Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Jak karmić w tandemie? - czyli o karmieniu piersią dwójki dzieci w różnym wieku

Data utworzenia : 2017-09-08 11:41 | Ostatni komentarz 2017-10-30 06:59

Redakcja LOVI

5708 Odsłony
62 Komentarze

Równoczesne karmienie piersią noworodka i małego dziecka jest na tyle popularne, że uzyskało nawet swoją nazwę – karmienie w tandemie. Jeśli w okresie karmienia piersią zaszłaś w ciążę to wcale nie znaczy, że musisz odstawić starsze dziecko. Przeczytaj, jakie są zalety i wady karmienia w tandemie.

2017-10-26 18:41

Ja ogólnie na kupne bym uważała bo mało kiedy można znaleźc te 100%, wiekszosc to syfiasty napój roślinny :/ , ryzowego też bym raczej nie polecała podobnnie jak sojowych. Ale migdalowe czy owsiane albo kokosowe spokojnie można robić samemu choć osobiście orbilam tylko kokosowe, ale czytałam ze inne mamuśki robiły owsiane i migdałowe i też wychodziły, więc można popróbować. M,Jacek młody ma już 20 msc i od kiedy się odstawił mleka w ogóle nie dostaje ;) zjada chętnie nabiał, więc nie widzę potrzeby aby dodatkowo mu podawać koniecznie mleko, więc zaoszczędzimy jak to ja się śmieję ;) Choć tak na prawdę tu nie chodzi o oszczędność , tylko po prostu już nie ma sensu mu go podawać ;) Gdyby nie miał roczku albo nie mógł w inny sposób przymować nabiału z którego białko tak na prawde i wchłania się lepiej i jest bogatsze gramowo w białka, czym ma przewagę nad mlekiem to zapewne chciałabym to jakoś zastępować i wspomagać, ale na szczęście możemy spokojnie odpuścić, tym bardziej że eweidentnie mu nie podeszło ;) My mieliśmy próbki w proszku i jak rozrobiłam to było normalne bialutkie jak Bebilon, który podałam kilka razy gdy młody był niemowlakiem, więc raczej było oki. Jesli Wasze było dziwnego koloru to chyba cos z nim było nie tak :/ może źle przechowywane.. Bo te buteleczki małe kiedyś widziałam w szkole rodzenia to mleko w kazdej było białe, w niektórych bardziej zółtawe ale jednak był to jakiś odcień bieli .

2017-10-26 00:10

Kasia a próbowaliście mleka kokosowego albo migdałowego sojowego owsianego ryzowego? Choc z soja bym uważała bo 40 proc alergików na mleko krowie i na soje ma uczulenie.

2017-10-25 17:32

Mam nadzieję, że wszystko minęło. Ale na razie bacznie obserwuje bo to na razie kilka dni, nigdy nie wiadomo czy coś jeszcze się nie pojawi. Ja miałam próbki właśnie mleka Nan, synek wypił je bez problemów więc kupiłam już duże opakowanie. Enfamil dostaliśmy w szpitalu w ramach wyprawki w buteleczkach, ale wyglądało okropnie, kolor jak capuccino miało, nie wiem czemu. W smaku też nie było za specjalne ;/ może spróbuj innego mleka? Rozsyłają też próbki z Hipp, Bebilon, Bebiko, może akurat któreś z tych mlek mu podejdzie?

2017-10-25 14:07

Chciałam edytowac, by poprawić literówkę i usunęłam przypadkiem cały komentarz bo dodał mi się tekst który pisałam już poniżej :( Postaram się odtworzyć choć po cześci M.,Jacek wnioskuję że przeczytałaś fragment o was jeszcze raz napiszę, że cieszę się że Wasze problemy choć póki oc i po częsci minęły oby tak zostało :) Kasia a prónbowałas mlek roslinnych? Najlepiej tych samemu wyciskanych? Może u Was chodzi tylko o bmk, skoro z piersi mleko jest ok. A nabiał może kozi, owczy który nie zawiera białek mleka krowiego ? Próbowaliście w tę stronę ? Z Zapachem sama przezyłam szok jak rozrabiałam Enfamil, posmakowałam troche to obrzydliwe w porównaniu do tego z piersi jak rozpuszczona kreda. Próbowaliśmy dac gdy młody nic nie jadł 3dni przez zeby i mąż wymyslił by spróbowac podac jako ze mielismy próbki i nie poszło tak jak sie spodziewałam, no ale nie dziwie się.

