Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Rozszerzanie diety dziecka karmionego piersią

Data utworzenia : 2017-10-03 14:35 | Ostatni komentarz 2017-12-15 20:22

Redakcja LOVI

5347 Odsłony
29 Komentarze

Karmisz dziecko piersią i zastanawiasz się nad rozpoczęciem rozszerzania jego diety? Dowiedz się, jak się do tego zabrać, kiedy i jak zrobić to z głową.

2017-10-15 20:36

MAM mój synek jest młodszy od Twojej córci jakis czas temu pisałaś gdzieś że Martynka ma 9 miesięcy mój wtedy miał 7 jakoś teraz 12 października skończył równo 8 miesięcy staje gdzie się da już i kombinuje jak tu chodzić. Oszaleć idzie już też próbuje mi zwedzic z talerza choć jeszvze je takie swoje rzeczy to powoli wprowadzam mu nasze jedzenie :) oczywiście zdrowe bo ja też dbam o zróżnicowana i zdrowa dietę :)

2017-10-14 16:53

MAM, pewnie, że indywidualnie i dobrze zrobiłaś. Nie ma co malucha na siłę zmuszać do danego jedzenia tylko dlatego, że tak powinno być, że taka kolejność jest odpowiednia. Widocznie Martynka ma inne zdanie na ten temat i jak sama piszesz jecie zdrowo, więc może tak jeść cała rodzina :) Kasiu, u nas to samo, najlepsze to co my jemy, a jeszcze lepiej jak siedzi razem z nami i je :) I właśnie niestety z tego co też widzę wokół siebie to wiele mam bardzo szybko rozszerza dietę. Ledwo maluch kończy miesiące a tu już już nacisk na dietę.

2017-10-11 23:02

Ten artykuł powinna przeczytać każda mama, każdy tatuś ale i każda babci, która zadaje mnóstwo pytań czy już podajesz coś dziecku do jedzenia. A bo mleko na pewno już nie wystarcza, budzi się w nocy? Bo przecież mleko masz za chude itd. Trzeba przede wszystkim obserwować dziecko czy jest ono gotowe na rozszerzanie diety. Wiele mam się bardzo śpieszy z pierwszymi posiłkami a dzieci nie są na to gotowe. Nie siedzą samodzielnie, nie chwytają w dwa paluszki i nie ściągają jedzenia samodzielnie w łyżeczki tylko mamy wycierają i wargi dziecka. Do rozszerzania diety trzeba podchodzić bardzo indywidualnie i czasami dzieci kończą pół roku i nadal nie są gotowe. Mój Syn skończył pół roku zaczęłam podawać mu pierwsze posiłki a on zaczął mieć problemy z brzuszkiem dlatego musieliśmy przestać i zacząć po około 1,5 tygodnia od początku. De facto zaczęliśmy ją rozszerzać jak mały miał 6,5 miesiąca. Zawsze dawałam nowy posiłek jakieś 1,5 godziny po ostatnim mleku, żeby dziecko chciało zjeść ale nie był bardzo głodny po nowym posiłku podawałam pierś żeby Synek się tak na prawdę najadł, bo na początku nowe smaki są tylko dodatkiem a dziecko się tym nie naje. Wprowadzałam nowe posiłki w godzinach przedpołudniowych żeby ewetualne problemy z brzuszkiem nie padały na godziny nocne. A teraz i tak najlepsze jest po pierwsze to co je mama a po drugie wspólne jedzenie. Aleks teraz zasady rozszerzania diety są ujednolicone zarówno dla dzieci karmionych piersią jak i karmionych mm.

2017-10-11 18:23

Bardzo fajny artykuł. Antoś ma 4 miesiące i pomału wdrażam się w temat czytam szukam wiec artykul bardzo mi się przydał :)

2017-10-11 17:36

Aisa twój synek chyba starszy od mojej córci? Moja już je to co my, bo nie chciała papek, grudek, słoiczków czy gotowego przeze mnie specjalnie dla niej. Za to to co mamy na talerzach jadłaby oczami. Dlatego odrzuciłam papki, słoiczki tylko zaczęłam dawać to co sami jemy. A jemy zdrowo, bo Arek niespełna trzylatek z nami je. Dlatego ten artykuł bardzo mi się podoba, bo mówi, że do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie. :)

2017-10-05 15:11

Ja dalej rozszerzam ale już na lajcie bo większość już jadł :D jeszcze trochę i będzie jadł to co my tylko bez przypraw aż tak :D

2017-10-05 07:38

Artykuł bardzo pomocny :) moje córki są już po rozszerzeniu diety , na pewno jakbym prędzej widziała ten artykuł to bym z niego skorzystała :)

2017-10-04 20:11

Szkoda ze dużo wczensiej nie było tego artykułu bo nie musiałabym szukać za dużo różnych informacji :)