Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Jak karmić w tandemie? - czyli o karmieniu piersią dwójki dzieci w różnym wieku

Data utworzenia : 2017-09-08 11:41 | Ostatni komentarz 2017-10-30 06:59

Redakcja LOVI

5715 Odsłony
62 Komentarze

Równoczesne karmienie piersią noworodka i małego dziecka jest na tyle popularne, że uzyskało nawet swoją nazwę – karmienie w tandemie. Jeśli w okresie karmienia piersią zaszłaś w ciążę to wcale nie znaczy, że musisz odstawić starsze dziecko. Przeczytaj, jakie są zalety i wady karmienia w tandemie.

2017-10-24 15:03

Właśnie fajnie ze to takie stopniowe jest bez szoku mam nadzieję że nie będzie zazdrosny i mam też nadzieję że podzielisz się z nami jak to tam u was jak już się gwiazdeczka lovisiowa pojawi :)

2017-10-24 10:29

Kasiu fajnie, że dajesz synkowi samemu podjąć decyzję o zakończeniu karmienia. Sama się już przekonałam, że istnieje coś takiego jak samoodstawienie, co jest znacznie lepszą opcją niż walka z dzieckiem i zabieranie mu tego co najlepsze na siłę. Szymon to już duży chłopczyk, pewnie bardziej potrzebuje piersi, żeby się uspokoić albo zasnąć zamiast się najeść :)

2017-10-23 23:27

Agn pewnie że damy radę. Wiadomo, że to będzie ogromna rewolucja dla starszaka aczkolwiek wydaje mi się, że nasi chłopcy są na tyle mali, że szybko przystosują się do nowych warunków. U nas młody jak na razie zrezygnuje z porannego ssania chociaż to zależy od dnia. Ale sam już ma świadomość, że w piersiach lipa więc wstajemy i idziemy do kuchni robić śniadanie. Później do drzemki obowiązkowo, w ciągu dnia nie chce i nawet nie wspomina o cycusiu ale przed snem jeszcze kilka chwil memła ale później odwraca się albo wtula we mnie i zasypia. Nie chce robić nic na siłę i zdecydowałam, że wszystko zostawię jemu niech sam zdecyduje do kiedy chce memłać cycusia. :)

2017-10-23 22:59

Kasia nie martw się na zapas nie ma sensu co będzie to będzie i wtedy będziesz się martwić jeśli będzie problem ale bądź myśli że nie będzie problemu noale malego mysle ze mozna zacząć przyzwyczajać że w brzuchu jest siostrzyczka a później że teraz kolej jej na mleczko :) a może do porodu zapomnie o cycusiu ? Albo będziesz karmić w tandemie i też będzie super :)

2017-10-23 15:58

Ja staram się nie martwić na zapas choć też myślę co będzie bo nie wykluczone że też może być problematycznie i zazdrość ale to o wszystko a najbardziej o uwagę i czas i z tym musi zmierzyć się każda Mama więcej niż 1dziecka ;) dlatego przezyjemyjak każda z nich;) No i odstawiać bez powodu to smutne i według mnie, więc jak nie ma.potrzeby wyższej i dziecko jeszcze potrzebuje to pozostaje cieszyć się wspólnymi chwilami :)) Ja może też inaczej podeszłam do tego, bo w pierwszej wersji miałam sama odstawiać ze wzgledu na dobro młodszego i to by była dla mnie trauma albo wielki stres, więc jak już przyszło samo z siebie, to już tylko pozostala radość i ulga, że miał ile chciał:)

2017-10-23 15:25

Oby bo o to się martwię troszeczkę. :)

2017-10-23 09:47

Kasia będzie dobrze vo ma być to będzie :) oby Szymus nie był zazdrosny o pierś i mleczko :)

2017-10-20 20:23

Ja wczoraj na samą myśl, że powinnam jakoś odstawić Syna zaczęłam płakać. Albo hormony szaleją albo po prostu sama nie jestem na to gotowa. Gdyby jednak udało się i sam zrezygnowałby w ciumkania to też pozostawiłabym ewentualny powrót naturze. Natura sama zdecyduje czy młody będzie chciał wrócić do cycusia.