2017-10-25 13:59

Ale super z jednej strony z drugiej szkoda pewnie jak dziecko zaczyna odrzucać pierś :) no ale coś za coś dzieci kiedyś wyrastają z cycusia :)

2017-10-25 10:38

Ciesze się że u nas tez tak sie to samo rozwiązało. Planowalam odstawiac kp okolo roczku, a tu prosze, synek przejął pałeczkę i sam zdecydował kiedy koniec. Kasiu u nas też wg lekarza synek ma uczulenie na mleko, gluten, truskawki, ale powiem Ci szczerze że od kilku dni daje mu chlebek do pogryzienia i nic sie nie dzieje. Mleko kupiam Nan Optiro i pije, na razie bez żadnych objawów uczuleniowych. Może jego organizm juz "dojrzał" do tych produktów.

2017-10-24 21:48

M. Jacek dokładnie pierś już służy tylko do uspokojenia i w ciągu dnia żeby zasnąć a z jedzeniem to nie ma nic wspólnego. Najgorsze jest nagłe odstawienie malucha bo dla niego ssanie cycusia jest czymś tak naturalnym jak oddychanie. Zawsze mógł ssać kiedy tylko chciał a teraz nagle mama nie pozwala. A najgorsze w takim nagłym odstawieniu jest to, że im więcej zabraniasz i nie dajesz tym dziecko bardziej chce. Zakazany owoc smakuje najbardziej. A stopniowe, rozłożone w czasie odstawianie przyniesie więcej korzyści. Dziecko uczy się, że cycusia jest coraz mniej i staje się to dla niego naturalne. A i dla nas o ile mniej stresu. U mnie jest o tyle kiepsko, że mój mały ma alergię na mleko i niestety musiałam wprowadzić mm bo skoro w piersiach raczej nic nie ma a próbowałam dać mu nabiał w postaci mleka, serków itp i na wszystko od razu reagował mm poszło w ruch. Jednak mimo wszystko ma potrzebę pocycusić się z mamusią. :) Jak robię ten bebilon pepti i czuje jak on pachnie to aż mi go żal, że musi to pić i z utęsknieniem czekam aż mleko pojawi się znowu i będę mogła odstawić mm. Mówię do męża, że jeszcze chwilę musi młody pocierpieć i damy mu normalne dobre mleko.

2017-10-24 15:30

Będziemy czekać na relację ;) M. ja szczerze mówiąc nie wierzyłam, że coś takiego się dzieje i stanie u nas przed 2 urodzinami, ale widać jak bardzo dzieci są nieprzewidywalne i mądre chyba tak to też mogę nazwać. Bardzo fajnie jak mozna wszytsko pozostawić naturalnemu biegowi zdarzeń. :) To jest najprzyjemniejsza i najspokojniejsza opcja dla obu stron :) i czasaami też trzeba zaufać intuicji, niekiedy podrążyć temat na własną rękę by tak się udało, Ja gdyby nie pewna grupa na fb i tamtejsi doradcy pewnie postąpiłabym za radę lekarki nagłym odstawieniem, a tam dziewczyny wzieły mnie w obroty, wypytały kiedy pojawiaja się krwawienia, że powodem do tak nagłego odstawienia jest tylko krwawienie podczas samego karmienia albo zaraz po - u nas nie miało to kompletnie związku czasowo-przyczynowego, dlatego najpierw postawiłam na drobne kroki, później zaufałam intuicji i temu że nawet jesli młody będzie te kilkanaście sekund przy cycu to nic si nie stanie i tak wyszło a wręcz plamienia ustały a on jeszcze kończył sam się odstawiać, Myślę, tak z perspetywy czasu że więcej to nam dało i nic nie straciłam a tylko zyskaliśmy, bo odstawiając na raz dwa obydwoje byśmy przeżyli to źle mówiąc delikatnie. Oczywiście jakby była gorsza sytuacja to nawet bym nie dyskutowała i odstawiała ale wewnętrznie czułam, że tak będzie lepiej. Mały szybko ogarnął że trzeba trochę mniej się cycować, później jak już ból piersi zaczął mi przeszkadzac coraz mocniej po prostu przestał ssać więc te naturalne instynkty i zaufanie do swojego ciała i swojego dziecka to na prawdę ogromy dar i szczeście.