

Beata to próbuj codziennie chociaż raz podać mleko z butelki